سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

«سرباز فراری» چرا به اردوی پرتغال برده شد

«فدراسیون فوتبال قطر 20 سپتامبر 2014 از فدراسیون فوتبال ایران، تقاضای صدور ITC جهت بازیکن مذکور کرده بود که این فدراسیون به جهت رعایت موضوع مطروحه، مبنی بر سرباز بودن وی به هیچ وجه اقدام به صدور ITC نکرده است ».
مهرداد پولادی پا در راهی گذاشته که فوتبال دیگر برای او در دلارهای نفتی حاشیه خلیج فارس خلاصه می شود.

سوپراستار ما در جام جهانی به فاصله چند ماه تیم ملی، آینده فوتبالی و همه چیزش را از دست داد تا شاید حتی دیگر نتواند پایش را به کشورش بگذارد.

همه این ها از جایی آغاز شد که او هم به مانند بسیاری از فوتبالیست ها، تصمیم گرفت بر خلاف قوانین رسمی حاکم بر کشور به خدمت سربازی نرود.

به گزارش «تابناک»، روز گذشته خبر رسمی پیوستن مهرداد پولادی به باشگاه الشحانیه قطر روی خروجی خبرگزاری ها قرار گرفت.

الکاس قطر نوشت: «الشحانیه، پولادی را از هال سیتی ربود» و همین خبر کوتاه، موجی از واکنش ها را در ایران برانگیخت؛ از ستاد کل نیروهای مسلح تا باشگاه پرسپولیس و سرانجام فدراسیون فوتبال.

بنا بر این گزارش، ماجرا به همان داستان عجیب و غریب کارت های پایان خدمت جعلی باز می گردد. در حالی که نام مهرداد پولادی در هفته های اخیر در حکم یکی از گزینه های ملی پوش این پرونده، با اما و اگرهایی برده می شد، واکنش های روز گذشته به بستن قرارداد بازیکن سابق پرسپولیس با الشحانیه قطر، نشان داد که پولادی یکی از سرباز فراری های معروف این پرونده است؛ بازیکنی که هم اکنون با اظهار نظر مسئولان نظام وظیفه کشور، حضور در تیم ملی را هم از دست داده و با توجه به اینکه احتمال حضورش در ایران ـ با توجه به عواقب قضایی که گریبانگیرش خواهد شد ـ کم است، باید گفت، آینده فوتبالی او در تیم های قطری و اماراتی خلاصه می شود.

سردار حمید صدرالسادات رئیس سازمان نظام وظیفه ناجا درباره قرارداد پولادی با الشحانیه این گونه سخن می گوید: «ما درباره تک تک بازیکنان جدا صحبت نمی کنیم، ولی باید بگویم، مهرداد پولادی چون به نظام وظیفه مراجعه نکرده، خود به خود کارت او باطل شده و به همین دلیل، نه تنها نمی تواند با تیمی قرارداد ببندد حتی برای تیم ملی هم نمی تواند بازی کند. به نظر می رسد که فدراسیون فوتبال هم در این باره تخلف کرده است ».

همین سخن پایانی سردار صدرالسادات در کنار گزارش الکاس قطر، مبنی بر صدور ITC پولادی از سوی فدراسیون فوتبال ایران، روابط عمومی این فدراسیون را بر آن داشت تا روز گذشته، با صدور اطلاعیه ای به آن واکنش نشان دهد؛ واکنشی که در دل خود نکات جالبی هم داشت که شائبه تخلف آشکار فدراسیون فوتبال را روشن تر از پیش می کرد.

در اطلاعیه ای که روی خروجی سایت رسمی فدراسیون فوتبال قرار گرفته، می خوانیم: «فدراسیون فوتبال قطر 20 سپتامبر 2014 از فدراسیون فوتبال ایران، تقاضای صدور ITC جهت بازیکن مذکور کرده بود که این فدراسیون به جهت رعایت موضوع مطروحه، مبنی بر سرباز بودن وی به هیچ وجه اقدام به صدور ITC نکرده است ».

در ادامه این اطلاعیه هم آمده است، بنا به قوانین فیفا، پس از صادر نشدن ITC از سوی فدراسیون، ITC پولادی توسط فیفا صادر شده است؛ اما نکات عجیبی که در این اطلاعیه نهفته است، نخست اقرار مسئولان فدراسیون به اطلاع از مشکل سربازی مهرداد پولادی است که با توجه به همین موضوع هم آن ها ITC وی را صادر نکرده اند.

اگر چنین است، فدراسیون فوتبال، چگونه پذیرفته که مهرداد پولادی همراه تیم ملی در اردو ی پرتغالی که همین روز گذشته پایان یافته، باشد.

اینکه چطور مهرداد پولادی بدون حتی یک دقیقه بازی پس از جام جهانی در هیچ تیمی به اردوی تیم ملی دعوت می شود، پرسشی است که کارلوس کی روش باید به آن پاسخ دهد؛ اما اینکه چطور فدراسیون فوتبال، متولی تیم ملی و سازمانی که همه مقدمات اردو را برگزار کرده با علم به مشکل سربازی پولادی، زمینه حضور او را د ر پرتغال فراهم آورده تا از آنجا راهی قطر شود و احتمالا دیگر به ایران بازنگردد، پرسشی است که با این اطلاعیه فدراسیون فوتبال هم پاسخ داده نخواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٧-١٣٩٣, ١٨:٣٣

   

پر مبحث ترین ها