سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عكس/سخنان فوتبالی سیدحسن خمینی در برنامه 90

سید حسن خمینی با تایید ضمنی اینکه فرزندش از علاقمندان به تیم استقلال است،به شوخی به فردوسی پور گفت که آقای قلعه نویی هم از دوستان صمیمی شماست .
سید حسن خمینی مهمان ویژه برنامه 90 در شب 22 بهمن بود كه در اين برنامه به بیان خاطراتی از سید احمد و حضور وی در تیم های ورزشی و علاقه خود به فوتبال پرداخت.
عكس/سخنان فوتبالی سیدحسن خمینی در برنامه 90

عادل فردوسی پور برای برنامه دوشنبه شب 21 بهمن ماه به جماران رفته بود تا سید حسن خمینی ، نوه امام راحل برای علاقمندان این برنامه از سلایق فوتبالی اش بگوید. این روحانی محبوب که پدری فوتبالیست داشته و مرحوم سید احمد خمینی فرزند برومند بنیانگذار انقلاب اسلامی در سال های جوانی شان بازیکن تیم فوتبال شاهین هم بوده اند. البته در خانواده حاج احمد آقا ، تب استقلالی بودن به عکس پدر مرحوم شان پررنگ تر است!

سیدحسن خمینی دربرنامه 90 با بیان اینکه در نوجوانی فوتبال بازی می کرده است و امام در همان سال ها به وی توصیه کرده بود که سه چیز را با جدیت انجام دهد، گفت: درس خواندن، نماز و همین فوتبال ( به طور کلی ورزش کردن) از توصیه های امام راحل بود.

وی در باره خاطرات فوتبالی مرحوم سید احمدخمینی که در تیم های شاهین قم و شاهین تهران هم تمرین کرده است،افزود:ایشان سابقه بازی با همایون بهزادی از ملی پوشان سرشناس کشورمان را هم داشته و پست تخصصی اش بال راست بود.

سید حسن خمینی با تایید ضمنی اینکه فرزندش از علاقمندان به تیم استقلال است،به شوخی به فردوسی پور گفت که آقای قلعه نویی هم از دوستان صمیمی شماست .

نوه بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران گفت که برای درجریان اتفاقات فوتبال بودن خبرهای ورزشی را دنبال می کند.
عكس/سخنان فوتبالی سیدحسن خمینی در برنامه 90

وی در باره دو شهرآورد محبوب زمان جوانی خود به شهرآوردهای معروف 2 - 2 دهه هفتاد که به دعوا کشیده شد و پیروزی 3 بر صفر پرسپولیس با گل های ناصر محمد خانی اشاره کرد و درباره علت انتخاب این بازی استقلال گفت:ارزش اون تساوی برای ما از برد بیشتر بود چون دو بر صفر عقب بودیم.

سید حسن آقا از این گفت که برنامه 90 را از اواسطش می بیند چون سر شب ها تا دیروقت برای تدریس ، مشغول مطالعه است. او در بخشی از حرف هایش 90 را خوب ارزیابی کرد و گفت:« این برنامه خوب است. خود شما به عنوان مجری برنامه اینکه همه از سلامتت صحبت می کنند یک نکته مثبت است.»

او از عادل فردوسی پور هم خواست تا با تصوری کشیدن اشتباهات داوران خارجی ، به کمک داوران بیاید و گفت:« متاسفانه چیزهای خوبی درباره مسائل اخلاقی در فوتبال نشنیدم . حتی اگر بخشی از این حرف ها هم واقعیت داشته باشد خوب نیست. با به تصویر کشیدن اشتباهات داوری مثل فینال جام جهانی 1966 تا 1986 و گل معروف سیاسی مارادونا و خیلی اشتباهات دیگر باعث شوید تا مردم متوجه شوند اشتباه داوری همه جا هست. درباره فساد هم مگر بالاتر از این داریم که یوونتوس را به همین خاطر فرستادند دسته پایین تر؟»

حجه الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی درباره بهترین بازیکن دنیا هم گفت:« مسی را به رونالدو ترجیح می دهم اما بارسا یا رئال برایم فرقی ندارد اما از نظر من بهترین بازیکن دنیا ، رونالیدینیو بود در زمان اوجش. » او در پایان هم جشن های پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت و از عادل هم خواست از این علاقه مردمی در جهت خدمت به ورزش استفاده کند. آنها در پایان عکسی هم به یادگار گرفتند.
عكس/سخنان فوتبالی سیدحسن خمینی در برنامه 90
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١١-١٣٩٢, ١٢:٠٠

   

پر مبحث ترین ها