سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حضور «پلیس یار محرم» در هیئات/تمهیدات ویژه پلیس راهور برای محرم

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، گفت: پلیس یاران محرم در کنار ماموران پلیس راهور، امنیت دسته های عزاداری و برقراری نظم و امنیت در عبور و مرور را بر عهده دارند.

سرهنگ مراد مرادی از آمادگی صد درصدی پلیس راهور و استفاده از تمام توان انسانی و ظرفیت لجستیک این پلیس برای برقراری نظم در عبور و مرور و حفظ ایمنی در تردد عزاداران حسینی خبر داد و گفت: با توجه به فرا رسیدن ماه محرم و راه‌اندازی دسته های عزاداری، پلیس راهور فاتب تمهیدات ویژه ترافیکی در سطح مناطق ۲۲‌ گانه تهران بزرگ به مرحله اجرا در آورده است.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، افزود: پلیس راهور در دهه اول به خصوص روز جمعه و شنبه آینده که مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی است تا پایان مراسم شام غربیان در روز شنبه با استفاده از توان صد درصدی و استقرار مأموران راهور در تمامی مناطق، میادین و تقاطع‌های شهر حضور فعال و چشمگیری خواهد داشت.

وی هدف اصلی پلیس راهور را برقراری نظم در عبور و مرور و حفظ ایمنی تردد عزاداران حسینی عنوان کرد و گفت:‌ علاوه بر حضور مأموران راهور این طرح نیاز به مشارکت، همکاری و تعامل مسئولان هیئت‌ها و عزاداران حسینی نیز دارد.

سرهنگ مرادی ادامه داد: مسیرهای عزاداری در سطح مناطق تهران شناسایی شده و تمهیدات ترافیکی خاصی پیش‌بینی شده است؛ همچنین جلسات مشترکی بین پلیس راهور با آتش‌نشانی و مناطق شهرداری برگزار شده تا بتوان مراسم عزاداری حسینی را با شکوه و عظمت برگزار کرد.

وی به اقدامات پلیس راهور با مسئولان هیئت‌های عزاداری اشاره و اظهار داشت:‌ تعدادی از عزاداران به عنوان «پلیس‌یار محرم» مشخص شده و به آنها آموزش ترافیکی ارائه شده تا بتوانند در حوزه عبور و مرور و ترافیک با مأموران راهور همکاری لازم را داشته باشند.

سرهنگ مرادی افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با استفاده از تمام توان انسانی و لجستیک خود آمادگی کامل برای نظم بخشی در دهه اول محرم را داشته و در هر منطقه‌ای با توجه به حرکت هیئت‌ها و دسته‌های سینه‌زنی تمهیدات ترافیکی خاصی را به مرحله اجرا خواهد گذاشت.

وی گفت: با توجه به تمهیدات پیش‌بینی شده در صورت نیاز محدودیت‌های مقطعی ایجاد خواهد شد تا بتوان با برقراری نظم، ایمنی و تسهیل در عبور و مرور عزاداران حسینی را به وجود آورد.

سرهنگ مرادی به مسئولان هیئت‌ها گفت:‌ از نصب هر گونه داربست در معابر و خیابان‌های اصلی بپرهیزند چرا که موجب انسداد در عبور و مرور و مشکلات ترافیکی خواهد شد.

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس راهور تهران بزرگ با بیان این مطلب که شماره ۱۱۰ آماده پاسخگویی شبانه روزی به شهروندان در حوزه ترافیک نیز هست، خاطر نشان کرد: شهروندان برای جلوگیری از اختلال و رفت و آمد از توقف دوبله و مورب بپرهیزند.

منبع:مهر

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٧-١٣٩۴, ١٠:١٢

   

پر مبحث ترین ها