سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دادستان تهران: جعلی بودن کارت 38 نفر تایید شد

بروز شده : ٣-٠٨-١٣٩٣, ٢١:۴۶    نسخه چاپی    
دادستان تهران به اتفاق رخ داده توسط یکی از دست اندرکاران تیم فوتبال امید دربازی های آسیایی اینچئون اشاره کرد و گفت: مگر می شود فردی در آنجا کثافت کاری و به چهره نظام خدشه وارد کند و ما نظاره گر باشیم.
دادستان عمومی و انقلاب تهران از رسیدگی به پرونده کارت های معافیت ورزشکاران وبازیکنان فوتبال که سازمان نظام وظیفه آنها را باطل کرده خبردادو گفت: سازمان نظام وظیفه یک لیست 118 نفره را اعلام کرده که از این تعداد، جعلی بودن کارت 38 نفر تایید شده است.

عباس جعفری دولت آبادی در مراسم تودیع و معارفه سرپرستان قدیم و جدید دادسرای انقلاب، یکی از وظایف دادستانی تهران را رسیدگی به مسایل اجتماعی از جمله ورزش خواند وگفت: اخیرا اخبار زیادی در حوزه ورزش منتشر می شود که حکایت از نابسامانی در این حوزه دارد.
دادستان تهران به موضوع کارت های معافیت جعلی واتفاقات رخ داده دربازیهای آسیایی اینچئون اشاره کردو افزود: علاوه بر مسایل یاد شده، نظارت خوبی نیز روی مجلات نامناسب ورزشی وجود ندارد.

** اختصاص شعبه ویژه برای تخلفات حوزه ورزش

جعفری دولت آبادی از وزیر ورزش و سایر دست اندر کاران حوزه ورزش خواست برای ترویج روح پهلوانی و پاک دامنی در این حوزه برنامه ریزی کنند.
دادستان تهران با بیان اینکه فساد پولی واخلاقی و مسایلی که اخیرا در حوزه ورزش ظهورکرده مورد رضایت مسئولان کشور نیست گفت: برهمین اساس، دادستانی، شعبه ای را در دادسرای فرهنگ و رسانه برای رسیدگی به تخلفات حوزه ورزش اختصاص داده است.

این مقام قضایی ازجمله موضوعات تحت رسیدگی درشعبه یادشده راکارت های جعلی پایان خدمت برخی ورزشکاران خواند وافزود:دراین خصوص ازسازمان نظام وظیفه استعلام کردیم که یک فهرست 118 نفره از ورزشکاران دارای کارت های معافیت جعلی اعلام شد.

به گزارش ایرنا، دادستان تهران گفت:از این تعداد جعلی بودن کارت معافیت 38 نفر از ورزشکاران تایید شد و 80 نفر دیگر نیز در دست بررسی قرار دارد.
جعفری دولت آبادی افزود:امروزشنیدم که وزارت ورزش کار خوبی کرده و تعدادی ازورزشکاران دارای کارت های معافیت جعلی رامحروم کرده است که جای تشکر و قدردانی دارد.

دادستان تهران با تاکید براینکه ورزشکاران دارای کارت های معافیت جعلی به طور قطع تحت تعقیب قضایی قرارمی گیرند اضافه کرد:اجازه نمی دهیم کسانی که ازخدمت زیر پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرار می کننددر میادین ورزش نام جمهوری اسلامی ایران را یدک بکشند.
وی گفت: مگر می شود کسی که جرم می کند، در تیم های های ملی بازی کند و اگر قرار است کسی برای جمهوری اسلامی ایران افتخار آفریتی کند باید از راه درست باشد.

دادستان تهران به اتفاق رخ داده توسط یکی از دست اندرکاران تیم فوتبال امید دربازی های آسیایی اینچئون اشاره کرد و گفت: فردی که در بازی های آسیایی اینچئون آن کار را انجام داد، دل همه ایرانی ها را به درد آورد.
جعفری دولت آبادی تاکیدکرد:مگر می شود فردی در آنجا کثافت کاری و به چهره نظام خدشه وارد کند و ما نظاره گر باشیم.

وی اظهارداشت: به طور قطع دست اندرکاران حوزه ورزش کشور این فرد را به دستگاه قضایی معرفی خواهند کرد.
دادستان تهران یادآورشد: هر چند کاری که صورت گرفته کوچک بود و توسط فرد کوچکی انجام شد اما ضربه ای که بر چهره فرهنگی کشور خورده، نابخشودنی است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٨-١٣٩٣, ٢١:۴۶

   

پر مبحث ترین ها