سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خادم : نحوه برکناری دایی باعث زیر سوال رفتن حرمت یک قهرمان ملی شد

اعضای هیات مدیره اعلام کردند که در نشست داخلی خود تصمیم به جابه‌‎جایی کادر فنی گرفتند، همانند باشگاه سپاهان که کادرفنی‌اش را تغییر داد اما به دلیل انتقال نامناسب این موضوع، باعث تنش در فضای بیرونی باشگاه شد
نماینده تام الاختیار وزارت در خصوصی سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال نحوه برکناری علی دایی را نامناسب و غیر اخلاقی دانست و گفت: ما به برخی از تصمیمات هیات مدیره پرسپولیس اعتراض داریم ولی وزارت هرگز نخواسته بود یک هیات مدیره صوری را در این دو باشگاه انتخاب کند بلکه هیات مدیره واقعی را انتخاب کردیم.

امیررضا خادم پس از حضور در نشست هیات مدیره باشگاه پرسپولیس که در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، در جمع خبرنگاران ضمن بیان مطلب فوق گفت: هفته گذشته من برای حضور در انتخابات فدراسیون جهانی کشتی در ایران نبودم و پس از بازگشت جلسه‌ای را با اعضا برگزار کردم. یکی از مباحث مطرح شده در این نشست، تغییرات در کادرفنی تیم فوتبال پرسپولیس بود که بازخورد بیرونی آن مثبت نبود و این موضوع در فضای باشگاه، جامعه ورزش و هواداران پرسپولیس و جامعه ایجاد تنش و تاثر کرد.

وی با بیان اینکه وزارت ورزش جوانان کاملا در جریان این اتفاقات قرار نداشت، ادامه داد: اعضای هیات مدیره اعلام کردند که در نشست داخلی خود تصمیم به جابه‌‎جایی کادر فنی گرفتند، همانند باشگاه سپاهان که کادرفنی‌اش را تغییر داد اما به دلیل انتقال نامناسب این موضوع، باعث تنش در فضای بیرونی باشگاه شد

نماینده تام الاختیار وزارت در خصوصی سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال با بیان اینکه این اتفاق باعث شد فردی بزرگ و قابل احترام مثل دایی متاثر شود، افزود: اعضای هیات مدیره در این نشست دلایل این اتفاق را بیان کرده و اعلام کردند در 2-3 روز گذشته جلساتی با اعضای کادرفنی و نماینده علی داشته و با همدیگر به تفاهم رسیده‌اند، همچنین تاثر خود را از این موضوع به کادرفنی انتقال دادند.

وی خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم مشکل حل شده است اما این موضوع باعث زیر سوال رفتن حرمت یک قهرمان ملی و فردی پرافتخار در فوتبال شد. درحالیکه ما اعتقاد داریم همیشه باید مسائل اخلاقی در نظر گرفته شود و حرمت قهرمانان ملی حفظ شود، این موضوع با شکلی مطرح و در رسانه‌ها انعکاس داشت که اتفاقی غیر اخلاقی بود.

خادم اضافه کرد: در ادامه نشست در مورد انتخاب کادر جدید فنی تیم پرسپولیس صحبت شد که با توجه به حضور فردی فوتبالی به نام زادمهر در هیات مدیره و مشاوره‌هایی که دیگر اعضا داشتند، در نهایت به آقای درخشان رسیدند و قرار شد حمایت کامل از کادرفنی جدید پرسپولیس صورت گیرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش عنوان کرد: باشگاه پرسپولیس بالغ بر 70 میلیارد تومان بدهی دارد که یک شبه قابل پرداخت نیست و وزارت ورزش و جوانان هم توان این کار را ندارد. البته باید عنوان کنیم ما از برخی تصمیمات متاثر هستیم. متاسفانه یک نوع سوءمدیریت و به هم ریختگی در مدیریت قبلی باشگاه مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

معاون وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: تاکنون 14 میلیارد تومان به باشگاه تزریق کرده‌ایم ولی شاهد آرامش در این باشگاه نیستیم، قرار بر این شده تا ثبات در باشگاه انجام گرفته و خود هیات مدیره نیز این کار را برعهده بگیرد ما همچنین در نظر داریم با اسپانسر باشگاه جلسه بگذاریم تا ببینیم به چه شکلی به تعهدات خود عمل خواهند کرد.

وی تصریح کرد: یک نکته را بگویم که به هر حال استقلال و پرسپولیس همواره دارای حاشیه هستند کاری که وزارت ورزش برای این دو باشگاه انجام داده برای یک سال نبوده و بدنبال این بوده ایم تا ثبات لازم را ایجاد کنیم تا اگر سال آینده این دو باشگاه خصوصی شوند شرایط برای اداره آن وجود داشته باشد.

خادم ادامه داد: ما این کار را به صورت آزمایش در نظر گرفته‌ایم ولی متاسفانه می‌بینیم با وجود در اختیار گرفتن دو اسپانسر خود در باشگاه پرسپولیس حاشیه وجود دارد. برخی اظهارنظرها از درون باشگاه وجود دارد که سعی می‌کنیم آن را مدیریت کنیم اما یکسری افراد چون منافع شان به خطر افتاده با این تغییرات مقابله می‌کنند و حتی می‌گویند هزینه‌ها را در جای دیگر می‌کنند تا این پروژه شکست بخورد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اتفاقاتی که به وجود آمده بیشتر به نظر می‌رسد حواشی بوده که هدایت شده است اما باید تاکید کنم ما قصدمان ادامه مسیری است که در آن قرار گرفته‌ایم تا باشگاه را واگذار کنیم و فکر می‌کنم زمستان امسال مزایده این دو باشگاه صورت گیرد. البته افرادی حرف‌هایی را بر زبان می‌ آورند که باید بگویم با توجه به بدهی بالغ بر 70 میلیارد تومانی و عدم ثبات مدیریتی، چگونه باید عمل می‌کردیم.

نماینده تام الاختیار وزارت در خصوصی سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال ضمن انتقاد از برخی اظهارنظرها عنوان کرد: برخی‌ها می‌گویند خادم غیر فوتبالی است اما آنها هم که فوتبالی هستند باید بدانند ما باید چه کاری انجام می‌دادیم؟ حتی بحث اسپانسر جدید را هم به شخص رئیس دفتر آقای لاریجانی مطرح کردیم که ایشان پیغام دادند هر چند افرادی منتسب به ما هستند اما شما آن کاری را که صلاح می‌دانید انجام بدهید و من چنین حرف‌هایی را تایید نمی‌کنم.

وی با اشاره به برخی اظهارات اهالی فوتبال یادآور شد: من برخی از اظهارات را که می‌بینم کاملا سنگین هستند چون که آنها فکر می‌کنند و برای بهبود شرایط صحبت می‌کنند ولی کاری به برخی اظهارات دیگر ندارم و به خاطر آنها متاثر نمی‌شوم.

خادم با بیان اینکه حسابرسان در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مستقر شده‌اند، عنوان کرد: کار برای خصوصی شدن این دو باشگاه در حال انجام است و می‌توانید با حضور در باشگاه کار حسابرسان را مشاهده کنید. البته باید بگویم ما به برخی از تصمیمات هیات مدیره پرسپولیس اعتراض داریم ولی وزارت هرگز نخواسته بود یک هیات مدیره صوری را در این دو باشگاه انتخاب کند بلکه هیات مدیره واقعی را انتخاب کردیم و کار آنها را نیز مشاهده می‌کنیم.

وی افزود: ما بارها با رحیمی جلسه گذاشته‌ایم و انتظار داشتیم مسائل را بهتر از این مدیریت کند. وی چه در اصفهان و چه در زمان مدیریتش در هندبال عملکرد خوبی داشت و من سعی کردم از وی حمایت کنم ولی متاسفانه مشکلاتی در برخی موارد مشاهده شد. با در اختیار گذاشتن 14 میلیارد هزینه آرامشی در تیم بوجود نیامد و تنش‌های زیادی را شاهد بودیم. نتایج مورد قبول حامیان تیم نبود.

معاون وزارت ورزش و جوانان تحولات رخ داده در باشگاه پرسپولیس را از جانب هیات مدیره این تیم اعلام کرد و افزود: تغییر و تحولات پرسپولیس چیزی نبود که در این مقطع زمانی نسبت به آن ورود کنیم. اگر می‌خواستیم بیشتر از این از رحیمی حمایت کنیم، هیات مدیره را نسبت به اعتراضاتی که داشت خنثی کرده بودیم.

وی ادامه داد: ما هم در ابتدا تصور می‌کنیم سیاسی به عنوان راس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس شاخصا باعث تغییر و تحولات فعلی شد ولی در جلسه‌ای که داشتیم متوجه شدیم اعضای هیات مدیره متفق القول به این تصمیمات رسیده است. البته سیاسی همیشه قبل از همه اظهار نظر می‌کند اما نامه‌های رای گیری مشخص می‌کند که این تصمیم فردی نبوده است.

خادم با بیان اینکه باید به رحیمی فرصت داد تا وی نیز در خصوص اتفاقات اخیر صحبت کند، اظهار کرد: رحیمی فرد قابل احترامی بوده و بهتر است که رو در رو حرف‌های وی را بشنویم نه اینکه هر کس در خصوص تغییر و تحولات چیزی را عنوان کند. مسائل چه در بعد مدیریتی و چه فنی باید ارائه شود. من نیز به عنوان یکی از اعضای وزارت ورزش و جوانان موظف هستم به شخصیت افرادی مثل رحیمی احترام بگذارم.

وی با بیان اینکه گودرزی وزیر ورزش و جوانان ناراحتی بسیار شدیدی نسبت به اتفاقات اخیر پرسپولیس داشت تاکید کرد. گودرزی بیش از اندازه صادق است و در جلسه‌ای که داشتیم ناراحتی بسیار زیاد و شدید وی را نسبت به این اتفاق شاهد بودیم. وزارت ورزش و جوانان در مورد قرارداد دایی مواردی را مطرح کرده ولی در مورد بود و نبود هیچ فردی اظهارنظری نداشته است.

نماینده تام الاختیار وزارت در خصوصی سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال اضافه کرد: البته بحث قرارداد دایی نیز طبق گفته خودش پیشنهادی بوده که مدیریت وقت آن را پذیرفته و این امری طبیعی و منطقی است. دایی همچنین اعلام کرده بود که در آن زمان پیشنهادات بهتری نیز از برخی باشگاهها دریافت کرد.

وی خاطرنشان کرد: این مدیریت یک باشگاه است که در مورد بودن یا نبودن افراد و کادر زیر نظر خود تصمیم می گیرد و این در حیطه کاری ما نیست.

خادم در پاسخ به سئوال دیگری در مورد قهرمانی حمید سوریان و کسب مدال طلای وی گفت: این افتخار را به سوریان و فدراسیون کشتی تبریک می‌گویم و امیدوارم وی بتواند 7 مدال طلای خود را به 10 مدال ارتقاء داده و رکورد کشتی‌گیر روس را بشکند.

منبع: مهر
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠۶-١٣٩٣, ٢٣:٢۶

   

پر مبحث ترین ها