سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فدراسیون کشتی تصمیم گرفت/

برگزاری مسابقات کشتی فرنگی جوانان کشور در قم با یک ماه تاخیر

 رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی رده سنی جوانان کشور با یک ماه تاخیر نسبت به تاریخ قبلی اعلام شده از سوی فدراسیون کشتی، آبان ماه امسال به میزبانی هیئت کشتی استان قم برگزار می شود.
 شرایط خوب قم با در اختیار داشتن سالن مناسب، دو سالن ویژه تمرین و همچنین موقعیت سیاحتی و زیارتی قم سبب شد تا فدراسیون کشتی کشورمان، میزبانی رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان کشور را به قم واگذار کند اما این مسابقات نسبت به تاریخ قبلی اعلام شده از سوی فدراسیون کشتی، با یک ماه تاخیر به انجام می رسد.

میزبانی مطلوب و شایسته رقابت معتبری همچون پیکارهای بین المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام در هفت دوره متوالی سبب شده است تا اهالی کشتی در نقاط مختلف کشور به خوبی با قم و شرایط میزبانی این شهر آشنا باشند و به همین دلیل قم میزبان برگزاری رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان کشور شود.

در حالی که قرار بود مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جوانان کشور در روزهای هشتم و نهم مهرماه به میزبانی هیئت کشتی قم برگزار شود، همزمانی برگزاری این رقابت ها با مسابقات فوتسال ادارات کل بنیاد مسکن کشور در سالن شهید حیدریان قم، سبب شد تا فدراسیون کشتی این مسابقات را یک ماه به تاخیر انداخته و در آبان ماه در قم برگزار کند.

بدین ترتیب تیم ها و کشتی گیران استان های مختلف مایل به شرکت در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی رده سنی جوانان کشور روزهای چهارم تا ششم آبان ماه امسال رقابت خود برای کسب عناوین برتر این دوره را در سالن دو هزار نفری مجموعه وررزشی شهید حیدریان قم برگزار می کنند.

قم آخرین بار در رده های سنی پایه در سال 1388 میزبان پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی رده سنی نوجوانان کشور بود و بعد از دو سال بار دیگر از سوی فدراسیون کشتی به نوان میزبان یکی از رقابت های مهم قهرمانی کشور انتخاب شده است که در رده سنی جوانان رشته فرنگی برگزار می شود.

بر اساس زمان بندی انجام شده برای برگزاری رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان کشور در قم، رقابت‌های کشتی فرنگی رده سنی جوانان قهرمانی کشور در حالی به میزبانی قم به انجام می رسد که قم از استان های مطرح در رشته کشتی فرنگی به شمار می رود.

کشتی گیران شرکت کننده از استان های مختلف در این دوره از پیکارهای قهرمانی کشور رقابت برای کسب عناوین برتر را در اوزان 50، 55، 60، 66، 74، 84، 96 و 120 کیلوگرم و بدون ارفاق وزن با یکدیگر پیکار می کنند.

بر اساس تصمیم هیئت کشتی استان قم تیم منتخب کشتی فرنگی رده سنی جوانان قم برای حضور در مسابقات قهرمانی کشور از رقابت های انتخابی استان قم که روزهای پایانی شهریور ماه برگزار می شود، انتخاب و گزینش خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠۶-١٣٩٠, ٢٠:١۵

   

پر مبحث ترین ها