سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تاج: بلیت لیگ برتر گران نمی‌شود/باشگاه پیکان از پرداختی‌اش به رحمتی دفاع می‌کند

مراسم قرعه‌کشی لیگ چهاردهم حال و هوایی متفاوت خواهد داشت و این برنامه به صورت زنده هم از تلویزیون پخش می‌شود. ضمن اینکه مهمترین ویژگی آن این است که امکان دارد دیدار استقلال و پرسپولیس حتی در هفته اول لیگ هم صورت گیرد.
رئیس سازمان لیگ گفت: وزارت ورزش محل حل مشکل استقلال و پرسپولیس با ورزشگاه آزادی است.

مهدی تاج در گفت‌وگو با فارس، در مورد برگزاری مراسم قرعه‌کشی لیگ برتر در روز دوشنبه گفت: مراسم قرعه‌کشی لیگ چهاردهم حال و هوایی متفاوت خواهد داشت و این برنامه به صورت زنده هم از تلویزیون پخش می‌شود. ضمن اینکه مهمترین ویژگی آن این است که امکان دارد دیدار استقلال و پرسپولیس حتی در هفته اول لیگ هم صورت گیرد. زیرا محدودیت‌های سال گذشته را نداریم و تیم‌هایی مثل پیکان و سایپا در زمین‌های خودشان میزبان هستند. به همین دلیل قرعه‌کشی لیگ چهاردهم متفاوت است و امکان دارد دربی تهران در هر زمانی از لیگ برگزار شود. در این مراسم از توپ جدید لیگ برتر هم رونمایی خواهد شد.

رئیس سازمان لیگ در مورد مدعوین این مراسم گفت: تمامی مدیران باشگاه‌ها، رؤسای هیأت‌های فوتبال، هیأت رئیسه فدراسیون و هیأت رئیسه سازمان لیگ، مدیران ورزشگاه‌ها و افرادی از کانون ایران نوین که اسپانسر لیگ است، حضور خواهند داشت و این مراسم در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

نائب رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه یکی از مدیران باشگاه مدعی شده که AFC با انتشار قرارداد بازیکنان و مربیان مخالفت کرده است، گفت: نه اصلا اینگونه نیست و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.
تاج در مورد قیمت بلیت مسابقات در لیگ چهاردهم گفت: در لیگ چهاردهم بلیت مسابقات به هیچ عنوان گران نخواهد شد و گرانی در این بخش نخواهیم داشت.

تاج در مورد اینکه مجید جلالی با انتشار اجباری قراردادها مخالف است، گفت: اینها نظرات افراد است حتی برخی رسانه‌ها در مورد سقف بودجه‌ها نیز فشار آوردند اما این الزام وجود دارد تا باشگاه‌ها بودجه‌های خود را اعلام کنند و ما هم باید روی این بودجه‌ها کنترل داشته باشیم. اگر در سال‌های گذشته اینگونه رفتار می‌شد اکنون بدهی انباشته باشگاهی به وجود نمی‌آمد. این بدهی ناشی از هزینه باشگاه‌ها دو سه برابر از سقف بودجه‌شان است و اکنون شاهد این وضعیت هستیم که خیلی‌ها به پولشان نمی‌رسند و شکایت‌ها زیاد شده است. با انتشار قراردادها می‌خواهیم به همه بگوییم که هزینه در فوتبال خیلی زیاد نیست و برخلاف آنچه که عده‌ای مدعی می‌شوند هزینه‌ها در فوتبال قابل دفاع است و خیلی هم زیاد نیست. ضمن اینکه با انتشار قراردادها مشخص می‌شود نه تنها در فوتبال افزایش هزینه نداشتیم بلکه کاهش هزینه‌ هم بوده است.

تاج تصریح کرد: یکی دیگر از مزیت انتشار قراردادها این است که پول‌هایی که پرداخت می‌شود را دنبال می‌کنیم و اکنون شاهدیم که بازار نقل و انتقالات بسیار آرام و بدون التهاب است و دیگر فضای ملتهب فصل گذشته وجود ندارد. فضایی که در آن صحبت از رقم‌های 3-4 میلیارد تومانی می‌شد. باشگاه‌ها اکنون از قراردادها و مبالغی که پرداخت می‌کنند دفاع می‌کنند. مثلا باشگاه پیکان از پرداختی‌اش به رحمتی دفاع می‌کند. بنابراین انتشار قراردادها به سیستم ضرری نمی‌رساند.

رئیس سازمان لیگ در مورد اینکه امیررضا خادم گفته است با قرارداد 3میلیاردی برخی بازیکنان چگونه سقف بودجه باشگاه‌ها رعایت می‌شود، گفت: یکی از نگرانی‌های سازمان لیگ هم این بحث بود که مخفی‌کاری وجود نداشته باشد و با انتشار قراردادها همه چیز شفاف است و باشگاه‌ها تمایلی برای مخفی‌کاری نخواهند داشت.

نائب رئیس فدراسیون فوتبال در مورد درخواست 270 میلیونی ورزشگاه آزادی از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای هر مسابقه گفت: این پیشنهادی است که ورزشگاه آزادی به استقلال و پرسپولیس داده و مشکلی است که این دو باشگاه دارند زیرا هر دو باشگاه زمین اول خود را ورزشگاه آزادی معرفی کردند و سازمان لیگ هر ورزشگاهی که این دو باشگاه به ما معرفی کند، در مورد آن اقدام می‌کنیم اما محل حل این مشکل در وزارت ورزش است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠۴-١٣٩٣, ٠٠:٣۶

   

پر مبحث ترین ها