سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کروش:تیم ملی بسیار پیشرفت کرده است/میراثی برای آینده می‌سازیم

شکی نیست از موقعی که اینجا هستیم، پیشرفت‌های بزرگی نزد بازیکنا‌ن ایجاد شده و تیم نیز بسیار پیشرفت کرده است.
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: به برزیل نمی رویم که تفریح کنیم بلکه میراثی برای آینده می‌سازیم.

به گزارش روزنامه ایریش تایمز، کارلوس کروش اظهارداشت: تلاش می‌کنیم در جام جهانی بهترین توان ممکن را کسب کنیم. در برخی مناطق محدودیت‌های داریم.در مرحله آماده‌سازی‌ نیز با مشکلاتی مواجه بودیم. اما فدراسیون فوتبال بسیار کوشید بهترین امکانات موجود را برای بهترین‌ بازیکنان و تیم فراهم آورد.

وی افزود:‌ با وجود همه مشکلات 3 سال گذشته، ایران در گروهش در مرحله مقدماتی برای راهیابی به جام جهانی تیم اول شد و این ویژگی بس مهم را به دنیای فوتبال نشان داد. وقتی برای بازی شور و اشتیاق دارید، آنوقت در موقعیتی‌ خوب قرار می‌گیرید که از یک مرحله عبور کنید. به همین دلیل با شور و اشتیاق فراوان بازیکنان و هواداران‌‌مان توانستیم برای جام جهانی انتخاب شویم.

این مربی پرتغالی که از 3 سال قبل سکان هدایت ایران را در اختیار دارد،‌ امیدوار است با استفاده از قابلیت‌های تیمش در کنار بخت و اقبالی مساعد بتواند در جام جهانی به گل برسد.

کروش ادامه داد: باید جام جهانی را به عنوان جریانی برای آموختن در نظر گیریم. البته این معنای‌اش نیست که به برزیل برای تفریح می‌رویم. بلکه به برزیل می‌رویم که میراثی را بوجود آوریم. میراثی که بعد از جام جهانی بگوییم تیمی پخته‌تر، با تجربه تر و آماده تر هستیم.

وی افزود: شکی نیست از موقعی که اینجا هستیم، پیشرفت‌های بزرگی نزد بازیکنا‌ن ایجاد شده و تیم نیز بسیار پیشرفت کرده است.

او تاکید کرد: پتانسیل زیادی در تیم ایران نهفته شده است که باید بتوانیم از قابلیت‌ها در بهترین زمان استفاده کنیم. 3 سال قبل ایران چهارم و پنجم آسیا بود اما اکنون تیم نخست قاره است. تیم تحت هدایت او در جام جهانی با آرژانتین، بوسنی هرزگوین و نیجریه همگروه است. مسابقات جام جهانی 2014 از تاریخ 23 خرداد آغاز می‌شود و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٣-١٣٩٣, ١٠:٠٧

   

پر مبحث ترین ها