سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هوینس: ماگات بازیکنان زیر دستش را مانند لیمو لِه می‌کند!

شیوه مربیگری ماگات و نوع برخورد او با بازیکنان هیچ ربطی به کسب نتایج ندارد. من که هرگز نمی‌خواهم با یک آدم طوری که ماگات رفتار می‌کند، رفتار کنم، هرگز مثل او سعی نمی‌کنم به یک بازیکن آسیب برسانم. زمانی که بازیکنان اینگونه تمرین کنند در زمین بازی رمقی برای دویدن ندارند و دقیقاً عکس آن کاری را انجام می‌دهند که مربی‌شان از آنها می‌خواهد. ماگات باید از خودش بپرسد که چرا همه بازیکنانش در تمامی تیم‌هایی که در آنها کار کرده است بلافاصله پس از اخراج او جشن می‌گیرند، حتی اگر با او قهرمانی شده باشند.
رئیس باشگاه بایرن مونیخ تاکید کرد سرمربی آلمانی جدید فولام در تمریناتش آنقدر به بازیکنان خود سخت می‌گیرد که رمقی برای آنها باقی نمی‌گذارد.

اولی هوینس با اشاره به سابقه فیلیکس ماگات، سرمربی پیشین بایرن مونیخ که 2 روز پیش هدایت تیم فولام انگلیس را برعهده گرفت اعتراف کرد تمام بازیکنانی که زیر نظر این مربی آلمان کار می‌کنند از او متنفر می‌شوند و اینکه احتمال بازگشت او به فوتبال آلمان برای مربیگری چیزی در حد صفر است. سختگیری بیش از حد ماگات در تمرینات و تاکید فراوان او بر نظم و انضباط بازیکنانش سبب شده لقب‌هایی مانند «صدام» و «شکنجه‌گر» برای وی در نظر گرفته شود، اتفاقی که به نظر هوینس بی‌دلیل نیست.

هوینس درباره مربی که 2 فصل پیاپی قهرمانی 2 گانه در بوندس‌لیگا و جام حذفی آلمان را برای باواریایی‌ها به ارمغان آورد و در سال 2007 از نیمکت بایرن مونیخ اخراج شد، گفت: می‌دانستم که یک روز سر و کله ماگات به عنوان سرمربی دوباره پیدا می‌شود اما مطمئن بودم که در آلمان این اتفاق رخ نمی‌دهد. اینجا برای او هیچ آینده‌ای وجود ندارد. می‌دانستم که تنها شانس مربیگری او در خارج از آلمان است، جایی که او را به خوبی نشناسند. او از نظر سختگیری فیزیکی برای بازیکنانش پا را فراتر از حد می‌گذارد. او بازیکنانش را به مرز جنون می‌رساند.

هوینس افزود: برای ماگات خیلی طبیعی است که رمق یک بازیکن حرفه‌ای را مانند لیمویی که تا آخرین جای ممکن برای گرفتن عصاره‌اش فشار داده می‌شود، بگیرد. او در این کار آنقدر افراط می‌کند که سلامت بازیکنانش را به مخاطره می‌اندازد. این سختگیری‌ها شاید در کوتاه مدت جواب دهد اما در دراز مدت به یک فاجعه تبدیل می‌شوند. ماگات این کار را در تمام تیم‌هایی که در آن‌ها مربیگری کرده انجام داده است.

رئیس باشگاه سرخپوشان باواریایی‌ها ادامه داد: شیوه مربیگری ماگات و نوع برخورد او با بازیکنان هیچ ربطی به کسب نتایج ندارد. من که هرگز نمی‌خواهم با یک آدم طوری که ماگات رفتار می‌کند، رفتار کنم، هرگز مثل او سعی نمی‌کنم به یک بازیکن آسیب برسانم. زمانی که بازیکنان اینگونه تمرین کنند در زمین بازی رمقی برای دویدن ندارند و دقیقاً عکس آن کاری را انجام می‌دهند که مربی‌شان از آنها می‌خواهد. ماگات باید از خودش بپرسد که چرا همه بازیکنانش در تمامی تیم‌هایی که در آنها کار کرده است بلافاصله پس از اخراج او جشن می‌گیرند، حتی اگر با او قهرمانی شده باشند.

هوینس با پیش بینی اینکه ماگات در فولام، تیمی که اشکان دژاگه، هافبک تیم ملی ایران نیز برای آن توپ می‌زند، قدرت و کنترل تمام و کمال نخواهد داشت، عنوان کرد: ماگات قدرت کامل می‌خواهد ضمن اینکه او یک آدم شکاک هم هست. او ارواح را می‌بیند و همیشه این توهم را دارد که همه دارند درباره او حرف می‌زنند. بله درست است که ماگات با بایرن مونیخ جام برد اما در عین حال او 80 درصد بازیکنانش را با خود دشمن کرد. نه تنها در بایرن مونیخ بلکه در ولفسبورگ هم او چنین وضعیتی داشت.

ماگات در شرایطی سکان هدایت فولام را از رنه مولنستین اخراجی گرفته است که تیم او قعرنشین جدول 20 تیمی لیگ برتر است و برای فرار از سقوط تنها 12 هفته فرصت دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١١-١٣٩٢, ١٣:١۶

   

پر مبحث ترین ها