سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فرهاد مجیدی سرمربی تیم جوانان لستر سیتی شد

بروز شده : ٣-١٢-١٣٩٢, ١١:٢٧    نسخه چاپی    
این شائبه شنیده می‌شود که او هدف اولش حضور روی نیمکت استقلال است اما نه به‌عنوان سرمربی که به‌عنوان دستیار، حتی شایعه دستیاری قلعه‌نوعی توسط او در فصل آینده نیز بسیار داغ شده.
از روزی که فرهاد مجیدی ۴گوشه مستطیل سبز را بوسید و بازیگری فوتبال را برای همیشه کنار گذاشت، مدام از او به‌عنوان سرمربی آینده استقلال نام برده می‌شود.

به گزارش روزنو، حتی مسئولان استقلال نیز بارها در مصاحبه‌های خود تاکید بر این نکته داشتند که مجیدی روزی باید سرمربی آبی‌پوشان شود. مجیدی پس از خداحافظی از فوتبال حضور در کلاس‌های مربیگری را با اراده‌ای راسخ پیگیری کرد و با حضور در پرهزینه‌ترین کلاس مربیگری در انگلیس و آکادمی منتسب به باشگاه منچستریونایتد هزینه‌ای بسیار بالا برای رسیدن به خواسته خود و هواداران استقلال متقبل شد.

بدیهی است حضور در کلاس‌های مربیگری اروپا طوری است که شرکت‌کنندگان باید در هر مرحله هدایت یک تیم پایه را برعهده بگیرند و از این رو برگزارکنندگان شاگردان خود را به باشگاه‌های مختلف معرفی می‌کنند. فرهاد مجیدی که تاکنون موفق به کسب مدرک مربیگری درجه D اروپا مطابق با درجهB آسیا شده، حالا برای اولین بار حضور روی نیمکت را تجربه خواهد کرد. او از روزگذشته رسما به‌عنوان سرمربی تیم جوانان لستر سیتی معرفی شد برای این‌که بتواند مدرک درجه C اروپا را اخذ کند، باید حداقل ۳ ماه با بازیکنان زیر ۱۷‌سال لستر سروکله بزند. از طرفی بعد از ۳ ماه کانون مربیان از فرهاد و تیمش تست می‌گیرند و در صورتی که آنها از این آزمون سربلند بیرون آیند، می‌توان شاهد ظهور یک مربی جدید در آسمان مربیگری ایران بود.

قطعا بیش از هرکس دیگری هواداران استقلال از این اتفاق خوشحال هستند، با این حال و درحالی‌که بسیاری مجیدی را سرمربی فصل آینده استقلال می‌دانند اما کاپیتان به یاد ماندنی آبی‌ها رویاهای دیگری را در سر می‌پروراند. درباره او گفته می‌شود فعلا قصد ندارد به‌عنوان سرمربی در هیچ تیم ایرانی فعالیت کند و هدفش یادگیری هرچه بیشتر و آینده‌ای روشن است. این شائبه شنیده می‌شود که او هدف اولش حضور روی نیمکت استقلال است اما نه به‌عنوان سرمربی که به‌عنوان دستیار، حتی شایعه دستیاری قلعه‌نوعی توسط او در فصل آینده نیز بسیار داغ شده. یکی از دوستان نزدیک مجیدی دراین‌باره به «شهروند» می‌گوید: «فرهاد حالاحالاها قصد سرمربیگری ندارد. چند روز پیش به من گفت بعد از گذراندن کلاس‌های مربیگری می‌خواهد به‌عنوان دستیار در تیم‌های بزرگ کار کند و با تجربه‌ای خوب به‌عنوان سرمربی هر تیمی که او را بخواهد، معرفی شود.» از طرفی هواداران مجیدی در شبکه‌های اجتماعی از او به‌عنوان دستیار آینده قلعه‌نوعی یاد و دقیقا او را با سرمربی استقلال مقایسه می‌کنند. با فلش‌بکی به گذشته و یادآوری آن‌چه میان قلعه‌نوعی و مرحوم حجازی در زمان سرمربیگری حجازی و دستیاری قلعه‌نوعی رخ داد، می‌توان به این نکته استناد کرد که شاید مجیدی از این‌که راه امیر قلعه‌نوعی را در عرصه مربیگری برود، استقبال می‌کند، هرچند اگر رابطه‌اش با او چندان هم خوب نباشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١٢-١٣٩٢, ١١:٢٧

   

پر مبحث ترین ها