سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دنیل داوری: مهمترین آرزویم حضور در جام جهانی به همراه تیم ملی است

بروز شده : ۴-٠١-١٣٩٣, ١٢:۴۵    نسخه چاپی    
عید برای من به معنی مسافرت رفتن و این چیزها نیست.دوست دارم بگویم عید برای من بودن در کنار هم است.
دروازه بان تیم ملی می گوید یکی از آرزوهایش بازی کردن در جام جهانی است.

خودش کم حرف است و زیاد اهل مصاحبه نیست،با این حال برای گفت و گوی نوروزی با خبر با دقت سوالات ما را جواب داد.عید نوروز برای دنیل داوری یک تعریف مشخص دارد و آن خانواده است.او از این فرصت استفاده می کند تا بیشتر اوقات را در کنار خانواده اش سپری کند.شرایط زندگی و دوری از خانواده باعث شده تا او از عید لذت ویژه ای ببرد.لذت خوب،بودن در کنار پدر و مادر.داوری در سال جدید آرزوهای زیادی دارد که مهمترین آنها سلامتی خانواده اش و همه مردم ایران است.البته او مثل هر بازیکن حرفه ای در فوتبال یک آرزوی دیگر هم دارد،اینکه بتواند در جام جهانی برای تیم ملی ایران فوتبال بازی کند.هماهنگی های لازم برای انجام این مصاحبه را پدر دنیل و پسر عمه اش فرهود قائدی انجام دادند.

سال پیش رو سال مهمی در عرصه فوتبال است.جام جهانی،فصل آینده بوندس لیگا و ...

در شرایط کلی نمی خواهم تمرکزم را به هم بزنم.دوست ندارم به چیز دیگری به غیر از برانشوآینگ فکر کنم.این ها به این دلیل است که می خواهم در آرامش باشم و با همین آرامش فصل را ادامه بدهم.فعلا نمی خواهم درباره آینده حرفی بزنم.

در بازی دوستانه با گینه دو گل خوردی و انتقاد های زیادی از تو شد.نظرت در این باره چیست؟

فوتبال است و هر اتفاقی هم ممکن است در فوتبال بیفتد.من وقتی درون دروازه قرار می گیریم سعی می کنم تا بهترین عملکردم را داشته باشم.به هر حال انتقاد همیشه وجود دارد و من از انتقاد های سازنده استفاده می کنم.اما چیزی که برایم مهم است این است که کادر فنی از من راضی هستند و آنها و همه بازیکنان تیم ملی می دانند که با تمام وجودم از دروازه ایران دفاع می کنم.

هر بار از تو درباره جام جهانی و قرعه ایران سوال می کنند فقط گفته ای که قرعه سختی است.دنیل داوری امیدوار به این نیست که تیم ملی از گروه خودش صعود کند.

ببینید،باید واقع بین باشیم.گروه ما سخت است و این را باید قبول کرد.آرژانتین،نیجریه و حتی بوسنی از تیم های خوب حاضر در جام جهانی هستند.با این حال ما تمام تلاش خودمان را انجام می دهیم تا بتوانیم بهترین بازی های ممکن را برای ایران انجام بدهیم.ما باید سعی کنیم درابتدا خودمان باشیم و به اهدافی که داریم دست پیدا کنیم.

فکر می کنی بتوانی در جام جهانی برای تیم ملی بازی کنی؟

بازی کردن در جام جهانی آرزوی هر بازیکنی است.من باید تمام تلاش خودم را بکنم که بتوانم نظر کروش را جلب کنم.من هم دوست دارم که در آن روزهای خوب در کنار تیم ملی باشم.اگر بگویم دوست ندارم درون دروزاه تیم ملی قرار بگیرم دورغ گفته ام.باز هم می گویم که هر بازیکنی دوست دارد در جام جهانی بازی کند.

نظرت درباره کروش چیست؟به نظر او به تو اعتقاد ویژه ای دارد.

کروش یک مربی حرفه ای است.او می تواند در جام جهانی به تیم ملی کمک کند.اگر قرار است در جام جهانی کاری انجام بدهیم این کار با کروش شدنی است.

اگر در جام جهانی بازی کنی قطعا در انتخاب تیم فصل آینده ات هم تاثیر زیادی خواهد داشت.

من دوست ندارم در این مورد حرف بزنم.فعلا فقط به تیمم فکر می کنم و باید تا آخرین روزی که با آنها قرارداد دارم به این قرارداد پایبند باشم.در جام جهانی هم هر اتفاقی ممکن است بیفتد.

نظرت درباره یورگن کلوپ چیست؟این احتمال وجود دارد که یک بار دیگر شاگرد او شوی؟بازی در در دورتموند...

خب او من را می شناسد و در ماینتس مربی من بود.در بازی با دورتموند به نظرم خوب بازی کردم و او هم از من تعریف کرد.کلوپ هم از مربیان بزرگ دنیا است.آینده مشخص نیست و هر اتفاقی ممکن است در آن بیفتد اما در شرایط فعلی فقط برانشوآینگ.

عید نوروز،عید ویژه ایرانی ها.فرارسیدن سال جدید برای دانیل داوری چه تعریفی دارد؟

برای من عید نوروز به معنی رفتن به این طرف و آن طرف نیست.برای من عید نوروز یعنی خانواده و کنار هم بودن.شرایط زندگی من در آلمان متفاوت است.من و خواهرم از خانواده دور هستیم.پدر و مادرم در شهر دیگری زندگی می کنند و من در یک شهر دیگر.فایده مهمی که عید برای من دارد این است که از بودن در کنار خانواده ام لذت ببرم.از اینکه کنار آنها هستم.هیچ چیزی ارزشمند تر از بودن در کنار خانواده نیست.من نیمه آلمانی و نیمه ایرانی هستم و تجربه های متفاوتی دارم.شاید اینکه دوست دارم بیشتر در کنار خانواده ام باشم به دلیل تفاوت در مدل زندگی است.

یعنی برنامه ای برای نوروز نداری؟

به طور خاص نه.من می دانم که مردم در ایران به مسافرت می روند و از جاهای مختلف بازدید می کنند.اما عید برای من به معنی مسافرت رفتن و این چیزها نیست.دوست دارم بگویم عید برای من بودن در کنار هم است.ضمن اینکه در حال حاضر درگیر تمریناتم هستم.از اواخر فرودین ماه هم که اردوی تیم ملی شروع می شود و باید خودم را برای این اردو آماده کنم.

آرزویت در عید نوروز چیست؟

مهمترین آرزویم حضور در جام جهانی به همراه تیم ملی است.امیدوارم خانواده ام و همه مردم سلامت باشند.

از رسم و رسوم های عید نوروز چیزی می دانی؟

راستش از پدرم چیزهای زیادی شنیده ام و بعضی از رسم و رسوم را هم دیده ام.این رسم ها زیباست و برای من قابل احترام.به هر حال من پدرم ایرانی است.

در آلمان سفره هفت سین هم می چینی؟

امسال نه،اما سفره هفت سین خیلی جالب است.مثل درخت کریسمس که مادرم هر سال در خانه می گذاشت و ما دورش جمع می گذاشتیم.

سر سفره هفت سین چه دعایی می کنی؟

آرزوی سلامتی برای همه مردم ایران و موفقیت تیم ملی فوتبال در جام جهانی.

کدوم یکی از سین های هفت سین را بیشتر دوست داری؟

خب،فکر می کنم همه آنها زیبا هستند.هر کدام سمبل یک چیز هستند و این زیبایی شان را بیشتر می کند.

بهترین عیدی ای که تا به حال گرفتی از چه کسی بوده است؟

زیاد یادم نمی آید اما بهترین عیدی ها را از خانواده ام گرفته ام اما آنطور که یک چیز خاص یادم مانده باشد نه.

اگر قرار باشد به مردم ایران عیدی بدهی ...

اینکه تلاش کنم تا هر زمان که در چارچوب دروازه قرار گرفتم بهترین بازی هایم را برای تیم ملی انجام بدهم.این خودش بهترین عیدی و البته بزرگترین افتخار برای من است.

خاطره ویژه ای از نوروز داری؟

یادم نمی آید.چون در نوروز بیشتر درگیر تمرینات و مسابقات بوده ام.

دوست داری عمو نوروز چه چیزی به تو عیدی بدهد؟

خوشحالی و سلامتی همه مردم ایران.

از مراسم چهارشنبه سوری چیزی شنیده ای؟

تا به حال از نزدیک ندیده ام اما پدرم چیزهای زیادی از این مراسم برای من تعریف کرده است.می دانم که مردم آتش روشن می کنند و از روی آن می پرند.

چه اتفاقی دوست داری برایت در سال جدید بیفتد؟

آروز کردن خوب است.اما من دوست دارم تیم ملی ایران در جام جهانی موفق باشد.این اتفاق خوشحالی مردم ایران را به همراه دارد.

و بدترین اتفاق فوتبالی سال 92؟

دوست ندارم درباره اتفاق های بد حرف بزنم.دوست دارم همه چیز خوب باشد و خاطرات بد در همان زمان خودش باقی بماند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠١-١٣٩٣, ١٢:۴۵

   

پر مبحث ترین ها