سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رضايي: دوباره به وضعيت خوردن عدس‌پلو رسيده‌ايم

اميدوارم طوري نشود كه بعد از جام جهاني حتي عدس هم نداشته باشيم و مجبور شويم برنج خالي به ملي‌پوشان بدهيم
عليرضا رضايي، سخنگوي فدراسيون كشتي با اشاره به بدهي يك ميليارد و 500 ميليوني فدراسيون به كارمندان خود گفت: ما حدود يك ميليارد و 500 ميليون به كارمندان بدهكاريم و به همين دليل تعديل نيرو انجام داديم. البته خودمان هم از اين مساله ناراحتيم ولي بعضي از كارمندان فدراسيون بازنشسته بودند و يا بعضي ديگر با پرداخت حق و حقوق‌شان قطع همكاري صورت گرفت.

رضايي در پاسخ به اين سوال كه هزينه‌هاي جام تختي و جام يادگار امام چطور پرداخت شده است، بيان كرد: هزينه اسكان تيم‌ها هميشه با ميزبان است. اما پول بليت مهمانان به جز نماينده فيلا و چند مهمان ويژه توسط خود تيم‌هاي حاضر در رقابت‌ها پرداخت شد. ما با بعضي از كشورها مثل تركيه، آذربايجان، ارمنستان، گرجستان و مجارستان پروتكل‌هايي امضا كرده‌ايم كه در تمامي مسابقه‌هاي هم شركت داشته باشيم كه شروع آن از همين جام تختي بود و باعث رونق اين جام شد.

مدير تيم‌هاي ملي كشتي آزاد همچنين درباره سفر تيم ملي به امريكا براي حضور در جام جهاني گفت: در جلسه شوراي برون‌مرزي ما مجوز حضور 37 تا 39 نفر را گرفتيم. اما در نهايت يك ليست 27 نفره تهيه كرديم كه كشتي‌گيران، داور، مربيان، پزشك تغذيه، پزشك عمومي، سرپرست، نماينده وزارت ورزش، نايب‌رييس و رييس فدراسيون را شامل مي‌شود. يكي از علت‌هايي كه سعي مي‌كنيم در اين اعزام حساسيت به خرج دهيم، اعتبار جام جهاني است و چون ما دو سال پياپي قهرمان اين رقابت‌ها شده‌ايم برايمان مهم است كه در اين مسابقه‌ها به موفقيت برسيم.

مدير تيم‌هاي ملي كشتي آزاد در پاسخ به اين سوال كه چرا در وزن 65 كيلوگرم يك كشتي‌گير و در 84 كيلوگرم سه كشتي‌گير به جام جهاني اعزام مي‌شود، گفت: در اين رقابت‌ها تعداد مسابقه‌ها زياد نيست و ميثم نصيري مي‌تواند در وزن 65 كيلوگرم از پس رقابت‌ها بربيايد. البته ممكن است در اين وزن تغييراتي را هم داشته باشيم. در وزن 84 كيلوگرم نيز به جز لشگري، بايد به عليرضا كريمي 19 ساله ميدان بدهيم چرا كه او مثل پيمان ياراحمدي يكي از كشتي‌گيران آينده‌دار است و مي‌تواند از تجربيات اين مسابقه‌ها استفاده كند. ضمن اينكه اگر در يك وزن يك كشتي‌گير وزن‌كشي كند مي‌توان در وزن ديگر از سه كشتي‌گير استفاده كرد.

او در ادامه درباره آخرين وضعيت مهدي تقوي اظهار كرد: تقوي يكي از بهترين كشتي‌گيران ايران و جهان است. اگر تغيير وزن در كشتي صورت نمي‌گرفت، شايد كار او سخت مي‌شد اما با وجود اضافه شدن وزن 70 كيلوگرم به كشتي، تقوي مي‌تواند مشكل كيلوهاي اضافي خود را حل كند و باز هم به كشتي باز گردد چرا كه عمر كشتي او هنوز تمام نشده و مي‌تواند تولدي دوباره در وزن 70 كيلوگرم داشته باشد. البته ما در اين مدت از تقوي در اردوهاي مختلف دعوت كرديم ولي او در هيچ اردو و مسابقه‌يي شركت نكرده است. من به شخصه دوست دارم او در مسابقه‌هاي مرحله اول انتخابي حضور داشته باشد و اشتياقش را براي حضور در تيم ملي نشان دهد ولي با توجه به فرآيند انتخابي تيم ملي اگر در انتخابي مرحله اول شركت نكند، امسال شانسي براي حضور در تيم ملي نخواهد داشت. ما همه دوست داريم تقوي را روي تشك ببينيم ولي نمي‌توانيم فرآيند انتخابي تيم ملي را ناديده بگيريم.

سخنگوي فدراسيون كشتي همچنين درباره وضعيت تغذيه در اردوهاي تيم ملي گفت: ما دوباره تقريبا به وضعيت خوردن عدس‌پلو رسيده‌ايم و اميدوارم طوري نشود كه بعد از جام جهاني حتي عدس هم نداشته باشيم و مجبور شويم برنج خالي به ملي‌پوشان بدهيم. اميدواريم كه وزير ورزش كه از اساتيد ورزش است و اشراف كاملي به شرايط دارد نگاه ويژه‌يي به كشتي داشته باشد چرا كه امسال سال سختي را پيش رو داريم و بايد در بازي‌هاي آسيايي و رقابت‌هاي جهاني موفقيت‌هاي سال گذشته را تكرار كنيم. اميدواريم از حمايت‌هاي ويژه وزارت ورزش برخوردار شويم. وي در پاسخ به اين سوال كه هزينه حق سفره ملي‌پوشان و هزينه‌هاي جوايز مربيان برتر چگونه تامين مي‌شود و چه تضميني براي پرداخت آنها وجود دارد، يادآور شد: فعلا هزينه‌ها را خود فدراسيون تقبل كرده و هنوز كمكي از طرف وزارت ورزش صورت نگرفته است. البته وزارتخانه تا جايي كه بتواند كمك مي‌كند. ما هم به آن چيزي كه تعهد كنيم پايبند خواهيم بود. سخنگوي فدراسيون كشتي در پايان اظهار كرد: از سال آينده ليگ برتر كشتي با الگويي جديد برگزار خواهد شد كه طرح نهايي آن هفته آينده در يك نشست خبري ديگر به اطلا ع مردم و رسانه‌ها خواهد رسيد.

منبع: اعتماد
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١٢-١٣٩٢, ١١:٣۶

   

پر مبحث ترین ها