سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افزایش نمونه‌های تست کنترل دوپینگ در دربی ۷۹

در واقع در مسابقات حساس، بر اساس ویژگی های خاصی که در نرم افزار برای نمونه گیری مسابقات مهم پیش بینی شده است، اقدام می کنیم. بر همین اساس شانس بیشتری برای انجام تست نمونه گیری کنترل دوپینگ وجود دارد.
رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال از افزایش نمونه‌های تست کنترل دوپینگ در دربی ۷۹ خبر داد.

دکتر احمد هاشمیان، رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال درباره دربی پرسپولیس و استقلال که روز یکشنبه 2 آذرماه برگزار می شود گفت: با توجه به حساسیت برخی از مسابقات از جمله دربی پرسپولیس و استقلال در روز یکشنبه، تدابیر لازم اندیشیده شده است. در واقع در مسابقات حساس، بر اساس ویژگی های خاصی که در نرم افزار برای نمونه گیری مسابقات مهم پیش بینی شده است، اقدام می کنیم. بر همین اساس شانس بیشتری برای انجام تست نمونه گیری کنترل دوپینگ وجود دارد.

وی در ادامه بیان کرد: دربی جزء مسابقات حساس است. در مرحله رفت و برگشت شانس بالایی از نظر حضور مامورین کنترل دوپینگ و نمونه گیری در آن وجود دارد اما باید به این نکته اشاره کنم که بازیکنان شایسته حاضر در رقابتهای حرفه ای کشور می دانند در هر زمان و مکانی باید آماده دادن نمونه کنترل دوپینگ باشند. از نظر بازیکن حرفه ای نباید تفاوتی داشته باشد که در چه رقابتی از وی نمونه گیری انجام می شود.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، رئیس کمیته پزشکی گفت: اطمینان دارم که اکثر بازیکنان حاضر در لیگ های حرفه ای فوتبال کشور با آموزش های داده شده و فرهنگ سازی که در بین آنها انجام شده، کاملا نسبت به رعایت قوانین مبارزه با دوپینگ هوشیار بوده اند و حضور در یک بازی جوانمردانه را ترجیح می دهند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٨-١٣٩٣, ٠٠:٣٠

   

پر مبحث ترین ها