سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئال با تحقیر بایرن به فینال رسید

پپ گواردیولا که در این هفته خبر مرگ تیتو ویلانووا، نزدیک ترین دوستش، او را عزا دار کرده بود این بار با از دست دادن مهمترین هدف فوتبالی اش عزای خود را کامل شده دید.
تیم فوتبال رئال مادرید با برتری 4 بر صفر در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا تیم بایرن مونیخ را در هم کوبید و بعد از دوازده سال راهی بازی فینال این رقابت ها شد.

رئال مادرید بلایی که بایرن مونیخ فصل پیش در همین مرحله از رقابت ها سر بارسلونا اورده بودند را تلافی کرد و با پیروزی 4 بر صفر ورزشگاه «آلیانس آرنا»، ورزشگاه خانگی بایرن مونیخ، را ترک کرد. این نتیجه به این معنی بود که رئال مادرید در مجموع دو بازی با برتری 5 بر صفر رقیب آلمانی اش را شکست داد و راهی بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا شد.

به رغم اینکه پیش از این دیدار آمار به نفع بایرن مونیخ بود ولی دو گل از سرخیو راموس به همراه دو گل از کریستیانو رونالدو آب سردی بر پیکر تماشاگران باواریایی ریخت که به ورزشگاه آمده بودند. رئال مادرید پیش از این دیدار 9 بار در آلیانس آرنا به میدان رفته بود که هرگز موفق نشده بود برنده از زمین خارج شود؛ 8 بار تن به شکست داده بود و یک بار هم با تساوی زمین را ترک کرده بود. آمار بدتر برای رئالی ها اینکه پیش تر در نیمه نهایی این جام 5 بار با بایرنی ها روبرو شده بودند و 4 بار برابرشان در دوبازی رفت و برگشت تن به شکست داده بودند.

عزای «پپ» کامل شد
پپ گواردیولا که در این هفته خبر مرگ تیتو ویلانووا، نزدیک ترین دوستش، او را عزا دار کرده بود این بار با از دست دادن مهمترین هدف فوتبالی اش عزای خود را کامل شده دید؛ بایرنی ها که مدافع عنوان قهرمانی این بازی ها بوند این شانس را داشتند که با حضور در بازی فینال تبدیل به اولین تیمی در تاریخ شوند که در فرمت جدید لیگ قهرمانان اروپا دو بار پی در پی جام قهرمانی را بالای سر می برند. با این حال اتخاذ سیستم نه چندان مناسب از سوی گواردیولا برای این دیدار بایرنی ها و شخص گواردیولا را از قهرمانی دور کرد.

در عوض در سوی مقابل دهمین بازی رئالی ها در آلیانس آرنا برایشان خوش یمن بود؛ این تیم در شرایطی در بازی دهم در این ورزشگاه اولین بردش را تجربه کرد که راه را برای قهرمانی دهم خود، (دسیما) در این رقابت ها هموار کرد. رئال مادرید اخرین باری که توانسته بود به فینال این رقابت های مهم برسد 12 سال پیش بود که البته به فینال رسیدنشان با قهرمانی هم همراه بود.

این تیم حالا امیدوار است که با هدایت آنچلوتی که هنوز به عنوان مربی شکستی برابر بایرن مونیخ ندارد ( 6 پیروزی و 2 تساوی ) به مهمترین هدف سال های اخیرش برسد.

رونالدو مچ مسی را خواباند
اما این دیدار فارغ از جذابیت های فنی که داشت دو اتفاق شخصی هم در دل خود جا داد؛ اولی دو اخطاره شدن ژابی آلونسو هافبک اصلی رئال مادرید بود که این بازیکن را از حضور در دیدار فینال محروم کرد و دیگری هم رکورد شکنی خیره کننده کریستیانو رونالدو ستاره پرتغالی رئال مادرید بود.

کریس که تا پیش از شروع این بازی با زدن 14 گل در این فصل با رکورد مسی برابری کرده بود دو گل دیگر هم به ثمر رساند تا در تاریخ این بازی ها اولین بازیکنی لقب بگیرد که توانسته در یک فصل 16 گل بزند. رونالدو در شرایطی این تعداد گل را در ده بازی به ثمر رسانده که هنوز یک بازی دیگر تا پایان رقابت های این فصل برای او باقی مانده است و می تواند با گلزنی در دیدار فینال به رکورد افسانه ای اش شاخ و برگ بیشتری بدهد.

بدین ترتیب و با توجه به نتیجه ای که رقم خورد مادریدی ها حالا باید منتظر بازی چلسی – اتلتیکو باشند تا رقیب نهایی خود را بشناسند؛ دیدار نهایی در ورزشگاه لیسبون روز 24 می برگزار می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٢-١٣٩٣, ١٠:۵۶

   

پر مبحث ترین ها