سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پشت پرده تغییرات در باشگاه پرسپولیس

بروز شده : ٢-١١-١٣٩٢, ١۵:۴۵    نسخه چاپی    
گفته می‌شود گروهی از افرادی که قبل از این با وزیر ورزش و جوانان ارتباط خوب و نزدیکی داشتند بدون آنکه حکمی از وی داشته باشند در مورد برخی نهادهای زیر مجموعه وزارت ورزش تصمیم‌گیری می‌کنند. بتازگی یکی از همین افراد در ورزش مسئولیت گرفته است.
باشگاه پرسپولیس با استعفای محمد رویانیان و انتخاب علی پروین به عنوان سرپرست وارد دوره جدیدی از بحران‌ها شد و مشخص نیست در آینده چه اتفاقاتی پیرامون این باشگاه پرطرفدار رخ خواهد داد. در این میان نقش جلسات مخفیانه‌ای که در یکی از ساختمان‌های خیابان جردن با حضور سه مرد تاثیرگذار برگزار می‌شود پررنگ‌تر از سایر عوامل است و به نظر می‌رسد هیات مدیره هم با تصمیم‌سازی همین نفرات انتخاب خواهد شد.

به گزارش مهر، در حالی که تیم فوتبال پرسپولیس روزهای پرنوسانی را پشت سر می‌گذارد و شاگردان علی دایی در چهار بازی گذشته تنها دو امتیاز کسب کرده‌اند، استعفای محمد رویانیان و جدایی وی نیز اوضاع این تیم پرطرفدار را بحرانی‌تر از قبل کرد. با این حال هیات مدیره این باشگاه صبح چهارشنبه تشکیل جلسه داد و علی پروین را به عنوان سرپرست این باشگاه انتخاب و به وزارت ورزش و جوانان معرفی کرد.

علی پروین در شرایطی به عنوان سرپرست معرفی شد که چند هفته قبل و پس از اختلافاتی که بین اعضای هیات مدیره و محمد رویانیان بوجود آمده بود، به عنوان گزینه جانشینی رویانیان معرفی شد و حتی در صورتجلسه‌ای که خبرساز شد، نام او به عنوان مدیرعامل باشگاه مطرح شده بود. با این حال رویانیان با ترفندهای خاص خودش توانست از آن مرحله عبور کند اما در نهایت چاره‌ای جز استعفا پیدا نکرد و رفت.

حالا و پس از تصمیم اعضای هیات مدیره مبنی بر معرفی علی پروین به عنوان سرپرست، این پرسش مطرح می‌شود که آیا وزارت ورزش و جوانان که تا به حال به این ماجرا ورود نکرده است، پروین را به عنوان سرپرست باشگاهی که مالکیتش برعهده وزارت ورزش است را تایید می کند؟ آیا محمود گودرزی که رئیس مجمع باشگاه پرسپولیس به حساب می‌آید از علی پروین برای سرپرستی حمایت خواهد کرد؟

پرسش دیگری که مطرح می‌شود این است که با وجود اینکه وزارت ورزش و جوانان در ماه‌های اخیر به اتفاقات باشگاه پرسپولیس ورود نکرده است، چه کسانی برای این باشگاه تصمیم گرفته‌اند و استراتژی تغییرات را مهندسی کرده‌اند؟ چه کسانی قبل از این با علی پروین جلسه گذاشته بودند و از او به عنوان گزینه جانشینی محمد رویانیان حمایت کرده بودند؟ در تحقیق برای رسیدن به پاسخ این پرسش‌ها به نقش گروهی می‌رسیم که در ساختمانی خارج از وزارت ورزش برای برخی نهادهای زیر مجموعه این وزارتخانه تصمیم‌گیری می‌کنند.

در این مورد گفته می‌شود گروهی از افرادی که قبل از این با وزیر ورزش و جوانان ارتباط خوب و نزدیکی داشتند بدون آنکه حکمی از وی داشته باشند در مورد برخی نهادهای زیر مجموعه وزارت ورزش تصمیم‌گیری می‌کنند. بتازگی یکی از همین افراد در ورزش مسئولیت گرفته است.

نکته تکمیلی این ماجرا و اتفاقات پشت پرده‌ای که برای باشگاه پرسپولیس رخ می‌دهد به ساختمانی در خیابان جردن برمی‌گردد که جلسات این مثلث تصمیم‌ساز در آن برگزار می‌شود. البته بعد از آنکه یکی از این افراد سمت جدیدی را در ورزش گرفت، برخی جلسات نیز در محل دفتر وی برگزار می‌شود. در این مورد گفته می‌شود همین افراد ترکیب آینده هیات مدیره باشگاه پرسپولیس را نیز خواهند چید.
telegram 19dey.com
طرفدار پرسپولیس    3 بهمن 1392 06:32
استقلال هم یکی داره مثل فتح اله زاده ما بیجاره ها هم یکی داریم مثل پروین که الان چند ساله داره پرسپولیس رو له میکنه نه از ره کین بلکه اقتضای طبیعتش
  • +5

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢-١١-١٣٩٢, ١۵:۴۵

   

پر مبحث ترین ها