سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قلعه‌نویی:

علی دایی با تیم دیگری برمی‌گردد

من حق دخالت در امور خانواده پرسپولیس را ندارم، اما به نظرم علی دایی سرمایه ملی است و به‌زودی با تیم دیگری به صحنه برمی‌گردد و کارش را ادامه خواهد داد.

دو باخت پی‌درپی استقلال در بازی‌های لیگ، دوباره همان فرضیه همیشگی که استناد برخی کارشناسان به آن است را سر زبان‌ها انداخته است؛ اینکه استقلال تیم‌های بالای جدول را نمی‌تواند ببرد و حداقل مقابل آنها مشکل دارد. با این حال امیر قلعه‌نویی، سرمربی آبی‌های پایتخت چنین موضوعی را قبول ندارد و معتقد است تیمش با بدشانسی در این دوبازی بازنده شده است و به زودی به شرایط آرمانی بازمی‌گردد. البته او از ملی‌پوشان تیمش گلایه دارد و ناآماده‌بودن آنها را هم دلیل ویژه‌ای برای شرایط این‌روزها می‌داند. در ادامه گفت‌وگوی شرق امیر قلعه‌نویی را از نظر می‌گذرانید:

‌استقلال روند بسیار خوبی داشت ولی دو بازی گذشته را با شکست پشت‌سر گذاشته است. اتفاقی افتاده است؟

اگر به هر دوبازی با دقت نگاه کنید، می‌بینید که در هیچ‌کدام از دوبازی حق ما باخت نبود. به‌خصوص در بازی با فولاد که در طول ۹۰ دقیقه آنها یک کرنر هم روی دروازه ما نزدند. در طول بازی، فولاد خوزستان تنها یک شوت به‌سمت دروازه ما زد که واقعا برای یک تیم مانند فولاد، تیمی که مدافع عنوان قهرمانی در لیگ برتر است این آمار ضعیف است. با این حال آنها بازی را بردند.

اگر اینطور است پس اشکال کجا بود؟ چه اتفاقی افتاد که بازی را به فولاد واگذار کردید؟

آرش برهانی در این بازی سه موقعیت مسلم گلزنی را از دست داد. شاید اگر شوت او در دقیقه دو گل می‌شد، روند بازی فرق می‌کرد و ما می‌توانستیم حتی بازی پرگلی را شاهد باشیم، اما وقتی توپ‌ها گل نمی‌شود دیگر کاری از دست من برنمی‌آید. نداشتن تمرکز مهاجمان یکی از اشکالات خط حمله ما است. البته تیم اشکالات دیگری هم دارد.

چه مشکلاتی؟

ما در همین بازی با فولاد چند مصدوم داشتیم؛ نبود خسرو حیدری، جاسم کرار و هاشم بیگ‌زاده برای ما ضربه بزرگی بود، ضمن اینکه ملی‌پوشان ما هم به هیچ‌وجه در حد و اندازه‌های خود ظاهر نشدند و در زمین راه می‌رفتند.

مشکل ملی‌پوشان اتفاقی است که برای بازیکنان بزرگ دنیا بعد از جام‌جهانی هم به وجود آمد، چرا این اتفاق افتاده است؟

واقعا من دلیلش را نمی‌دانم، بازیکنانی که با ما تمرین کردند در پیش‌فصل بسیار سرحال و شاداب بودند و به‌خوبی در این چند هفته جواب دادند، اما بازیکنان ملی‌پوش ما بسیار ضعیف ظاهر شدند یا مصدوم هستند و اگر هم در تیم حضور دارند تا حالا نتوانسته‌اند باری از روی دوش تیم بردارند. ما چندین بازی به این بازیکنان فرصت دادیم اما هنوز جوابی نگرفته‌ایم، امیدوارم به زودی به شرایط آرمانی خود برگردند.

این را هم در نظر بگیرید که خط دفاع شما هیچ‌گاه کامل نبوده است. فکر نمی‌کنید این هم یکی از مشکلات پیش روی شماست؟

با اینکه دفاع ما کامل نبود اما خیلی خوب عمل کرده است؛ من مجبور شدم بعضی از بازیکنان را در پست‌های دیگر به‌کار ببرم که خیلی هم خوب جواب دادند. هاشم بیگ‌زاده در این مدت دست تیم را گرفت و نگذاشت جای خالی حنیف عمران‌زاده و امیرحسین صادقی را احساس کنیم.

منتقدان شما معتقدند شما در بازی‌های بزرگ در این فصل بازنده بودید؟

ما در سه بازی برابر سپاهان، نفت تهران و فولاد خوزستان بازی را واگذار کردیم که در دو بازی آخر باید برنده می‌شدیم. ما در این دو بازی ۱۲ موقعیت گل را از دست دادیم. به نظرم این ادعاها، منطقی نیست، تیم‌های خوب زیادی هم بودند که ما شکست دادیم.

‌قبول دارید تیم متکی به خسرو حیدری است؟
من از ملی‌پوشان گلایه می‌کنم، شما می‌گویید تیم متکی به خسرو حیدری است؟!

شما به شرایط سخت عادت دارید، این‌بار هم می‌توانید تیم را از این شرایط بیرون بیاورید؟

من اصلا اعتقاد ندارم تیم در شرایط سختی است، اگر با دو باخت هر تیمی به شرایط سخت و بحرانی برسد که باید بسیاری از تیم‌ها در همین لیگ خودمان در شرایط بحرانی به‌سر ببرند. ما با صدر جدول دو امتیاز فاصله و وقت کافی داریم تا تیم را به شرایط برد برسانیم، این هفته در اصفهان برابر ذوب‌آهن بازی سختی داریم، اما می‌توانیم پیروز باشیم.

تغییر و تحولی که وزارت ورزش در پرسپولیس و استقلال به وجود آورده را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

وزارت ورزش برای واگذاری دو تیم پرسپولیس و استقلال طرح خامی دارد که باید آن را اجرا می‌کرد تا مرحله واگذاری به اشکال نخورد. یکسری اشکالات وجود دارد اما قابل رفع هستند. خوشبختانه وضعیت استقلال که خوب است و ما مشکلی در حال حاضر نداریم.

‌شما برخوردی که با علی دایی شد را درست می‌دانید؟

من حق دخالت در امور خانواده پرسپولیس را ندارم، اما به نظرم علی دایی سرمایه ملی است و به‌زودی با تیم دیگری به صحنه برمی‌گردد و کارش را ادامه خواهد داد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠۶-١٣٩٣, ١١:١۵

   

پر مبحث ترین ها