سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در رقابتهای فوتبال جام ملت‌های آسیا امارات بالاتر از ایران قرار گرفت

تیم امارات با 16 امتیاز و تفاضل گل 15+، بالاتر از ایران که تفاضل گل 13+ و عربستان که تفاضل گل 6+ داشت، به عنوان بهترین تیم مرحله گروهی انتخاب شد. یمن هم بدون امتیاز و تفاضل گل 15- بدترین تیم مرحله گروهی شد.
مرحله مقدماتی رقابتهای فوتبال جام ملت‌های آسیا 2015 - استرالیا با صعود تیم‌های عراق و چین به عنوان مرحله نهایی، حذف لبنان به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به چین و کسب عنوان بهترین تیم این مرحله توسط امارات به پایان رسید.
مهر: مرحله گروهی رقابتهای جام ملت‌های آسیا 2015 - استرالیا چهارشنبه با برگزاری 9 بازی به پایان رسید و تیم‌ عراق با برتری مقابل چین به عنوان یکی از 10 تیم برتر مرحله گروهی به مرحله نهایی صعود کرد و تیم چین هم به خاطر تفاضل گل بهتر نسبت به لبنان، بهترین تیم سوم مرحله گروهی بود که جواز حضور در سرزمین کانگوروها را بدست آورد.
نخستین دیدار هفته پایانی مرحله مقدماتی با برتری 3 بر 2 تیم ملی ایران برابر کویت همراه شد و 9 دیدار دیگر این هفته پیروزی تیم‌های عمان، عراق، اردن، لبنان، ویتنام، مالزی و عربستان و توقف قطر برابر بحرین در خانه و فرار ازبکستان از شکست خانگی مقابل امارات به پایان رسید.

در رقابتهای فوتبال جام ملت‌های آسیا امارات بالاتر از ایران قرار گرفت


در گروه A، عمان با نتیجه 3 بر یک مقابل سنگاپور پیروز شد و صدرنشینی خود را قطعی کرد. اردن هم با نتیجه 2 بر یک از سد سوریه گذشت تا با کسب عنوان تیم دوم این گروه، مانع از صعود سوریه به مرحله بعدی این رقابتها شود. در گروه B، ایران در دیداری تشریفاتی با نتیجه 3 بر 2 کویت را شکست داد و در دیگر دیدار این گروه لبنان با نتیجه 5 بر 2 در خانه تایلند پیروز شد و 8 امتیازی شد اما نتوانست به عنوان بهترین تیم سوم مرحله گروهی راهی جام ملت‌ها شود. کراینسون که در دقیقه 76 گل دوم تایلند و آخرین گل بازی را به ثمر رساند، تفاضل گل لبنان در این گروه را به منفی 2 رساند تا این تیم عربی، در فاصله 14 دقیقه مانده به پایان این بازی، از حضور در استرلیا محروم شود.

در گروه C مهمترین دیدار مرحله گروهی برگزار شد، جائیکه عراق در زمین بی‌طرف با نتیجه 3 بر یک چین را شکست داد و به عنوان تیم دوم این گروه به جام ملت‌ها صعود کرد و چین را به رده سوم فرستاد. البته چینی‌ها با همان 8 امتیاز قبلی و تفاضل گل 1-، عنوان بهترین تیم مرحله گروهی را از دست لبنانی‌ها در آوردند و آخرین تیم راه یافته به جام ملت‌ها لقب گرفتند. تنها گل چین در این بازی در دقیقه 73 و توسط ژانگ ژی از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید، گلی که نتیجه بازی را 3 بر یک کرد و زمینه ساز صعود چین به جام ملت‌ها شد. عربستان هم با یک گل از سد اندونزی گذشت و 16 امتیازی شد.

در گروه D، قطر در ورزشگاه الغرافه برابر مهمان خود، بحرین به تساوی بدون گل رضایت داد تا نتواند به عنوان صدرنشین این گروه صعود کند و مالزی هم در دیداری تشریفاتی با نتیجه 2 بر یک در خانه یمن پیروز شد. در گروه E هم ازبکستان با گل دقیقه 84 "ایگور سرگی‌اف" شکست یک بر صفر را با تساوی یک بر یک برابر امارات عوض کرد و ویتنام هم در دیداری تشریفاتی هنگ کنگ را شکست داد اما در رده چهارم باقی ماند.

همانطور که اشاره شد تیم‌ چین با 8 امتیاز و تفاضل گل 1- به عنوان بهترین تیم سوم مرحله گروهی بالاتر از لبنان 8 امتیاز که تفاضل گل 2- داشت، مالزی 7 امتیازی، سوریه و هنگ‌ کنگ 4 امتیازی جواز حضور در جام ملت‌ها را بدست آورد. همچنین تیم امارات با 16 امتیاز و تفاضل گل 15+، بالاتر از ایران که تفاضل گل 13+ و عربستان که تفاضل گل 6+ داشت، به عنوان بهترین تیم مرحله گروهی انتخاب شد. یمن هم بدون امتیاز و تفاضل گل 15- بدترین تیم مرحله گروهی شد.

با توجه به قوانین برگزاری جام ملت‌های آسیا، تیم میزبان به همراه تیم‌های قهرمان و نایب قهرمان دوره گذشته این جام که ژاپن و کره‌جنوبی بودند، تیم قهرمان مسابقات چلنج کاپ 2012 که کره‌شمالی است، تیم قهرمان رقابتهای چلنج کاپ 2014 که چندی دیگر برگزار می‌شود، تیم‌های عمان و اردن از گروه A، ایران و کویت از گروه B، عربستان و عراق از گروه C، بحرین و قطر از گروه D و امارات و ازبکستان از گروه E به جام ملت‌های آسیا صعود کردند و از بین دو تیم چین و عراق، دهمین تیم برتر این گروه‌ها مشخص می‌شود. چین هم به عنوان بهترین تیم سوم مرحله گروهی، آخرین بلیت سفر به استرالیا را گرفت.

ترین‌های مرحله گروهی:
بهترین تیم: امارات 16 امتیاز - تفاضل گل 15+
بیشترین امتیاز: امارات، ایران و عربستان 16 امتیاز
بیشترین برد: امارات، ایران و عربستان 5 برد
کمترین مساوی: عراق، سنگاپور، تایلند، یمن و ویتنام بدون تساوی
کمترین باخت: امارات، ایران، عربستان، عمان و اردن بدون باخت
بیشترین زده: امارات و ایران 18 گل زده
کمترین خورده: عمان و بحرین یک گل خورده
بهترین تفاضل گل: امارات 15+

بدترین تیم: یمن بدون امتیاز - تفاضل گل 15-
کمترین امتیاز: تایلند و یمن بدون امتیاز
کمترین برد: یمن، اندونزی و تایلند بدون برد
بیشترین تساوی: اردن و کویت با 3 تساوی
بیشترین باخت: یمن و تایلند با 6 باخت
کمترین زده: هنگ کنگ و اندونزی با 2 گل زده
بیشترین خورده: تایلند با 21 گل خورده
بدترین تفاضل گل: یمن با 15-

نتایج کامل روز دوم از هفته ششم و پایانی مرحله انتخابی جام ملت‌های 2015 استرالیا به شرح زیر است:


گروه A:
* عمان 3 - سنگاپور یک
* اردن 2 - سوریه یک

جدول رد‌‌ه‌بندی گروه A:
1- عمان 14 امتیاز
2- اردن 12 امتیاز
3- سوریه 4 امتیاز
4- سنگاپور 3 امتیاز

گروه B:
* ایران 3 - کویت 2
* تایلند 2 - لبنان 5

جدول رد‌‌ه‌بندی گروه B:
1- ایران 16 امتیاز- تفاضل گل 13+
2- کویت 9 امتیاز
3- لبنان 8 امتیاز - تفاضل گل 2-
4- تایلند بدون امتیاز

گروه C:
* عراق 3 - چین یک
* عربستان یک - اندونزی صفر

جدول رد‌‌ه‌بندی گروه C:
1- عربستان 16 امتیاز - تفاضل گل 6+
2- عراق 9 امتیاز
3- چین 8 امتیاز
4- اندونزی یک امتیاز

گروه D:
* یمن یک - مالزی 2
* قطر صفر - بحرین صفر

جدول رد‌‌ه‌بندی گروه D:
1- بحرین 14 امتیاز
2- قطر 13 امتیاز
3- مالزی 7 امتیاز
4- یمن بدون امتیاز

گروه E:
* ازبکستان یک - امارات یک
* ویتنام 3 - هنگ کنگ یک

جدول رده‌بندی گروه E:
1- امارات 16 امتیاز - تفاضل گل 15+
2- ازبکستان 11 امتیاز
3- هنگ کنگ 4 امتیاز
4- ویتنام 3 امتیاز.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١٢-١٣٩٢, ١٩:٢٨

   

پر مبحث ترین ها