سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سرمربی تیم ملی آرژانتین:مسی به تنهایی کاری از پیش نمی‌برد

سابیا اظهار داشت: همیشه همه فکر می‌کنند که برای مسی فراتر رفتن از چیزی که اکنون هست کار بسیار سختی است اما او باز هم به این کار ادامه می‌دهد. هیچ‌کسی نمی‌داند که حد و مرز پیشرفت بازیکنی خارق‌العاده مانند مسی کجاست.
سرمربی یکی از رقبای ایران در جام جهانی گفت مسی بدون حمایت هموطنانش در جام جهانی قادر به تکرار بازی‌های درخشانش در بارسلونا نیست.

آلخاندرو سابیا، سرمربی تیم ملی آرژانتین، یکی از رقبای تیم ملی ایران در مرحله گروهی جام جهانی 2014 تاکید کرد برای پیشرفت هموطنش در خط حمله بارسلونا هیچ حد و مرزی وجود ندارد و اینکه این بازیکن تحت شرایط خاصی می‌تواند بهترین بازی‌هایش را در جام جهانی به نمایش بگذارد.

مسی 26 ساله شب گذشته در پیروزی 7 بر صفر بارسلونا برابر اوساسونا هت‌تریک کرد تا به بهترین گلزن تاریخ تیم بارسلونا تبدیل شود. این اتفاق باعث شده امید هواداران تیم ملی آرژانتین برای تماشای درخشش برترین بازیکن حال حاضر جان تازه‌ای بگیرد. سابیای 59 ساله اما تحقق این موضوع را مستلزم رعایت 2 چیز می‌داند.

سابیا اظهار داشت: همیشه همه فکر می‌کنند که برای مسی فراتر رفتن از چیزی که اکنون هست کار بسیار سختی است اما او باز هم به این کار ادامه می‌دهد. هیچ‌کسی نمی‌داند که حد و مرز پیشرفت بازیکنی خارق‌العاده مانند مسی کجاست.

سابیا افزود: مصدومیت‌ها روی وضعیت جسمانی مسی تاثیر منفی گذاشته‌اند. او به خاطر مشکلات جسمانی که داشت نتوانست تمرینات پیش فصل را به خوبی پشت سر بگذارد اما الان کاملاً روی فرم برگشته و درخشش خود را از سر گرفته است. او توانایی خارق‌العاده‌اش را برابر منچسترسیتی هم به نمایش گذاشت.

سرمربی تیم ملی آرژانتین تصریح کرد: مسی در تیم ملی آرژانتین باید آزادی عمل خاصی داشته باشد. شما می‌توانید به او بگویید زمانی که توپ را از دست می‌دهد به تیم کمک کند اما او نباید از یک حد مشخصی بیشتر در دفاع شرکت کند و به عقب برگردد. مهمترین چیز در مورد روی اوج ماندن مسی این است که او از بازی‌اش لذت ببرد و احساس خوبی داشته و سرحال باشد زمانی که دیگر بازیکنان توپ را در اختیارش می‌گذارند. مسی این آزادی را دارد که در سراسر زمین بچرخد و در آن پستی که برای او راحت‌ترین است قرار بگیرد. او هر زمان که احساس کند در بهترین شرایط است می‌تواند توپ را دریافت کند.

مسی بارها و بارها به خاطر ناکامی‌های اخیر تیم ملی آرژانتین به خصوص در جام‌های جهانی 2010 و کوپا آمه‌ریکای سال 2011 هدف انتقادات مختلفی قرار گرفته است اما سابیا از وی دفاع کرد.

سرمربی آلبی‌سلسته عنوان کرد: هرچقدر که یک بازیکن خارق‌العاده و با کیفیت باشد، او باز هم به حمایت هم‌تیمی‌هایش نیاز دارد. کار آرژانتین در جام جهانی بسیار سخت خواهد بود اگر در تیم تعادل وجود نداشته باشد. برای قهرمانی در جام جهانی یک تیم منسجم لازم است.

تیم ملی آرژانتین در گروه F جام جهانی 2014 برزیل با تیم‌های ملی ایران، نیجریه و بوسنی و هرزگوین همگروه است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١٢-١٣٩٢, ١٧:۵٢

   

پر مبحث ترین ها