سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معرفی علی کریمی به عنوان اولین بازیکن در مجموعه مشاهیر فوتبال آسیا

بروز شده : ١-٠۵-١٣٩٣, ١۴:٢۵    نسخه چاپی    
کریمی بدون تردید به عنوان یکی از بزرگترین فوتبالیست های ایران مطرح است. او در دوران فعالیت حرفه ای خود می توانست چشم هواداران فوتبال آسیا و ایران را با بازی خود خیره کند.
علی کریمی بازیکن سال 2004 فوتبال آسیا که به تازگی کفش هایش را آویزان کرده است، اولین بازیکن در مجموعه مشاهیر آسیاست که به مناسبت جشن شصتمین سالگرد تاسیس کنفدراسیون فوتبال آسیا، معرفی می شود.

به گزارش تارنمای ای اف سی، این مجموعه به مناسبت جشن شصتمین سالگرد تاسیس کنفدراسیون فوتبال آسیا که در ماه نوامبر برگزار می شود، تهیه شده و اشخاص و رویدادهای تاثیرگذار بر فوتبال آسیا را طی این سالها معرفی می کند.

کریمی بدون تردید به عنوان یکی از بزرگترین فوتبالیست های ایران مطرح است. او در دوران فعالیت حرفه ای خود می توانست چشم هواداران فوتبال آسیا و ایران را با بازی خود خیره کند.
کریمی که در کنار سایر اسطوره های فوتبال ایران نظیر علی دایی، مهدی مهدوی کیا و کریم باقری قرار دارد، با 38 گل در 127 بازی سومین گلزن برتر تیم ملی ایران محسوب می شود. با توجه به اینکه اختلاف میان چهره های مهم فوتبال ایران طی این سالها امر غیرعادی محسوب نمی شود، بازیهای ملی کریمی نیز عاری از تنش نبوده است.

کریمی که در جام ملتهای آسیا در سال 2004 آقای گل مسابقات شناخته شد، به قهرمانی تیم ملی ایران در بازیهای آسیایی 1998 ، دو قهرمانی مسابقات فوتبال غرب آسیا و یک قهرمانی چلنج کاپ آسیا- اقیانوسیه در سال 2003 کمک کرد. او در این بازیها عنوان ارزشمندترین بازیکن را بدست آورد.
هافبک هجومی ایران که متولد کرج است در سطح باشگاهی موفق تر بود و بعد از دو قهرمانی لیگ ایران با پرسپولیس و دو جام حذفی امارات متحده عربی با الاهلی ، همانند باقری، دایی و مهدوی کیا به بوندس لیگا آلمان رفت.

کریمی که هواداران فوتبال در ایران او را مارادونا آسیا لقب داده بودند، با باشگاه بایرن مونیخ قهرمان لیگ 2005-2006 و دو قهرمانی جام حذفی آلمان شد. کریمی بعد از یک دوره بازی در باشگاه ورزشی القطر و السیلیه کشور قطر و همچنین دو فصل بازی در استیل آذین به باشگاه شالکه آلمان محلق شد و با این تیم قهرمانی جام حذفی آلمان را بدست آورد.
کریمی بعد از دومین دوران حضور خود در آلمان، برای سومین بار به پرسپولیس بازگشت و سرانجام در باشگاه تراکتور سازی تبریز به دوران فعالیت درخشان خود در مدت حدود دو دهه پایان داد. او با این تیم آخرین حضور خود را در لیگ قهرمانان آسیا که بزرگترین عرصه فوتبال آسیاست تجربه کرد.

منبع: ایرنا
telegram 19dey.com
علی    2 مرداد 1393 11:50
اونوقت مجیدی چی؟؟؟؟؟؟؟؟
  • +1

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١-٠۵-١٣٩٣, ١۴:٢۵

   

پر مبحث ترین ها