سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حق پخش تلویزیونی مسابقات فصل آتی لیگ برتر 160 میلیارد تومان تعیین شد

اگر این مسایل برطرف نشود،به طور حتم باشگاه ها با چالش های زیادی روبه رو شده و شرایط برگزاری مسابقات در مسیری قرار خواهد گرفت که برای باشگاه ها مشکل ایجاد خواهد کرد، درخصوص تبلیغات محیطی نیز گفت:قرارداد ما با پیمانکار فعلی تا پایان این فصل به اتمام می رسد و بعد از آن از طریق مزایده این فضا را به مناقصه خواهیم گذاشت.
مشاور عالی امور اقتصادی سازمان لیگ گفت: حق پخش تلویزیونی مسابقات فصل آتی لیگ برتر 160 میلیارد تومان تعیین شد.
محمدرضا ساکت که امروز در نخستین نشست مطبوعاتی اش با نمایندگان رسانه های جمعی و گروهی شرکت کرده بود با بیان این مطلب،افزود: در تلاش هستیم با کار کارشناسی لیگی شفاف داشته باشیم و حقوق مادی و معنوی باشگاه های فوتبال به عنوان یک صنعت را تامین کنیم.

وی افزود : حق پخش تلویزیونی مسابقات فصل آتی لیگ برتر 160 میلیارد تومان تعیین شده و با توجه به شرایط پیش رو باشگاه ها درحوزه اقتصادی پی گیری لازم را صورت دادیم تا باشگاه ها راحت تر به منافع خود از حق پخش تلویزیونی دسترسی پیدا کنند.
وی افزود:خوشبختانه مجلس شورای اسلامی درحال بررسی بودجه سال 93 تقدیمی از دولت است و این فرصت مناسبی است که نمایندگان محترم در این خصوص نیز تصمیم گیری کنند.
به گفته وی بزودی آیین نامه ای را تنظیم و تقدیم مجلس خواهد شد و طی آن سازمان لیگ به عنوان نماینده باشگاه هاوارکان فوتبال به مجلس معرفی خواهد شد واین سازمان از این پس می تواند به عنوان طرف های متقاضی قراردادهای تجاری مبادله کند.

مشاور اقتصادی لیگ برتر ادامه داد:باشگاه ها مطابق قوانین و عقد قرارداد های تجاری می توانند سود حاصل از پخش تلویزیونی و سایر درآمدهای حاصل از این صنعت را پس ازکسرکسورات قانونی وبراساس مقررات و آیین نامه بندهای یک و دو و سه از سازمان لیگ دریافت کنند.
ساکت با بیان اینکه اگر این مسایل برطرف نشود،به طور حتم باشگاه ها با چالش های زیادی روبه رو شده و شرایط برگزاری مسابقات در مسیری قرار خواهد گرفت که برای باشگاه ها مشکل ایجاد خواهد کرد، درخصوص تبلیغات محیطی نیز گفت:قرارداد ما با پیمانکار فعلی تا پایان این فصل به اتمام می رسد و بعد از آن از طریق مزایده این فضا را به مناقصه خواهیم گذاشت.

ساکت درادامه به تازه ترین کنوانسیون فوتبال آسیا و فیفا درخصوص استفاده از وسایل ارتباطی و فناوری های جدید برای تبلیغات فوتبال اشاره کردو افزود: بر اساس این کنوانسیون حقوق جدیددررسانه ها تعریف شده وفناوری تلفن همراه و سامانه مخابراتی با محتوای فوتبال و تلفن های بی سیم و ثابت جز حقوق فوتبال و متوجه سازمان لیگ است.
به گفته وی براین اساس سازمان لیگ و فدراسیون عقد قرار داد با اپراتورهای اینترتی ثابت، دیتا و همراه اول را منعقد کرده و به زودی قرارداد با ایرانسل نیز بسته می شود.
به گفته وی رسانه رسمی فدراسیون فوتبال در این حوزه همراه اول است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١٠-١٣٩٢, ١٧:٣٧

   

پر مبحث ترین ها