سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نظر سیدحسن خمینی در مورد نتایج جام جهانی

بروز شده : ٨-٠٣-١٣٩٣, ١۵:۴٧    نسخه چاپی    
وی با بیان اینکه ایران ملی پوشان فوتبال کشورمان در گروه راحتی قرار ندارند، خاطر نشان کرد: باید ملی پوشان تلاش خود را بکنند و از تمام توانایی های خود در زمین استفاده کنند. پیروزی مردم را شاد می کند، اما آنان انتظار تلاش و انجام بازی های زیبا از تیم ملی فوتبال دارند.
حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی نوه بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران، گفت: مردم ایران از ملی پوشان فوتبال خود در جام جهانی برزیل انتظار دارند که با تمام توانایی خود در این رقابت ها به میدان بروند.

سید حسن خمینی روز پنج شنبه در حاشیه بازدید از کمپ تیم های ملی ورزش جانبازان و معلولان در گفت وگو با خبرنگاران، افزود: امیدوارم تیم ملی فوتبال در این دوره از جام جهانی بازی های خوبی به نمایش بگذارد.

وی با بیان اینکه ایران ملی پوشان فوتبال کشورمان در گروه راحتی قرار ندارند، خاطر نشان کرد: باید ملی پوشان تلاش خود را بکنند و از تمام توانایی های خود در زمین استفاده کنند. پیروزی مردم را شاد می کند، اما آنان انتظار تلاش و انجام بازی های زیبا از تیم ملی فوتبال دارند.
حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در پاسخ به این سئوال که به نظر شما قهرمان این دوره از رقابت های جام جهانی کدام تیم است؟ گفت: به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست. نه من هیچ کس نمی تواند این پیش بینی را انجام دهد.

وی در ادامه در مورد دلایل بازدید از فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان و اردوی تیم های ملی این فدراسیون که خود را برای مسابقات پیش رو آماده می کنند، گفت: این عزیزان تا کنون تلاش های زیادی برای افتخار آفرینی داشته اند و زحمات زیادی را نیز متحمل شدند.
فرزند یادگار امام راحل تصریح کرد: جا دارد از آنان تشکر و قدردانی کنم و امیدوارم در آینده شاهد موفقیت بیشتر آنان در ورزش معلولان باشیم.

به گزارش ایرنا، وی در مورد مشکلات مالی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان تاکید کرد: کمک به این ورزش صرفا کمک به یک قشر جامعه نیست، بلکه کمک به سلامتی جامعه است. بنابر این نباید از هزینه کردن در زمینه ورزش معلولان نگرانی داشته باشیم.

سرمایه گذاری در ورزش معلولان باعث نشاط بیشتر می شود

سید حسن خمینی در این بازدید و در جمع مسئولین و ورزشکاران پارالمپیکی ایران گفت: خوشحالم در آستانه سالگرد ارتحال امام با دعوت محمود خسروی وفا در بین شما ورزشکاران عزیز حضور دارم. به شما جانبازان و ورزشکاران سرافراز خسته نباشی می گویم و یاد امام را در بین شما گرامی می داریم.
وی تصریح کرد: جامعه اسلامی و انسانی نسبت به کسانی که در این جامعه زندگی می کنند، دین دارد که باید این دین را ادا کند. عقل سالم، دینداری سالم همه در بدن سالم خوب است.

سید حسن خمینی افزود: نگهداشتن سلامتی در افرادی که عضوی کم دارند واجب است شاید این عارضه برای ما پیش آید پس جامعه باید نسبت به سلامت فرزندان خود متعهد باشد و هر چه بیشتر در این خصوص سرمایه گذاری کنیم، بهتر است و باعث نشاط بیشتر جامعه خواهد شد.

وی با بیان اینکه مجموعه اردوهای ورزشی باید به اخلاق و ادب مزین باشد، گفت: مجموعه ای از خوبان در فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولان جمع هستند و فضا باید علاوه بر ورزش و دوستی به اخلاق و جوانمردی هم مزین شود. دوستان هم باید در تمام ابعاد زندگی ورزش کنند چرا که مردم از شما ورزشکاران جانباز و معلول انتظارات بیشتری دارند.

فرزند یادگار امام خمینی با بیان اینکه ورزش دل و روح یکی دیگر از ابعاد ورزش است که باید در این زمینه یک گام بهتر شویم، گفت: واقعیت این است که اشکال دوره قهرمانی این است که اوج آن اولش است. یک طبیب اوج کارش در سالهای پایانی کار طبابت است، اما ورزشکار در ابتدای کار و کم تجربگی دوران جوانی اوج خود را سپری می کند و بعد افول می کند. کسانی که این دوره را سکوی پرش برای آینده خود می کنند، این دوره برایشان تمام نمی شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٣-١٣٩٣, ١۵:۴٧

   

پر مبحث ترین ها