سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تکرار نتیجه جام جهانی و سومین تساوی در اردوی اتریش

ایران یک - آنگولا یک/تيم ملي بالاخره گل زد

بروز شده : ٩-٠٣-١٣٩٣, ١٨:٢٧    نسخه چاپی    
تیم ملی در دو بازی دوستانه قبلی خود در این اردو مقابل بلاروس و مونته‌نگرو با تساوی بدون گل متوقف شده بود. آخرین دیدار تدارکاتی تیم می پیش از جام جهانی قرار است 17 خرداد مقابل ترینیداد و توباگو در برزیل انجام شود.
تیم ملی فوتبال ایران مقابل آنگولا هم متوقف شد تا در بازی‌های دوستانه خود در اردوی اتریش نتواند به پیروزی دست پیدا کند.

تیم ملی فوتبال ایران در سومین دیدار دوستانه خود در اردوی اتریش از ساعت 16:30 عصر امروز (جمعه) به مصاف انگولا رفته است که این بازی در پایان با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

ایران در این دیدار با ترکیب دانیل داوری (از دقیقه 65 سوشا مکانی)، مهرداد بیت‌آشور، احمد آل نعمه، محمدرضا خان‌زاده، حسین ماهینی، جواد نکونام ( از دقیقه 22 رضا حقیقی)، قاسم حدادی‌فر (از دقیقه 62 محمدرضا خلعتبری)، اشکان دژاگه (از دقیقه 45 بختیار رحمانی)، سردار آزمون ( از دقیقه 22 رضا قوچان‌نژاد)، احسان حاج‌صفی و کریم انصاری‌فرد (از دقیقه 70 مهدی شریفی) به میدان رفت.

در دقیقه 41، سیلوا بازیکن آنگولا روی یک ضربه ایستگاهی و اشتباه داوری در خروج و همین‌طور غفلت مدافعان در یارگیری با ضربه سری آرام توانست گل نخست بازی را به ثمر برساند و بازی در نیمه نخست یک بر صفر به سود تیم آفریقایی به پایان رسید.

در نیمه دوم شاگردان کی‌روش هجومی تر بازی را آغاز کردند. رضا قوچان‌نژاد در دقیقه 49 روی یک پاس عمقی توانست گل بزند اما داور خطای او را روی مدافع آنگولا اعلام کرد و گل مردود شد.

دقیقه 56 پاس بلند رضا حقیقی پشت مدافع آنگولا به حاج صفی رسید و او هم پس از ورود به محوطه جریمه پاسی عمقی به کریم انصاری فرد داد تا او با ضربه پای چپ دقیق خود گل تساوی را برای ایران به ثمر برساند.

دقیقه 72 ارسال سرضرب بیت‌آشور روی دروازه آنگولا قوچان‌نژاد را در موقعیتی عالی قرار داد اما او با بی‌دقتی توپ را با پای راست به دستان دروازه‌بان حریف رساند.

* ملي‌پوشان ايران براي اولين بار با پيراهن‌هاي سفيد جام جهاني خود که منقش به طرح يوزپلنگ بود مقابل حريف خود به ميدان رفتند. پيش از اين پيراهن قرمز منقش به يوزپلنگ مقابل مونته‌نگرو رونمايي شده بود.

* عدم حضور توپ‌جمع‌کن کنار زمين باعث شده است تا بازيکنان خود براي آغاز بازي به دنبال توپ‌ها بروند!

* بيشتر تبليغات دور زمين مربوط به شرکت‌هاي ايراني است و بيشتر تابلوهاي اين شرکت‌ها در دور زمين به چشم مي‌خورد.

* جواد نکونام در بازي قبلي تيم ملي با بازوبند آبي خود کلي خبرساز شده بود. در اين ديدار رنگ اين بازوبند را به زرد تغيير داد؛ اما گويا اين رنگ نيز برايش خوش يمن نبود و اين بازيکن در دقيقه 24 به خاطر مصدوميت از زمين مسابقات بيرون رفت و بازوبند را به حاج‌صفي داد.

* اين بازي قرار بود ساعت 17 آغاز شود که با توافق مسئولان دو تيم نيم ساعت زودتر آغاز شد.

* تعداد کم دوربين‌هاي تلويزيوني باعث شده است تا زواياي کمتري از مسابقات تحت پوشش تصويري قرار گيرد و جالب اينکه حتي از دوربين‌هاي پرتابل کنار زمين خبري نيست.

* در دقايقي از نيمه اول زماني که بازي متوقف شد کارلوس کي‌روش با اشکان دژاگه به صورت خصوصي صحبت کرد و از او خواست تا تيم را راهنمايي کند.

* سردار آزمون مهاجم تيم ملي نيز در اين ديدار به خاطر مصدوميت از ناحيه قفسه سينه مجبور به ترک زمين شد.

* برخي از بازيکنان تيم ملي مانند قاسم حدادي‌فر و کريم انصاري‌‌فرد نام کوچک خود را پشت پيراهن‌هايشان درج کردند.

* تشويق با وسائل عجيب و غريب مانند طبل و سنج در ورزشگاه هارت‌برگ فضاي جالبي را به وجود آورده تا جايي که بيشتر هموطنان ايراني به اين شکل تيم ملي ايران را تشويق مي‌کنند. در جاي جاي ورزشگاه پرچم ايران نيز به چشم مي‌خورد.

* تيم ملي ايران پس از پايان اين ديدار به اردوي خود در اتريش پايان داده و به ايران باز خواهد گشت.

به گزارش ایسنا،‌ تیم ملی در دو بازی دوستانه قبلی خود در این اردو مقابل بلاروس و مونته‌نگرو با تساوی بدون گل متوقف شده بود. آخرین دیدار تدارکاتی تیم می پیش از جام جهانی قرار است 17 خرداد مقابل ترینیداد و توباگو در برزیل انجام شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٣-١٣٩٣, ١٨:٢٧

   

پر مبحث ترین ها