سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

چیزی وسوسه‌ام نمی‌کند که به تیم ملی برگردم

ظریف:در این لیگ تبدیل به ماشین شده‌ایم+عکس

بروز شده : ۴-١٢-١٣٩٢, ١٠:۴٩    نسخه چاپی    
لیبرو سابق تیم ملی والیبال گفت که حضور آنان در لیگ برتر با توجه به برنامه فشرده بازی‌ها، آنان را تبدیل به ماشینی کرده که کاری از دستشان ساخته نیست.
رفتن ناگهانی ولاسکو باعث شد تا دوباره نگاه‌ها متوجه لیبرو سابق تیم ملی والیبال شود تا شاید از تصمیمش برگردد و بار دیگر در اردوهای تیم ملی حاضر شود اما نظر فرهاد ظریف همچنان ثابت بوده و تغییر نکرده است.

* مرحله گروهی لیگ برتر را چطور پشت سر گذاشتید؟
هدف همه تیم‌ها این بود که در جمع 4 تیم برتر قرار بگیرند و کاله هم از این قضیه مستثتی نبود. برای ما مهم بود که جزو 4 تیم بالای جدول باشیم تا حداقل در 2 بازی در زمین خودمان بازی کنیم ولی متاسفانه برنامه ریزی بازی‌های لیگ بسیار سنگین بود. فاصله بازی‌ها و زمان استراحت بین آنها بسیار کم است و همین موضوع باعث شده تا تعداد مصدومیت‌ها نه تنها در تیم کاله بلکه در همه تیم‌ها زیاد شود. این شرایط برای بازیکنان تیم ملی سخت‌تر هم بود. من نمی‌دانم چرا سازمان لیگ اصرار داشت که بازی‌ها این قدر فشرده، پشت سر هم و بدون وقفه و استراحت برگزار شود. ما هم در این لیگ تبدیل به ماشین شدیم و کار دیگری نمی‌توانیم انجام دهیم.

* اینکه از تیم ملی خداحافظی کرده بودی و بار روانی حضور در اردوهای تیم ملی روی ذهنت نبود، شرایط راحت‌تری برای تو مهیا نمی‌کرد؟
البته همین طور بود اما اگر در هفته‌های گذشته سری به مطب دکتر فرهادی می‌زدید، تعداد زیاد مصدومان لیگ والیبال را می‌دیدید که به خاطر فشردگی مسابقات به او مراجعه کرده بودند. یک مثال برایت می‌زنم. لیگ برتر در روزهای یکشنبه و چهارشنبه برگزار می‎‌شود. فرض کن ما یکشنبه با ارومیه بازی داریم. جمعه شب تیم ما به طرف تهران حرکت می‌کند تا شنبه صبح با هواپیما به ارومیه برود. بعد از بازی یکشنبه، بلافاصله به تهران برمی‌گردیم و اوایل صبح دوشنبه به آمل می‌رسیم که اصلا انرژی و فرصتی برای تمرین وجود ندارد. تنها فرصت ما برای آماده شدن برای مسابقه عصر چهارشنبه، یک جلسه تمرین در روز سه شنبه است. این در حالی است که شرایط و آنالیز بازی چهارشنبه کاملا با بازی قبلی متفاوت است. با توجه به اینکه تعداد تیم‌های شهرستانی خیلی بیشتر از تهرانی‌ها است، شرایط برای آنها بسیار سخت‌تر است. درست است که فشار روانی حضور در اردوهای تیم ملی روی من نیست اما دلیلی هم ندارد که بازیکنان این همه فشار را تحمل کنند که فقط لیگ ما قبل از سال نو تمام شود.
ظریف:در این لیگ تبدیل به ماشین شده‌ایم+عکس

* به نظر تو زمانی که تهران 5 تیم در لیگ برتر داشت شرایط بهتر بود؟
خیلی بهتر بود. برای همه بهتر بود. منحل شدن تیم‌هایی مثل برق و پاس و یا سقوط تیمی مثل سایپا به دسته اول چندان خوشایند نیست.

* علت نوسان‌های کاله در مقطعی از فصل جاری همین خستگی بازیکنان بود که به آن اشاره کردی؟
سیاست باشگاه کاله در این فصل استفاده از بازیکنان بومی و استخدام چند بازیکن در پست‌هایی بود که ضعف داشتند مثل پاسور که دیدید بعد از اضافه شدن پاسور هلندی چه تغییرات مثبتی در تیم بوجود آمد. البته در 3 بازی آخر، سومی کاله در لیگ تثبیت شده بود و ما به دستور مدیران باشگاه تعدادی از بازیکنان خود را به زاهدان نبردیم.

* از پاسور هلندی صحبت کردی. او چقدر در پیشرفت روند تیم کاله موثر بود؟
کمک اصلی او به ما به لحاظ روحی و روانی بود. من نمی‌گویم او یک پاسور درجه یک و سطح اول جهان است و کار خاصی انجام داد ولی حضور او شوکی بود که از طرف کادر فنی به ما وارد شد. بعد از حضور او ما چند بازی متوالی را با 3 امتیاز کامل بردیم و به خاطر همین پیروزی‌ها بود که توانستیم حضورمان را در پلی آف تثبیت کنیم.

* از برگشتن به تیم ملی صحبت کرده بودی.
من تصمیم خود را را گرفته‌ام و زمانی این تصمیم را زیر پا می‌گذارم که تیم ملی به خاطر نبودن من ضربه بخورد. در عین حال اطمینان دارم که این اتفاق نمی‌افتد و من هم فعلا قصد بازگشت به تیم ملی را ندارم.
ظریف:در این لیگ تبدیل به ماشین شده‌ایم+عکس

* احتمال سومین قهرمانی متوالی آسیا و حضور در لیگ جهانی تو را تحریک نمی‌کند که به تیم ملی برگردی؟
اصلا. من دینی به کشورم داشتم که فکر می‌کنم بیشتر از چیزی که به گردنم بوده آنرا ادا کرده‌ام.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١٢-١٣٩٢, ١٠:۴٩

   

پر مبحث ترین ها