سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دایی این بارپاسخ نصیرزاده را محکمتر داد

شما خودتان می خواهید سانتر کنید خودتان سر بزنید و خودتان هم هورا بکشید. الحمدالله دادگاه‌های صحرایی‌تان هم همیشه به راه است. بحث کارت‌های معافیت می‌شود شما قبل از کمیته انضباطی مصاحبه می‌کنید می‌گویید تخلفی رخ نداده
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اظهارات نصیرزاده را فرار به جلو خواند.

علی دایی در پاسخ به اظهارات رییس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: اینکه بگوییم هرکس دایره لغات گسترده‌ای دارد و سخنور خوبی است بیاید رییس کمیته حقوقی فدراسیون شود طنز تلخی است. در این صورت به نظرم مرحوم دهخدا بهترین نفر برای این منصب بوده باشد! شاید خوب حرف زدن هنر باشد اما حرف خوب زدن ارزشمند است.

وی افزود: من گفته بودم طبق اساسنامه فدراسیون که به تایید فیفا و هیات دولت رسیده، رییس و معاون کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال باید تحصیلات حقوقی داشته باشند. این جمله خیلی ساده‌ای است که نیاز به تفسیر و فرار به جلو ندارد. «رییس» و «معاون» کلمات مشخصی هستند، «تحصیلات حقوقی» هم عبارت کاملا روشنی است بعد آقای نصیرزاده جواب داده «آیین‌نامه انضباطی، مقررات و اخلاق را در هیچ دانشکده حقوقی در جهان تدریس نمی‌کنند. افرادی می‌توانند آنها را تدوین کنند که مهارت خود را از کلاس‌های رسمی فیفا گرفته باشند که اینجانب به عنوان تنها ایرانی که بیشترین شرکت در این کلاس‌ها را داشته و 13 سال است آنها را تدریس می‌کند، مسئولیت قانون‌گذاری در فوتبال را دارم و به جایگاهی که دارم به آن توجه می‌کنم پس بهتر است شما به جای قیام کردن در مقابل مقررات به آن احترام بگذارید. »

دایی گفت: من چه کار دارم شما چه خوانده‌اید و در چه کلاس‌هایی شرکت کرده‌اید. اصلا شما بلاتر. شما موسس جام ژول ریمه. من می‌گویم اساسنامه، شاکله اصلی فدراسیون است و انتصاب شما مغایر با اساسنامه است. این آیا بی‌احترامی به اساسنامه نیست؟ می گوید من دانشی دارم که دایی از آن بی خبر است. در رانندگی ملاک اصلی داشتن گواهینامه است. حالا تو شوماخر هم باشی اما گواهینامه نداشته باشی نباید رانندگی کنی. این را قانون می‌گوید.

سرمربی پرسپولیس اضافه کرد: وقتی خود شما به عنوان مسئول تدوین مقررات فدراسیون، اصل و اساس کار را با حضور غیر قانونی‌تان در این کمیته زیر سئوال برده‌اید، به نظرم قیام در برابر آیین نامه نباید باعث تعجب شود. شما واجبات را ترک کرده‌اید و چسبیده‌اید به مستحبات. همان فیفایی که شما مکرر دم از همسان سازی آیین نامه‌های فدراسیون با مقررات آنها می‌زنید گفته است رییس و معاون کمیته حقوقی باید تحصیلات حقوقی داشته باشند. مهم اساسنامه است نه چیزی که شما تفسیر به رای می‌کنید. کجا نوشته شده رییس کمیته حقوقی باید کسی باشد که مهارتش را از کلاس‌های فیفا گرفته باشد؟ شما یا حقوق خوانده‌اید و تحصیلات حقوقی دارید پس انتصاب‌تان جای شک و شبهه ندارد یا نخوانده‌اید پس حضورتان غیر قانونی است. والسلام. این را لطفا با همان دایره گسترده لغاتتان و ادبیاتی که صدبرابر قوی‌تر از من است شفاف برای مردم و اهالی فوتبال و رسانه‌ها توضیح بدهید تا مشخص شود شما قانونی فعالیت می کنید یا غیر قانونی.

علی دایی گفت: من می گویم شما که مسئول کمیته تدوین مقررات هستید باید مثل مجلس عمل کنید. قانونگذاری با مجلس است اما اجرای قانون با قوه قضاییه و قوه مجریه است. شما خودتان می خواهید سانتر کنید خودتان سر بزنید و خودتان هم هورا بکشید. الحمدالله دادگاه‌های صحرایی‌تان هم همیشه به راه است. بحث کارت‌های معافیت می‌شود شما قبل از کمیته انضباطی مصاحبه می‌کنید می‌گویید تخلفی رخ نداده. بحث داوری است شما وارد می شوید. خب بفرمایید کمیته انضباطی و استیناف و اخلاق را تعطیل کنند شما یک تنه کارها را جلو ببرید.

او یادآور شد: من در مصاحبه‌ام بعد از بازی چه گفته‌ام؟ اعتراض من به نحوه وضع مقررات است نه به داوری. من که گفتم برای صالحی آرزوی موفقیت دارم. تنها حرفم هم این بود که درباره میزان وقت اضافه مردم و رسانه‌ها قضاوت کنند زیرا ما طبق قانون حق مصاحبه درباره داوری را نداریم. .این می‌شود اعتراض به داوری؟ بله من با دلیل و مدرک به این آیین نامه نقد دارم و به نظرم این نوع قوانین مصداق دیکتاتوری است. قوانینی که تدوین کنند‌ه‌اش صلاحیت قانونی نداشته و اصلا به تصویب مجمع نرسیده را نباید نقد کرد؟ من اگر علیه قوانینی که نمی‌دانم قیام کرده‌ام، شما علیه قوانینی که دم از دانستن آنها می‌زنید قیام کرده‌اید. من تعجب می‌کنم چگونه برخی ادعای آگاهی و تسلط بر قوانین را دارند اما چند سال پیش رفتند برای ایجنت شدن امتحان دادند، امتحانی که سوالاتش از همین آیین نامه‌های انضباطی و نقل و انتقالات فیفاست و در آن امتحان قبول نشدند.

وی تصریح کرد: بگذارید داستان جالب‌تری را بگویم. آخرین مجمع فدراسیون فوتبال روز ششم آبان 92 برگزار شده و می‌گویند آیین نامه جدید انضباطی فدراسیون در آن مجمع به تصویب اعضا رسیده است. ماده 31 اساسنامه فدراسیون می‌گوید ثبت مصوبات مجمع بر عهده دبیر کل فدراسیون فوتبال است. در پایان همان مجمع آقای نبی دبیر کل فدراسیون فوتبال با یک خبرگزاری مصاحبه کرده و مراجعه به گفته‌های ایشان خیلی مسائل جالبی را باز می کند. او درباره مصوبات آن مجمع که اتفاقا به خاطر جنجال بر سر بودجه فدراسیون باید در ذهن همه مانده باشد گفته است «کلیات آئین‌نامه کمیته انضباطی و اساسنامه هیئت فوتبال استان‌ها تصویب شد و قرار شد در مجمع آینده این دو موضوع هم مصوب شود. اعضای مجمع درباره آیین نامه انضباطی پیشنهادهای خوبی هم ارائه دادند به همین دلیل قرار شد این موضوع مورد بررسی قرار بگیرد و مکتوب به بخش حقوقی و تدوین مقررات ارسال شود تا در صورت تائید هیئت‌رئیسه اصلاحات اجرایی شود و در مجمع آینده این موضوع مصوب شود.»

دایی ادامه داد: اظهارات آقای نبی موجود است. وقتی قرار بوده آیین نامه در مجمع بعدی مصوب شود و بعد از آن هم هیچ مجمعی برگزار نشده، بفرمایند چگونه آیین نامه را اجرایی کرده‌اند؟ این دهن کجی به مجمع و کل فوتبال نیست؟ این خودرایی و دور زدن قانون نیست؟ مثلا در همان روز سرهنگ جعفری مدیرعامل فجر هم که در مجمع بوده و بعد از او درباره تصویب آیین نامه انضباطی پرسیده‌اند گفته است «اصلاً در مورد این مسئله صحبتی نشد، عملکرد کلی فدراسیون گزارش داده شد و آقای نبی درباره فعالیت‌های روابط‌عمومی کمیته انضباطی، تیم‌های پایه و بزرگسالان گزارشی را ارائه کرد. بیشتر مباحث در مورد مسائل مالی بود و در این خصوص صحبتی نشد.» خود نصیرزاده هم مصاحبه کرده و گفته از تصویب آیین نامه جدید خبری نیست. چگونه حالا می گویند در مجمع 6 آبان 92 آیین نامه تصویب شده است؟ ملاک حرف دبیرکل فدراسیون است که او تکلیف را شفاف روشن کرده.

سرمربی پرسپولیس در پایان گفت: من هم مثل همه مربیان دوست دارم تمرکزم روی کار تیمی و رفع ایرادات فنی تیمم باشد. ممنون رسانه هایی هم هستم که با نقد دلسوزانه به من گفته اند روی کارهای تیمم تمرکز کنم اما از همان رسانه‌ها می‌خواهم حرفهای من را بر اساس قانون و مقررات موجود بسنجند و تحلیل کنند. من عادت ندارم بگویم روزنامه نمی خوانم. اتفاقا تا جایی که وقتم اجازه بدهد هم روزنامه می‌خوانم هم به رسانه‌های مجازی سر می‌زنم. رسانه ها ناظران ما هستند. مگر می شود کسی دنبال نظر ناظرانش نباشد؟ اگر روزی یک جمله به درد بخور هم در آنها ببینم که قطعا بسیار بیشتر می بینم نفع برده‌ام. البته تردیدی نیست که آنها هم مثل همه آدم‌ها ممکن است اشتباه داشته باشند. به هر حال یکی از بخش های کار ما حرکت بر اساس همین مقررات فوتبال است و من خواهش می‌کنم رسانه‌ها و مردم درباره اصل حرفهایم قضاوت و تحلیل کنند. مگر سال قبل همین مقررات معیوب یک امتیاز از ما کسر نکرد؟ من ناچارم حقایق را بگویم و اگر بناست قانون رعایت شود باید اول اساسنامه فدراسیون رعایت شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠۵-١٣٩٣, ١٩:٣۵

   

پر مبحث ترین ها