سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کشف ۱۰۰ کیلو موادمخدر در مبادی ورودی زندان ها

رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور گفت:‌ در یک ‌سال گذشته ۱۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در مبادی ورودی زندان‌ها از طریق دستگاه بادی اسکنر و روش‌های سنتی کشف و ضبط شده ‌است.

 

اصغر جهانگیر افزود‌: هم اکنون هشت دستگاه بادی اسکنر در زندان‌های بزرگ کشور همچون تهران و خراسان نصب شده است و باید از امکانات دنیای امروز برای کنترل تخلفات در زندان‌ها استفاده کنیم .
وی گفت:‌ بلعیدن مواد مخدر یکی از شیوه‌های ورود مواد به زندان‌هاست که دستگاه بادی اسکنر تنها دستگاهی است که جاسازی مواد مخدر در بدن را تشخیص می دهد .
جهانگیر افزود ‌: با وجود پیگیری‌ها، تعداد محدودی از این دستگاه‌ها وارد کشور و در زندان های بزرگ نصب شده است و عمدتا زندان‌ها فاقد این دستگاه هستند.
رئیس سازمان زندانها گفت‌: مکاتبات مختلفی را با دولت، ستاد مبارزه با مواد مخدر و نهادهای مختلف انجام داده ایم تا بتوانیم اعتبار مورد نیاز دراین زمینه را دریافت کنیم که امیدواریم با توجه به قولهای نهادهای مختلف بخشی از مشکلات را حل کنیم .
وی در ادامه از تفاهم نامه همکاری میان سازمان زندان‌ها و شورای حل اختلاف کشور برای تسریع در روند آزادی زندانیان خبر داد و افزود :‌ شعب شورای حل اختلاف برای تسریع در آزادی زندانیان در زندان‌ها ایجاد می‌شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٩-١٣٩۴, ١١:۵٢

   

پر مبحث ترین ها