سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لغو مجوز محصولات، در صورت تبلیغ ماهواره ای

مدیر کل نظارت و ارزیابی فراورده های غذایی،آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: کالاهایی که در ماهواره ها و شبکه های غیرمجاز تبلیغ می شوند هیچ مجوزی از وزارت بهداشت ندارند و اگر مجوزی نیز داشته باشند مجوز آنها به سرعت تعلیق و باطل می شود.


 هدایت حسینی گفت: تبلیغات محصولات غذایی به ویژه فرآورده های غذایی وارداتی در شبکه های غیرمجاز و ماهواره ها ممنوع است که این اقدام با همکاری وزارت ارشاد صورت می گیرد.
وی تاکید کرد: در صورت تبلیغات در ماهواره تمامی پروانه های محصولاتی که در ماهواره تبلیغ دارند باطل می شود.
وی افزود: کالاهایی که در ماهواره ها و شبکه های غیرمجاز تبلیغ می شوند، هیچ مجوزی از وزارت بهداشت ندارند و اگر مجوزی نیز داشته باشند مجوز آنها به سرعت تعلیق و باطل می شود.
مدیر کل نظارت و ارزیابی فراورده های غذایی،آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: تبلیغات فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی در رسانه های داخلی ممنوعیتی ندارد ولی بر اساس قانون تبلیغات کالاهای آسیب رسان به سلامت در حال حاضر ممنوع است.
حسینی گفت: فهرست کالاهای آسیب رسان به سلامت به صورت کارشناسی تهیه شده و به سازمان صدا و سیما و به مراجعی که بر تبلیغات نظارت دارند، ابلاغ شده است.
وی افزود: محصولات آسیب رسان محصولاتی را شامل می شود که میزان نمک ،چربی و شکر آنها بالا بوده و تبلیغات این محصولات بطور قطع ممنوع است.
وی خاطرنشان کرد: محصولات آرایشی و بهداشتی دارای مجوزهای لازم از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو ، می توانند تبلیغات داشته باشند اما تبلیغ محصولات بدون مجوز در هر رسانه ای تخلف است و با آنها به شدت برخورد می کنیم.

منبع: ایرنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠۶-١٣٩۴, ١٢:١٢

   

پر مبحث ترین ها