سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علی دایی: اطرافیانم را درست نشناختم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس و کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران اعلام کرد به خاطر اتفاقاتی که بعد از جام جهانی 2006 رخ داد فوتبالش را کنار گذاشت. وی تاکید کرد اگر آن حاشیه‌ها بوجود نمی‌آمد، می‌توانست به فوتبالش ادامه دهد. دایی همچنین برکناری‌اش از سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران را به مردان سیاسی نسبت داد که به راحتی در ورزش نفوذ می‌کردند.
علی دایی که سابقه هدایت تیم ملی فوتبال ایران را دارد و در حال حاضر سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس است پنجشنبه شب به همراه لوتار ماتئوس مهمان برنامه ورزش از نگاه دو بود و به مرور خاطراتش از زمان حضور در بایرن مونیخ و نقش ماتئوس در کمک به وی اشاره کرد.

علی دایی در این مورد گفت: وقتی من به عنوان یک ایرانی وارد تیم بایرن شدم لوتار به عنوان یک برادر و یک کاپیتان دلسوز به من کمک کرد و راهنمایی های لازم را انجام می داد. او همیشه من را مورد حمایت خود قرار می داد و رابطه خیلی خوبی با هم داشتیم. من مدیون ایشان هستم که رابطه کاملا دوستانه ای با من داشت و هیچ وقت حس نکردم که یک خارجی در تیم بایرن مونیخ هستم.

وی در مورد مقایسه او با ماتئوس در فوتبال ایران و آلمان گفت: به نظرم مقایسه من با ماتئوس منطقی نیست. افتخارات لوتار خیلی زیاد است. او برای من یک فوتبالیست دیگر است و همیشه برای لوتار احترام قائل هستم.

علی دایی در مورد اتفاقاتی که منجر به خداحافظی اش از فوتبال شد گفت: بعد از جام جهانی 2006 اتفاقاتی رخ داد که تصمیم گرفتم از فوتبال خداحافظی کنم. من می توانستم به فوتبالم ادامه بدهم اما آن مسائل حاشیه ای بوجود امد و من هم تصمیم گرفتم فوتبال را کنار بگذارم تا ببینم آقایان بعد از ما می خواهند چه کنند.

وی در مورد شرایط حال حاضر فوتبال ایران با دوره ای که خودش بازی می کرد گفت: این شرایط اصلا قابل مقایسه نیست. از حضور تماشاگران در ورزشگاه ها متوجه می شوید که فوتبال چقدر از آن زمان دور شده است. ما بعد از اینکه کره را بردیم به یک خواب طولانی رفتیم. تیم ملی ما فرصت های زیادی را برای آماده سازی از دست داده است و امیدوارم بتواند در زمان باقی مانده شرایط خوبی برای جام جهانی پیدا کند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد شکست اخیر تیم ملی ایران برابر گینه در یک دیدار تدارکاتی گفت: این باخت ها برای تیم ملی لازم است. ما قبل از اینکه در رقابت های جام جهانی 2006 شرکت کنیم انتظارات مردم را بالا بردیم و همه فکر می کردند ما باید مکزیک و آنگولا را شکست دهیم و از پرتغال هم امتیاز بگیریم. الان باید با واقعیات پیش برویم و تیم ملی را به بهترین شکل ممکن اماده کنیم.

بازیکن پیشین تیم فوتبال بایرن مونیخ در پاسخ به این پرسش که چرا دیگر بازیکنان ایرانی جذب تیم های آلمانی یا اروپایی نمی شوند گفت: یکی از اصلی ترین دلایلش این است که باشگاه های ما حرفه ای نیستند و سازندگی هم در این باشگاه‌ها وجود ندارد. ما تولید مناسبی نداریم که باشگاه‌های اروپای سراغ ما بیایند. اگر بازیکنان ما کیفیت لازم را داشته باشند قطعا باشگاه های اروپایی سراغ آنها می آیند چرا که قیمت پایین تری دارند. متاسفانه الان آن کیفیت در بین بازیکنان ما وجود ندارد.

علی دایی در مورد اینکه مربیگری در فوتبال و تیم ملی را زود شروع کرده است گفت: خودم قبول ندارم که زود سرمربی شدم. مشکل من این بود که اطرافیانم را درست نشناختم. آن موقع یک دهم امکاناتی که الان هست را در اختیار تیم ملی نگذاشتند. بازی‌های تدارکاتی که می‌خواستیم جور نشد. تیم من خوب فوتبال بازی می‌کرد و جوانگرایی خوبی هم در تیم ملی صورت گرفته بود. من برنامه سه ساله‌ای برای تیم ملی داشتم و می‌خواستم تیم را جوان کنم اما نمی‌دانستم که افراد سیاسی خیلی راحت وارد ورزش می‌شوند و نفوذ می‌کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١٢-١٣٩٢, ١٨:۴٠

   

پر مبحث ترین ها