سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هت‌تریک تیم ملی ایران در پیروزی برابر کره‌جنوبی

شوت اشکان دژاگه در دقیقه 78 که با واکنش گلر کره همراه شد اندکی از فشارهای حریف را کم کرد. پس از آن تیم ایران موج تازه ای از حملات را تدارک دید که در شلوغی محوطه جریمه حریف یک بار توپ به دست بازیکن کره هم برخورد کرد اما داور پنالتی نگرفت.
تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره جنوبی در دیداری تدارکاتی به مصاف یکدیگر رفتند که تیم کشورمان با ارایه یک بازی دفاعی در دقایق پایانی دروازه حریف را گشود و سومین برد متوالی یک بر صفر را برابر این تیم رقم زد.

تیم‌های ملی فوتبال ایران و کره‌جنوبی از ساعت 16:30 امروز سه‌شنبه در دیداری تدارکاتی به قضاوت کوالنکو ازبکستانی در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف یکدیگر رفتند که این بازی را تیم ایران با یک گل به سود خود پایان داد. تیم ایران که با تمام یاران با تجربه خود به مصاف حریف رفته بود بازی دفاعی را برابر کره برگزار کرد و در دقایق پایانی روی یک ضربه ایستگاهی و در ریباند روی ضربه سر آزمون به گل برتری رسید. این سومین برد متوالی یک بر صفر ایران مقابل کره و هت تریک کی‌روش برابر این رقیب سنتی بود.

در حالی که کره‌ای‌ها از لژیونرهای خود در این بازی استفاده می‌کردند کارلوس کی‌روش هم از ترکیب با تجربه استفاده کرد. علیرضا حقیقی، پژمان منتظری، سیدجلال حسینی، خسرو حیدری(62- وریا غفوری)، احسان حاج صفی، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، مسعود شجاعی(60- سروش رفیعی)، علیرضا جهانبخش(74- امید ابراهیمی)، اشکان دژاگه و رضا قوچان‌نژاد(60- سردار آزمون) بازیکنانی بودند که در شروع بازی برای تیم ایران به میدان رفتند.

نیمه اول این بازی با وجود برتری حریف با تساوی بدون گل خاتمه یافت. تیم ایران بازی را بر خلاف انتظار دفاعی شروع کرد و بازیکنان کشورمان با تجمع در زمین خودی سعی داشتند فضاها را از حریف بگیرند و در ضد حملات به فکر نزدیک شدن به دروازه کره باشند. در 10 دقیقه ابتدایی این نیمه کره دو موقعیت عالی را ایجاد کرد و در مقابل تنها یک بار توپ ربایی اشکان دژاگه در جناح چپ و ارسال او تا حدی خطرناک بود که ارسال وی را قوچان‌نژاد نتوانست در شلوغی میان مدافعان حریف استفاده کند.

روند بازی پس از این دقایق تغییری نکرد. نکونام، تیموریان و شجاعی در میانه میدان توان مقابله با هافبک‌های حریف را نداشتند. از طرفی کره هم بازی را از جلو بسته بود و اجازه هیچ کاری را به بازیکنان ایران نمی‌داد طوری که پاس‌های بازیکنان کشورمان به عدد سه هم نمی‌رسید. از طرفی دیگر شاگردان اشتلیکه هم مقابل بازی بسته تیم کشورمان نمی توانستند موقعیت‌های خطرناک خلق کنند با این حال توپ و میدان در اختیار آنها بود.

به گزارش مهر، در دقیقه 34 بازی بود که جواد نکونام با یک ضربه سر دروازه حریف را تهدید کرد تا پس از مدت‌ها تیم ایران در محوطه جریمه حریف خودی نشان دهد. یک دقیقه بعد توپ ارسالی از چپ را قوچان‌نژاد سرضرب به سمت دروازه حریف شلیک کرد که دروازه‌بان کره این توپ را دفع کرد در برگشت تیموریان توپ را با بی‌دقتی به تور کناری دروازه زد. این مهمترین حرکت تیم ایران در نیمه نخست بود.

کره در دقیقه 40 بازی این حمله ایران را پاسخ داد. در یک حمله همه جانبه از سوی حریف، علیرضا حقیقی با یک شیرجه بلند ضربه بازیکن حریف را دفع کرد تا دروازه تیم ایران همچنان بسته بماند. در دقایق پایانی هم توپ بیشتر در میانه میدان ضربه خورد تا در نهایت بدون آنکه توپی از خط دروازه‌ها عبور کند نیمه اول پایان یابد.

با شروع نیمه دوم باز هم این تیم کره بود که میانه میدان را در اختیار داشت. بعد از چند حمله توسط این تیم، شوت راه دور سونگ میون هین، با واکنش حقیقی همراه شد تا دروازه ایران همچنان بسته بماند. کی‌روش برای اینکه شرایط بازی را تغییر دهد در دقیقه 60 بازی دست به دو تعویض زد و سردار آزمون و سروش رفیعی را به ترتیب جایگزین رضا قوچان‌نژاد و مسعود شجاعی کرد.

در دقیقه 61 بازی خسرو حیدری توپ را برای اشکان دژاگه سانتر کرد اما توپ روی سر او جفت و جور نشد تا این فرصت از دست برود. یک دقیقه بعد خسرو حیدری جای خود را به وریا غفوری داد. این تغییرات هم شرایط را تغییر نداد و باز هم کره بود که در دقیقه 65 روی ضربه لی کیون هو خطرساز شد.

حملات کره در دقیقه 68 باعث شد تا پژمان منتظری در جناح راست مرتکب خطا شود و از داور بازی اخطار دریافت کند. دو دقیقه بعد پارک جو هو در ضد حمله ایران روی غفوری خطای فاحشی انجام داد و اخطار گرفت.

کی‌روش برای اینکه کمربند میانه میدان را محکم‌تر کند در دقیقه 74 علیرضا جهانبخش را از بازی بیرون کشید و امید ابراهیمی را که هافبک دفاعی است به میدان فرستاد تا تیم ایران در 15 دقیقه پایانی سه هافبک دفاعی(نکونام، تیموریان و ابراهیمی) را در مرکز میدان داشته باشد و خبری از هافبک تهاجمی با تجربه نباشد چرا که سروش رفیعی هم با استرسی که داشت در جریان بازی چندان اثر گذار نبود.

شوت اشکان دژاگه در دقیقه 78 که با واکنش گلر کره همراه شد اندکی از فشارهای حریف را کم کرد. پس از آن تیم ایران موج تازه ای از حملات را تدارک دید که در شلوغی محوطه جریمه حریف یک بار توپ به دست بازیکن کره هم برخورد کرد اما داور پنالتی نگرفت.

تیم ایران در دقیقه 81 بازی دروازه تیم کره را باز کرد. خطایی که پشت محوطه جریمه حریف رخ داد یک ضرب کاشته برای ایران به دنبال داشت. این ضربه را نکونام زد که به تیر دروازه اصابت کرد و در برگشت سردار آزمون روی دست دروازه‌بان کره در دهانه دروازه حریف توپ را با ضربه سر وارد دروازه کرد. روی این ضربه بازیکنان کره به خطای بازیکنان ایران اعتراض داشتند. آزمون که بازیکن تعویضی بود نخستین گل ملی خود را در این بازی به ثمر رساند.

سرمربی کره در دقایق پایانی چا دو ری را هم به میدان آورد و فشار را روی دروازه ایران افزایش داد اما نتوانست شرایط را تغییر دهد. در دقیقه 90 بازی درگیری که چا دو ری با اشکان دژاگه ایجاد کرد بازی را برای لحظاتی متوقف کرد اما در نهایت سومین باخت متوالی یک بر صفر این تیم برابر ایران رقم خورد. در وقت های اضافه اشکان دژاگه به خاطر زدن ضربه بعد از سوت داور کارت زرد دریافت کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٨-١٣٩٣, ١٩:٠۶

   

پر مبحث ترین ها