سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آلمانی‌ها یک تکه از جام قهرمانی را کندند

چهارمین جام قهرمانی ژرمن‌ها (پس از سه جام‌شان در سال‌های 1954، 1974 و 1990) که آن را از برزیل با خود به آلمان بردند، نسخه بدلی از جام اصلی که است که در پایان پیروزی یک بر صفر برابر آرژانتین در فینال ماراکانا به آنها تحویل داده شد با این حال همین نسخه بدلی ارزشی بالغ بر 10 میلیون یورو دارد
رئیس فدراسیون فوتبال آلمان تأیید کرد جام قهرمانی ژرمن‌ها در جام جهانی ۲۰۱۴ در جشن‌های که مردان یواخیم لو در کشورشان برگزار کردند، خراب شده است.

به گزارش تسنیم، وولفگانگ نیرس‌باخ اعتراف کرد که یکی از ملی‌پوشان آلمان به جام قهرمانی که این تیم با خود از برزیل آورده، خسارت زده‌ است.

ژرمن‌ها پس از کسب چهارمین قهرمانی‌شان در جام جهانی، در برلین مراسم مفصلی برای به یاد ماندنی کردن کسب این افتخار به راه انداختند که ظاهراً در همان مراسم جام قهرمانی‌شان خسارت دیده است.

نیرس‌باخ به دی‌ولت گفت: تکه‌ کوچکی از جام قهرمانی‌‌مان کنده شده است. اما نگران نباشید. ما در اینجا متخصصانی داریم که می‌توانند این مشکل را برطرف کنند.

او افزود: بررسی کردیم تا ببینیم که چه کسی این خسارت را به جام وارد کرده است اما تحقیقات‌‌مان بی‌نتیجه تمام شد!

چهارمین جام قهرمانی ژرمن‌ها (پس از سه جام‌شان در سال‌های 1954، 1974 و 1990) که آن را از برزیل با خود به آلمان بردند، نسخه بدلی از جام اصلی که است که در پایان پیروزی یک بر صفر برابر آرژانتین در فینال ماراکانا به آنها تحویل داده شد با این حال همین نسخه بدلی ارزشی بالغ بر 10 میلیون یورو دارد.

فیفا مدت زیادی است که دیگر ترجیح می‌دهد به اتحادیه‌ها و فدراسیون‌ها زیر مجموعه‌اش برای امانت‌گرفتن جام اصلی اعتماد نکند و دلیل آن هم ترس از تکرار اتفاق جنجالی است که برای سرقت جام ژول ریمه (کاپ قدیمی جام جهانی) در سال 1938 رخ داده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠۴-١٣٩٣, ١٣:٢۶

   

پر مبحث ترین ها