سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بهترين شوتي كه اشكان دژاگه نزد!

رفه‌اي‌گري يكي مثل اشكان، اجازه نداد چنين تقسيم‌بندي ناراحت‌كننده‌اي تكرار شود. نفس ناراحتي از تعوض مهم نيست؛‌ آنچه اهميت دارد چگونگي كنترل اين حس است. اين بهترين شوتي بود كه اشكان نزد!


بانك ورزش - رسول بهروش

حاشيه مهم بازي ايران و نيجريه، واكنش تلخ اشكان دژاگه به تعويضش بود؛ جايي كه ستاره تيم ملي كشورمان بعد از جابه‌جايي با عليرضا جهانبخش روي نيمكت نشست و با قيافه اخم‌آلودش تعارف بطري آب را رد كرد. بدون ترديد اشكان يك بازيكن استثنايي براي تيم كشورمان محسوب مي‌شود؛ پسري خاكي و دوست‌داشتني كه در دو سال گذشته همه توانش را براي موفقيت تيم ايران به كار بسته است. با اين همه اما، او هم مثل هر بازيكن ديگري حق دارد از تعويضش ناراحت باشد، به خاطر عملكرد دور از انتظار خودش تاسف بخورد و يا حتي نشان بدهد كه دلش مي‌خواسته بيشتر در زمين باشد. در طول همين چند سال گذشته نوابغ سرشناسي مثل مسي، رونالدو و روبن ناخشنودي خودشان از تعويض را نشان داده‌اند، آن هم با واكنش‌هايي به مراتب تندتر از اشكان. نكته مهم اين ماجرا اما جاي ديگري است؛ آنجا كه بازيكني مثل دژاگه در اثر سال‌ها زندگي و بازي در اروپا به خوبي آموخته چطور با خشمش كنار بيايد.

در جام جهاني 2006، يكي از تلخ‌ترين حوادثي كه در تيم ملي كشورمان رخ داد و كمر اين مجموعه را شكست، واكنش تند علي كريمي به تعويضش بود؛‌ آنجا كه جادوگر بعد از عوض شدن در مقابل پرتغال ناباورانه ساك پزشكي را شوت كرد و تيم ملي را در بحراني عميق فرو برد. شايد اگر شماره هشت دوست‌داشتني فوتبال ايران هم مثل اشكان در فضايي حرفه‌اي پرورش پيدا كرده بود، پي مي‌برد كه چطور خودش را كنترل كند و با يك رفتار شتاب‌زده، به منافع تيم ملي ضربه نزند. سرنوشت تيم ملي ايران در جام جهاني آلمان، به دو بخش قبل و بعد از آن ضربه لعنتي تقسيم شد، اما حرفه‌اي‌گري يكي مثل اشكان، اجازه نداد چنين تقسيم‌بندي ناراحت‌كننده‌اي تكرار شود. نفس ناراحتي از تعوض مهم نيست؛‌ آنچه اهميت دارد چگونگي كنترل اين حس است. اين بهترين شوتي بود كه اشكان نزد!
telegram 19dey.com
بابک    27 خرداد 1393 19:49
این مطلب لایک داره
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٣-١٣٩٣, ١٩:١۵

   

پر مبحث ترین ها