سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مهاجرانی: قرارداد کی روش، فراتر از ترکمنچای

بروز شده : ٩-٠۶-١٣٩٣, ١٩:۵۴    نسخه چاپی    
این قرارداد فراتر از ترکمنچای است. مطمئنا برای یک باند مافیایی، سود در تمدید قرارداد با کی روش است و باید مقابل این موج ایستاد و از وزیر تشکر کرد که در حساس ترین زمان وارد شد و مقابل کسانی که می خواهند در چهار سال 50 میلیاردتومان به کی روش بدهند، ایستاد و البته مجلس هم به خوبی وارد شده و به این راحتی ها نباید اجازه داد تا سرمایه های ملی هدر برود.
بحث تمدید قرارداد کی روش آن هم با قراردادی که بسیاری از مفادش افشا شده، ذهن اهالی فوتبال ایران را حسابی درگیر کرده است.

حشمت مهاجرانی سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران در ادامه یادداشتی که «فرهیختگان» روز یکشنبه آن را به چاپ رسانده است، نوشت: جدا از اینکه تیم ملی در جام جهانی چه نتیجه ای گرفت و همه می دانیم که چطور مقابل سه تیم به صورت مطلق دفاع کرد و البته برخی بدون اینکه ارزیابی فنی از عملکرد کی روش داشته باشند به خاطر مسائل حاشیه ای از او دفاع کردند و کمپین راه انداختند. این موج روی احساسات تصمیم گرفت و حتی برخی مدیران هم احساساتی شدند.

خوشبختانه وزیر ورزش به خوبی همه این جریان ها و اتفاق ها را شناخت و اتفاقا خود کی روش را بهتر از دوستان فدراسیون فوتبال شناخت. من به عنوان سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران که اولین بار ایران را به جام جهانی برده ام می خواهم از وزیر ورزش دفاع کنم.

وزیر به خوبی مردم فوتبالدوست ایران را آگاه کرد که فدراسیون فوتبال با چه کسی روبه رو است. من زمانی که در امارات سرمربی تیم های پایه امارات بودم، کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال امارات بود. همان زمان که ایران به جام جهانی 1998 فرانسه صعود کرده بود، کی روش در امارات بود و نتایج ضعیفی با امارات گرفت و یک سال بعد برکنار شد.

من به عنوان مدیر تیم های ملی پایه امارات با کی روش کار کرده ام و خیلی خوب او را می شناسم. کی روش وقتی از فوتبال امارات رفت مقامات فدراسیون فوتبال امارات گفتند که او ساختار سازی در فوتبال امارات کرد اما او در ایران چنین کاری انجام نداده است و همه این را می دانند. هدف کی روش گرفتن پول است و من از روزی که شنیدم او می خواهد سالی 5/12 میلیارد تومان بگیرد، سردرد گرفته ام. آخر چرا؟ برای چه؟ او ساختاری ایجاد کرده؟ بر تیم های پایه ما نظارتی کرده؟ من از وزیر ورزش دفاع می کنم چون حق دارد که بر کار فدراسیون فوتبال نظارت کند. چطور باید به قول کفاشیان، دولت پول کی روش را بدهد اما بر کار فدراسیون فوتبال دخالت نکند؟ کارلوس کی روش قراردادش از ترکمنچای بیشتر به ایران ضربه می زند.

این قرارداد فراتر از ترکمنچای است. مطمئنا برای یک باند مافیایی، سود در تمدید قرارداد با کی روش است و باید مقابل این موج ایستاد و از وزیر تشکر کرد که در حساس ترین زمان وارد شد و مقابل کسانی که می خواهند در چهار سال 50 میلیاردتومان به کی روش بدهند، ایستاد و البته مجلس هم به خوبی وارد شده و به این راحتی ها نباید اجازه داد تا سرمایه های ملی هدر برود. کی روش چیزی به فوتبال ما نداده و اگر داده بود پس از جام جهانی تیم های زیادی او و بازیکنان تیم ملی ایران را می خواستند. اما کی روش به غیر از ایران از کجا پیشنهاد داشت؟ بازیکنان تیم ملی کجا رفتند؟ آنهایی که در اروپا بودند که سر از کویت و قطر درآوردند. همه اینها به خاطر بازی تخریبی و دفاعی تیم ملی در جام جهانی بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠۶-١٣٩٣, ١٩:۵۴

   

پر مبحث ترین ها