سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جوانان پرسپوليس قرباني اشتباه نيلسون/منصوریان انتقام باخت استقللا را گرفت

اشتباه فاحش نيلسون در خروج از دروازه باعث شد نفت در لحظات پاياني برنده بازي با پرسپوليس شود.
نفت تهران 2-پرسپوليس 1؛ صدرنشيني تاريخي منصوريان

داور: احمد صالحی، کمک ها: تورج عیوض محمدی ،حسن یوسفی
اخطار: اومانیا 24، خانزاده 45 از پرسپولیس، حاج محمدی 44، کامیابی نیا 67 از نفت
گل: غلامرضا رضایی 43، ارسلان مطهری 2+90 برای نفت تهران، عباس زاده 77 برای پرسپولیس

نفت تهران: علیرضا بیرانوند، مهدی شیری، لئوناردو پادوانی، امین حاج‌محمدی، وحید حمدی‌نژاد، علیرضا عزت‌کرامت، ایمان مبعلی، کمال کامیابی‌نیا، غلامرضا رضایی (86 علی قربانی)، مرتضی پورعلی‌گنجی و وحید امیری (71 ارسلان مطهری)
سرمربی: علیرضا منصوریان

پرسپولیس: نیلسون، رضا نورمحمدی، مایکل اومانیا، میثم حسینی (54 علی عسگری)، مهدی جعفرپور، رضا خالقی‌فر، مهدی دغاغله، مهدی طارمی، هادی نوروزی، احمد نوراللهی (74 عباس زاده) و مهرداد کفشگری
سرمربی: حمید درخشان

شرح گل:
1 ـ صفر (نفت): غلامرضا رضایی روی یک پاس عمقی در کورسی نه چندان بلند میثم حسینی را مغلوب کرد و با ضربه پای چپ توپ را از نیلسون کوریا دروازه‌بان پرسپولیس عبور داد و گل اول بازی را در دقیقه ی 42 به ثمر رساند.
1 ـ 1(پرسپولیس): محمد عباس زاده که لحظاتی پیش جای احمد نوراللهی را در زمین گرفته بود، پاس عالی طارمی را با یک ضربه رو پای تماشایی و چرخشی به گل تبدیل کرد. این مهاجم که مدت ها روی نیمکت پرسپولیس نشسته بود، بعد از گل لحظاتی طولانی به شادی پرداخت تا نشان بدهد نیمکت نشینی اش از انگیزه های او کم نکرده است.
2-1 (نفت): شروع مجدد بیرانوند در پشت محوطه جریمه به مطهری رسید و ضربه سر او از پشت محوطه جریمه از بالای سر نیلسون عبور کرد و وارد دروازه پرسپولیس شد.

شرح بازی در نیمه اول:
نیمه اول بازی پرسپولیس و نفت با یک گل به سود زردپوشان سریع تهرانی به پایان رسید. غلامرضا رضایی بازیکن پیشین پرسپولیس در دقیقه 43 تنها گل این بازی را برای راه آهن به ثمر رساند.
در این مسابقه پرسپولیس با توجه به تعدد غایبین از ترکیب تازه ای استفاده کرده است. آنها اومانا و نورمحمدی را در قلب دفاع دارند و در خط هافبک از نوراللهی و کفشگری استفاده می کنند. خط جلوی پرسپولیس هم شامل؛ نوروزی، خالقی فر، دغاغله و مهدی طارمی است که پرسپولیس هرگز در این فصل از این جمع استفاده نکرده. آنها در نیمه اول یکی، دو بخت خوب داشتند که واکنش های بیرانوند مانع از فروپاشی دروازه نفت شد. در عین حال نفت هم به جز گل غلامرضا دو بار می توانست دروازه پرسپولیس را باز کند که نیلسون با واکنش های خوب توپ را دفع کرد.

اتفاق ویژه:
تک گل نفت مقابل پرسپولیس در شرایطی به ثمر رسید که غلامرضا رضایی با دست راست میثم حسینی مدافع پرسپولیس را هل داد و او را سرنگون کرد. اگرچه با اعتراض پرسپولیسی ها و نظرات کارشناسی نظر داور تغییر نمی کند اما به نظر این گل می توانست خطا باشد. حداقل پرسپولیسی ها که اینطور عقیده دارند.

دقایق حساس:
دقیقه 21: رضا خالقی‌فر در اولین بازی خود برای پرسپولیس پا به توپ پیش رفت و توپ را مقابل دروازه فرستاد که مدافعان نفت قبل از هادی نوروزی توپ را زدند.
دقیقه 34: بازیکنان نفت چند نوبت پیاپی دروازه پرسپولیس را هدف گرفتند که مدافعان این تیم توپ را برگشت دادند و در نهایت ضربه سر امین حاج محمدی توسط نیلسون دفع شد.
دقیقه 44: خطای امین حاج محمدی بر روی هادی نوروزی یک کارت زرد برای این بازیکن نفت و ضربه ایستگاهی برای پرسپولیس را به همراه داشت که این ضربه هم برای شاگردان درخشان سودی نداشت.
دقیقه 45 :محمدرضا خانزاده در محوطه جریمه نفت سرنگون شد و در حالی که اعتقاد داشت خطا روی او انجام شده،اعتراض شدیدی به داور کرد و کارت زرد گرفت.
دقیقه 46: پرتاب اوت بلند وحید امیری و اشتباه نیلسون فرصتی عالی را نصیب مهاجمان نفت کرد اما ضربه بازیکنان این تیم توسط مدافعان پرسپولیس روی خط برگشت داده شد.
دقیقه 47: باز هم غفلت خط دفاع پرسپولیس وحید امیری را در موقعیت تک به تک با نیلسون روبه‌رو کرد، در حالی که دو مدافع پرسپولیس امیری را با فاصله یک متری مشایعت می‌ کردند، ضربه امیری را نیلسون در حالتی باورنکردنی با دست راست دفع کرد و پرسپولیس از یک خطر صددرصد نجات یافت.
دقیقه 83: حرکت عالی هادی نوروزی از جناح راست و پاس او به بیرون محوطه جریمه با ضربه ناامیدکننده عباس زاده به اوت رفت.
دقیقه 85: ضربه سر کامیابی نیا روی سانتر رضایی با اختلاف از روی دروازه نیلسون به بیرون رفت.
دقیقه 86: شوت زمینی کفشگری از کنار دروازه نفت به بیرون رفت.telegram 19dey.com
مهدی    10 آذر 1393 16:38
ههه انتقام . خودشون زورشون نمیرسید . به هر کی بیازیم به کیسه ها نمیبازیم
  • +1

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٩-١٣٩٣, ١۶:٣٠

   

پر مبحث ترین ها