سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ورود سامانه بارشی از شمال غرب به کشور

مدیر کل پیش‌ بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور خبر داد.

وظیفه گفت: براساس تحلیل آخرین داده‌ها و الگوهای پیش‌ یابی هواشناسی، امروز  جوی آرام و پایدار در غالب مناطق کشور است که پیامد آن افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای بزرگ و صنعتی است.

 

وی اظهار کرد: امروز سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور خواهد شد که به تدریج سبب ابرناکی و بارش برف و باران در این منطقه خواهد شد.

 

از بعدازظهر نیز با نفوذ جریانات سرد شمالی روی دریای خزر، دریا مواج بوده و ابرناکی و بارش برف و باران در استان‌های واقع بر سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز پیش‌بینی می‌شود.

 

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی افزود: فردا با حرکت این سامانه بارشی به شرق کشور از ابرناکی در مناطق شمال غرب کاسته شده و در نواحی مرکزی و شرقی سواحل دریای خزر و در برخی مناطق شمال شرق کشور بارش ادامه خواهد داشت.

 

وی با بیان اینکه در فردا با عبور شاخه جنوبی این سامانه، در برخی مناطق زاگرس جنوبی، جنوب و جنوب شرق کشور ابرناکی و بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌ بینی می شود، گفت: در این شرایط صبح فردا کاهش دمایی بین 7 تا 10 درجه در سواحل دریای خزر و  صبح پنجشنبه کاهش دمایی بین 5 تا 10 درجه در شمال شرق کشور روی خواهد داد.

 

به گفته وظیفه، بیشینه بارش  امروز 13 بهمن، در استان‌های مازندران، گیلان، زنجان و شمال آذربایجان شرقی و فردا 14 بهمن، در استان‌های مازندران و گلستان خواهد بود، همچنین در پنجشنبه خلیج فارس مواج پیش بینی می‌ شود.

 

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی درخصوص وضعیت هوای تهران گفت: آسمان تهران در امروز، نیمه ابری، در ارتفاعات بارش پراکنده، گاهی وزش باد با حداکثر و حداقل دمای 12 و 5 درجه سانتیگراد و در فردا، نیمه ابری، گاهی وزش باد، در ارتفاعات بارش پراکنده، به تدریج کاهش ابر با حداکثر و حداقل دمای 11 و 5 درجه سانتیگراد پیش‌ بینی می‌شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١١-١٣٩۴, ١۵:۵۶

   

پر مبحث ترین ها