سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزارت ورزش و جوانان پاسخ دهد

حکم دادگاه روی زمین مانده، رئیسِ غیرقانونی رفته "ریو"!

پس از پیگیری و شکایت علی دادگر،دیوان عدالت اداری در تاریخ 14 مرداد 94 رای به ابطال انتخابات داد و آن را به وزارت ورزش ابلاغ کرد.


برغم رأی نهایی شعبه اول تجدید نظر دیوان عدالت اداری مبنی بر ابطال انتخابات فدراسون تیراندازی و غیر قانونی بودن حضور "مهدی هاشمی" در رأس این فدراسیون، وزارت ورزش و جوانان از اجرای حکم دادگاه در این خصوص خودداری کرده است.حکم دادگاه روی زمین مانده، رئیسِ غیرقانونی رفته

به گزارش عصر ایران، مجمع انتخاباتی فدراسیون تیراندازی ابتدا قرار بود 7 دی ماه سال 92 برگزار شود که به دلیل نامه سازمان بازرسی کل کشور و اعلام ممنوعیت حضور نمایندگان مجلس در انتخابات فدراسیون‌های ورزشی لغو شد. مهدی هاشمی در آن زمان، نماینده مجلس شورای اسلامی بود و حق نداشت کاندیدای ریاست فدراسیون شود. همچنین مسوولیت های دیگری مانند ریاست نظام مهندسی، عضویت در کمیته ملی المپیک، هیأت امنای دانشگاه داشت.

با این حال، وی همچنان بر کاندیداتوری خود اصرار داشت و با کوتاه آمدن عجیب و غریب وزارت ورزش و جوانان، در نهایت انتخابات با حضور وی در تاریخ 26 آبان 93 برگزار شد؛ انتخاباتی که نماینده سازمان بازرسی کل کشور ، نماینده حراست وزارت ورزش و جوانان و معاون توسعه قهرمانی وزارت ورزش و جوانان به نشانه اعتراض به غیرقانونی بودن شرکت هاشمی در آن حضور نیافتند.

حکم دادگاه روی زمین مانده، رئیسِ غیرقانونی رفته
در آن انتخابات که حرف و حدیث های زیادی را همراه داشت، علی دادگر و مهدی هاشمی به عنوان رقبای اصلی به دور سوم رفتند. در حالیکه در دور دوم هردو کاندیدا از 40 رای ماخوذه هر کدام 20 رای بدست آورند و در پایان این انتخابات با اختلاف 1 رای هاشمی به برنده این دوئل تبدیل شد.

از همان لحظه زمزمه ابطال انتخابات به گوش رسید تا اینکه پس از پیگیری و شکایت علی دادگر به سازمان بازرسی و دیوان عدالت اداری این مرجع قضایی در تاریخ 14 مرداد 94 رای به ابطال انتخابات داد و آن را به وزارت ورزش ابلاغ کرد.

پس از اعتراض هاشمی به این رأی، دادگاه تجدید نظر در تارخ 25 اسفند 94 بعلت دوشغله بودن هاشمی رای به ابطال انتخابات 26 آبان 93 داد و رای خود را قطعی و غیر قابل اعتراض نمود.

حال با شرایط فوق و نظر به رای دیوان عدالت اداری، وزارت ورزش و جوانان نسبت به اجرای این حکم قانونی اقدام نکرده است و رئیس غیرقانونی همچنان به کارش ادامه می دهد و به المپیک ریو هم رفته است!
گفتنی است کلیه اعضای تیم تیراندازی کشورمان در المپیک، از گردونه رقابت ها حذف شدند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۵-١٣٩۵, ٢٣:٣۵

   

پر مبحث ترین ها