سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

الکس فرگوسن در ایران

چه کسی باور می‌کرد الکس فرگوسنی که لقب موفق‌ترین مربی سده‌ اخیر را با خود یدک می‌کشد، بیاید و از مربی‌گری خداحافظی کند تا با فراغ بال بنشیند و کتاب زندگی‌نامه‌اش را بنویسد و تمامی تجربیات و ناگفته‌هایش را برای عموم بازگو کند؟!
الکس فرگوسن با زندگی‌نامه‌ خودنوشتش به ایران رسیده است.

کتاب «اتوبیوگرافی من» شامل روایت زندگی و خاطره‌های الکس فرگوسن به قلم این سرمربی مطرح فوتبال و تیم منچستریونایتد با ترجمه‌ مهدی پاک‌نهاد در نشر ماهواره منتشر شده است.

در مروری بر این کتاب آمده است: کتاب «اتوبیوگرافی من» کتاب زنده‌کننده بسیاری از خاطره‌های ماست و در عین حال به بعضی از نکته‌هایی که همیشه برای‌مان جای سؤال بوده پاسخ می‌دهد. موضوع این کتاب زندگی‌نامه الکس فرگوسن است که به قلم خودش تالیف شده است. فرگوسن نویسنده نیست، بنابراین برخی از قسمت‌های کتاب ممکن است اندکی مغشوش باشند و در ضمن فرگوسن اشتباه‌هایی در روایت بعضی از جزییات تاریخی هم داشته است. با تمام این تفاسیر به راستی چه کسی باور می‌کرد الکس فرگوسنی که لقب موفق‌ترین مربی سده‌ اخیر را با خود یدک می‌کشد، بیاید و از مربی‌گری خداحافظی کند تا با فراغ بال بنشیند و کتاب زندگی‌نامه‌اش را بنویسد و تمامی تجربیات و ناگفته‌هایش را برای عموم بازگو کند؟!

فهرست کتاب هم با این بخش‌ها همراه است: «دلایل اخراج و شکافتن ابروی بکهام»، «دلایل اخراج روی کین و یاپ استام»، «دلایل مانایی و تمام‌نشدنی بودن رایان گیگز»، «عوامل پیشرفت کریس رونالدو»، «دلایل شکست منچستر از بارسلونا در دو فینال لیگ قهرمانان»، «مقایسه دقیق رونالدو و مسی از زبان فرگوسن و اشمایکل»، «ماجراهای درگیری رونی و رونالدو در جام جهانی ۲۰۱۰»، «چرایی عدم قبول مربی‌گری تیم ملی انگلیس از سوی فرگوسن» و... .

الکساندر چپمن فرگوسن معروف به سر الکس فرگوسن سی‌و یکم دسامبر 1941 در گلاسکو به دنیا آمد. او مربی مطرح و تأثیرگذار فوتبال بود و در دوران مربی‌گری تیم فوتبال منچستریونایتد انگلیس به اوج شهرت و موفقیت رسید. فرگوسن هشتم ماه می سال 2013 میلادی اعلام بازنشستگی کرد. او در دوران 26 ساله‌ مربی‌گری‌اش 38 جام به دست آورد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١٠-١٣٩٢, ١٧:٣۴

   

پر مبحث ترین ها