سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کمپ رئال مادرید در تهران برپا می شود/مربیان اسپانیایی به ایران می آیند

من از شانگهای آمده‌ام و بعد از ایران هم به لبنان می‌روم. ما می‌خواهیم اطلاعات ارزشمندی را به بچه‌ها بدهیم و به عنوان یک گروه سعی می‌کنیم همه چیز را کنترل کنیم.
مدیر فونداسیون رئال مادرید از برگزاری دو کمپ این باشگاه در تابستان امسال در تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا، خواکین مدیر فونداسیون رئال مادرید در نشست خبری خود اظهار کرد: خیلی خوشحالم که برای بار دوم به ایران سفر می‌کنم. باشگاه رئال مادرید مسئولیت بزرگی در فوتبال دارد. کارهایی که ما در فونداسیون باشگاه انجام می‌دهیم مربوط به آموزش و تربیت بچه‌هاست. من به عنوان مدیر فونداسیون رئال به ایران آمدم تا کمپ‌هایی را برای بچه‌های ایرانی افتتاح کنم.

وی ادامه داد: فونداسیون رئال قلب این باشگاه است. ما تلاش می‌کنیم که به هواداران و علاقه‌مندان به فوتبال همیشه مسائل جدید را آموزش دهیم. در حال حاضر فونداسیون رئال در 5 قاره مشغول است. من از شانگهای آمده‌ام و بعد از ایران هم به لبنان می‌روم. ما می‌خواهیم اطلاعات ارزشمندی را به بچه‌ها بدهیم و به عنوان یک گروه سعی می‌کنیم همه چیز را کنترل کنیم.

خواکین گفت: امروز می‌خواهم اعلام کنم که در مدت یک سالی که با شرکت ایرانی طرف قراردادمان روی این مسئله کار می‌کردیم، می‌توانیم کمپ فونداسیون رئال مادرید را در ایران راه‌اندازی کنیم. این کمپ تابستانی شامل دو اردوی 15 روزه می‌شود. ما می‌خواهیم به بچه‌ها چه پسر و چه دختر اطلاعات و آمادگی بدهیم. الان نمی‌توانم به طور دقیق بگویم که چه امکاناتی در اختیار بچه‌ها می‌گذاریم اما در این مدتی که در ایران هستیم، بررسی می‌کنیم که چه مواردی را می‌توانیم برای آن‌ها فراهم کنیم. ما باید رختکن‌های متفاوتی را آماده کنیم. کمپ‌های فوتبالی بزرگی داشته باشیم و همچنین نیاز به سالن‌های مجهز داریم چرا که در تابستان، هوای ایران خیلی گرم است و ما باید شرایطی را فراهم کنیم که بچه‌ها اذیت نشوند. پسران و دختران یک و نیم ساعت صبح و یک و نیم ساعت بعدازظهر تمرین می‌کنند، آن هم با مربیان اسپانیایی که ما به ایران می‌آوریم و همچنین جمعی دیگر از مربیان ایرانی که در قالب یک گروه با هم همکاری می‌کنند.

مدیر فونداسیون رئال در ادامه گفت: ما یک کمپ داخلی هم برگزار می‌کنیم تا بچه‌ها بتوانند در آن چند روزی کنار یکدیگر زندگی کنند و با شرایط فوتبالی آشنا شوند. همچنین بچه‌هایی که از شهرستان‌های دیگر به غیر از تهران می‌آیند، می‌توانند در این اردو شرکت کنند.

او در پاسخ به این سوال که هدف شما از برگزاری این کمپ‌ها در ایران چیست گفت: کار ما تربیت بازیکنان خردسال است. ما دنبال کریستیانو رونالدو نمی‌گردیم. شاید از هر 10 هزار بازیکن یکی مثل رونالدو شود. ما می‌خواهیم بازیکنان کودک مسائل جدیدی یاد بگیرند و بدانند که در این دنیا، چطور حرفه‌ای باشند. زیاد مهم نیست که در آینده بازیکنان معروفی شوند. ما آموزش خودمان را انجام می‌دهیم. یکی از دلایلی که ما در ایران این کمپ را برگزار می‌کنیم، این است که هزینه آن برای بچه‌های ایرانی مناسب‌تر می‌شود. این خیلی آسان است که شما از یک مربی که از اسپانیا به ایران آمده استفاده کنید. در کنار این موضوع علم ثابت کرده که افراد در کنار خانواده خود و در محلی که به دنیا آمده‌اند، بهتر می‌توانند رشد کنند و به نهایت پیشرفت خود برسند. برای گروه ما باعث افتخار است که بتوانیم در ایران کار کنیم و با فرهنگ مردم آن آشنا شویم. من همین الان عاشق نان ایرانی شدم.

خواکین با بیان اینکه فونداسیون رئال مادرید از برگزاری این کمپ‌ها سودی نمی‌برد گفت: می‌خواهم این را واضح بگویم که باشگاه رئال مادرید برای خود بازیکنان حرفه‌ای‌اش را پرورش می‌دهد اما کار ما از باشگاه جداست. کار ما پول درآوردن نیست بلکه تربیت و آموزش بچه‌هاست. البته این کمپ هزینه‌هایی دارد که افرادی که در این قرارداد شرکت می‌کنند، آن‌ها را پرداخت خواهند کرد.

او در ادامه در پاسخ به این سوال که تکلیف همکاری شما با باشگاه پرسپولیس و قراردادی که با رویانیان بستید چه می‌شود گفت: من هیچ وقت با پرسپولیس قراردادی امضا نکردم و در جلسه‌ای هم که با رییس این باشگاه داشتم، هیچ توافقی نکردم. سال گذشته که به ایران آمده بودم ما تازه داشتیم به نتایجی می‌رسیدیم و تصمیم می‌گرفتیم که چه کاری را باید انجام دهیم. رییس پرسپولیس خیلی دوست داشت با من عکس بیندازد و او از عکس گرفتن با من استفاده کرد.

مدیر فونداسیون رئال مادرید در ادامه گفت: ما سعی می‌کنیم با همکاری شرکت ساحل آفتاب پروژه‌های مختلفی انجام دهیم. شک نکنید که پروژه بعدی ما ساختن یک مدرسه عمومی خیریه برای همه خواهد بود. حتی برای بچه‌هایی که وضعیت مالی مناسبی ندارند. اما همه این‌ها به زمان بستگی دارد.

خبرنگار دیگری درباره بازی تدارکاتی پرسپولیس با رئال مادرید پرسید که خواکین پاسخ داد: من اینجا نیامده‌ام که درباره تیم اصلی رئال صحبت کنم. من فقط مسئول کمپ‌های رئال مادرید هستم و نمی‌توانم بگویم که این موضوع صحت دارد یا ندارد. می‌دانم که برای شما پرسیدن درباره رونالدو و بنزما خیلی جذابیت دارد اما این‌ها کار ما نیست. کار من آموزش و اطلاعات دادن به تیم‌های پایه است.

او در پایان پیش‌بینی خود را از بازی رئال مادرید و اتلتیکو مادرید در فینال لیگ قهرمانان ا روپا این گونه گفت: فکر می‌کنم رئال یک بر صفر اتلتیکو را ببرد. امسال اتلتیکو تیم قدرتمندی است و دیروز هم با تساوی مقابل بارسا قهرمان اسپانیا شد. من مطمئن هستم که رونالدو حتما یک گل برای رئال می‌زند.
telegram 19dey.com
عماد سیاوشی    31 اردیبهشت 1393 10:33
خوبه وعالی ما راضی هستیم
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٢-١٣٩٣, ١۶:٠۵

   

پر مبحث ترین ها