سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خاله بازی در اردوی تیم ملی کشتی

کسانی که از بنا انتقاد می‌کنند از کشتی چیزی نمی‌فهمند و اگر می‌فهمیدند انتقادی از او نمی‌کردند. دلیل اینکه چرا برخی از افراد چسبیده به کشتی دچار سوء‌تفاهم می‌شوند را نمی‌دانم و امیدوارم هرچه زودتر از کشتی جدا شوند
پس از رفتن بنا و دستیارانش حالا ملی پوشان فرنگی هم اردوی تیم ملی را ترک کرده اند تا در آستانه مسابقات جهانی وضعیت کشتی فرنگی مبهم باشد.

به گزارش سرویس ورزشی فرارو، در شرایطی که نزدیک به 15 روز دیگر تا شروع رقابت های جهانی کشتی باقی مانده است تیم کشتی فرنگی کشورمان روزهای پرالتهابی را سپری می کند؛ تیمی که مربی اصلی اش رفته، دستیارانش اردو را ترک کرده اند و حالا هم ملی پوشان این رشته بدون هماهنگی از اردو خارج شده اند.

پس از رقابت های آسیایی قزاقستان که تیم ملی کشتی فرنگی به رتبه ای بهتر از سومی نرسید زلزله ای در این رشته رخ داد؛ ابتدا آنهایی که می گفتند کشتی با محمد بنا، به روزهای طلایی اش برمی گردد پای خود را پس کشیدند تا منتقدان بنا یکه تازی کنند. بنا که دست به قهر کردنش حرف ندارد بلافاصله در فرودگاه و به محض ورود به ایران خود را فردی «قهر قهرو» توصیف کرد و گفت اگر مشلات برطرف نشود حاضر به ادامه همکاری با تیم ملی نیست.

در واقع مشکل بنا این است که نمی خواهد زیر بار قوانینی برود که فدراسیون برای انتخاب کردن ملی پوشان در نظر گرفته است. بنا که اصولا با سلام و صلوات به تیم ملی فرنگی برگشته دوست دارد دستش برای انتخاب ملی پوشان باز باشد؛ او با این پیشینه که بهترین نتایج تاریخ رقابت های کشتی فرنگی را برای ایران به دست آورده بدش نمی آید همه چیز آن طور باشد که او می خواهد.

به هر حال با عملی نشدن خواسته های بنا – حداقل تا این لحظه – به نظر می رسد که «بنای کشتی فرنگی» باز هم قهر را به جنگیدن برای نام ایران ترجیح داده و راه «استراحت طولانی مدت» در پیش گرفته است. این اتفاق در شرایطی رخ داده که دو دستیار اصلی بنا، یعنی رسول جزینی و اسفندیاری هم به ترتیب از حضور در اردوی تیم ملی سرباز زده اند و به نوبت به منتقدان تیم ملی کشتی فرنگی تاخته اند.

مربی اصلی رفته و دو دستیار اول و دوم هم به تبعیت از رییس اردو را ترک کرده اند تا باز هم نام «ایران» فدای خواسته های شخصی شود. حالا اتفاق جالب توجه تر اینکه بعد از رخ دادن چنین اتفاقاتی ملی پوشان فرنگی هم در اقدامی «خودجوش» تصمیم گرفته اند اردوی تیم ملی را ترک کنند و برای استراحت به منزلشان بروند؛ گل سر سبد این معترضان هم امید نوروزی و حمید سوریان هستند که حالا ترک اردو را تصمیمی دسته جمعی توصیف کرده اند.

امید نوروزی در صحبت هایی که با تسنیم داشته ضمن انتقاد از منتقدین محمد بنا درباره این اقدام ملی پوشان گفت:« تیم اصلی ما به مسابقات قهرمانی آسیا نرفته بود و به دلیل در پیش بودن جام جهانی مجبور بودیم نفرات دوم و سوم خود را راهی قزاقستان کنیم. کشتی فرنگی حرفش را در میدان می‌‌زند و اکنون که پس از مدت‌ها بچه‌ها دور هم جمع شده‌اند کمی زمان می‌خواهد تا کشتی فرنگی بازهم روزهای طلایی را تکرار کند. »

دارنده مدال طلای وزن 60 کیلوگرم المپیک لندن خاطرنشان کرد:« کسب نتایج مسابقات آسیایی نباید بهانه‌ای برای انتقاد از بنا باشد. کسانی که از بنا انتقاد می‌کنند از کشتی چیزی نمی‌فهمند و اگر می‌فهمیدند انتقادی از او نمی‌کردند. دلیل اینکه چرا برخی از افراد چسبیده به کشتی دچار سوء‌تفاهم می‌شوند را نمی‌دانم و امیدوارم هرچه زودتر از کشتی جدا شوند.»

فرنگی‌کار وزن 66 کیلوگرم کشورمان ادامه داد:« هرکسی که از بنا و فرنگی‌کاران انتقاد کند به کشتی ظلم کرده و قصد خراب کردن کشتی فرنگی را دارد. بهترین تیم‌های دنیا در رقابت‌های اروپایی و آسیایی محک می‌خورند تا برای مسابقات جهانی آماده باشند اما برخی این را وسیله‌ای برای تخریب بنا قرار داده‌اند.»

نوروزی در پایان ترک اردو از سوی فرنگی‌کاران را تصمیم جمعی خواند و گفت:« بچه‌ها تصمیم گرفتند اردو را ترک کنند و من هم همانند بقیه این کار را انجام دادم.»

حالا می ماند سوال اصلی ماجرا که بحث پوشیدن پیراهن تیم ملی و جنگیدن برای پرچم ایران چه می شود؟ یعنی کشتی گیرانی که هرچه دارند از حضور در تیم ملی است چطور یک شبه و در حرکتی دسته جمعی تصمیم می گیرند به تیم ملی پشت کنند؟ درباره کادر فنی تیم ملی هم همین سوال مطرح است که اصولا چطور می شود با گفتن یک جمله که «بالای چشم شما ابرو است» ترجیح می دهند به تیم ملی پشت کنند؟ در کل این انتقاد متوجه مسئولان فدراسیون کشتی هم می شود که چرا درست در آستانه مسابقات مهم جهانی کشتی کمی نباید با خواسته های مربیان و بازیکنان کنار بیایند تا حداقل انگیزه جنگیدن برای نام ایران را از این افراد نگیرند؟

سوالاتی که پاسخ دادن به آن جدل های زیادی در پی خواهد داشت و هر طرف برای محکوم کردن طرف مقابل ادله محکمه پسندی خواهد داشت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٢-١٣٩٣, ١٠:١٩

   

پر مبحث ترین ها