سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آلترناتیوهای قلعه نویی !/3میم در کمین استقلال

امیر قلعه نویی این روزها در شرایطی سخت ترین دوران مربیگری خود را سپری می کند که یکی از دلایل اصلی هجمه های وارد شده به این مربی، ناکامی برابر مردانی از پرسپولیس است.
شنیده می شود اعضای هیئت مدیره از ترس وجود شنود در مکان جلسه، حرف خاصی درباره مشکلات آبی پوشان نزده و تنها به جریمه 10 درصدی بازیکنان اکتفا کرده اند. بنابراین می توان گفت که برکناری یا استعفای احتمالی قلعه نویی در صورت ادامه روند ناکامی های استقلال می تواند اردوگاه آبی پوشان را وارد بحران های تازه تری کند.
سرویس ورزشی «فردا»- اردوگاه آبی پوشان تهرانی این روزها بیش از آنکه به یک باشگاه ورزشی شبیه باشد به انبار باروتی شباهت دارد که هر لحظه ممکن است منفجر شود. ستون های این تیم از هفته هشتم رقابت های لیگ و بعد از آغاز شکست استقلالی ها برابر تیم های صدر جدولی لرزان شد و آوار زمانی بر سر این تیم خراب شد که در هفته پایانی نیم فصل اول برابر پرسپولیس یک شکست تلخ را متحمل شدند. استقلالی ها سرخوش از اینکه با برتری مقابل ذوب آهن اصفهان می توانند شکست در دربی هفتاد و نهم را در کمتر از 2 هفته جبران کنند، به مصاف این تیم رفتند اما بار دیگر ناکامی سراغ آبی پوشان پایتخت آمد تا زمزمه های استعفا و یا اخراج امیر قلعه نویی برای اولین بار در طول تاریخ مربیگری اش مطرح شود.

در این بین این روزها تنها عاملی که موجب شده این انبار باروت منفجر نشود، ماندن امیر قلعه نویی در این تیم است. استقلالی ها در اولین گام در فصل نقل وانتقالات پژمان نوری را از دست دادند و آندو تیموریان را نیز دیگر باید جزو جداشده های استقلال دانست. از سوی دیگر برگزاری جلسه هیئت مدیره آبی پوشان روز گذشته با نکات جالبی همراه بود. این جلسه در شرایطی برگزار شد که انتظار می رفت با توجه به نتایج ضعیف استقلال در بازی های اخیر خود، تصمیمات جدی تری درباره امیر قلعه نویی و بازیکنان گرفته شود. این در حالی است که شنیده می شود اعضای هیئت مدیره از ترس وجود شنود در مکان جلسه، حرف خاصی درباره مشکلات آبی پوشان نزده و تنها به جریمه 10 درصدی بازیکنان اکتفا کرده اند. بنابراین می توان گفت که برکناری یا استعفای احتمالی قلعه نویی در صورت ادامه روند ناکامی های استقلال می تواند اردوگاه آبی پوشان را وارد بحران های تازه تری کند.

درخشان، گل محمدی و حالا حمید استیلی

امیر قلعه نویی این روزها در شرایطی سخت ترین دوران مربیگری خود را سپری می کند که یکی از دلایل اصلی هجمه های وارد شده به این مربی، ناکامی برابر مردانی از پرسپولیس است. قلعه نویی و استقلال در هفته پانزدهم لیگ در شرایطی به مصاف پرسپولیس با مربیگری حمید درخشان رفتند که دو تیم از نظر مهره و نفرات قابل قیاس با یکدیگر نبودند. حتی آمارها نشان می داد که تعداد بازی های ملی تمام ملی پوشان پرسپولیس با آمار بازی های آندو تیموریان از استقلال هم برابر نبود. همین مسئله سبب شده بود تا هواداران استقلال خود را از پیش، برنده این ماراتن بدانند. اما در پایان نتیجه عکس آن چیزی شد که انتظار می رفت. این پرسپولیس بود که با مربیگری حمید درخشان به رکوردهای امیر قلعه نویی مبنی بر شکست ناپذیری در دربی های پایتخت پایان داد.

استقلال اما چند روز بعد از برگزاری دربی به مصاف ذوب آهن اصفهان در تبریز رفت. آبی پوشان که پیروزی در این رقابت می توانستند یک بار دیگر به مصاف پرسپولیس در جام حذفی بروند وانتقام شکست در هفته پایانی نیم فصل اول را بگیرند، در ضربات پنالتی بازی را به ذوب آهن با مربیگری یحیی گل محمدی، یکی دیگر از مربیان سابق پرسپولیس واگذار کردند. حالا در سومین گام، عصر امروز استقلال به مصاف راه آهن می رود. راه آهنی که جمعی از پرسپولیسی ها را در خود جای داده و احمد رضا عابدزاده و حمید استیلی درکنار هم قرار است به مصاف امیر قلعه نویی بروند. حال باید منتظر ماند و دید که آیا قلعه نویی می تواند در 3 گانه ای که با پرسپولیسی ها داشته، از سد حریف سوم عبور کند و به بحران اردگاه آبی پوشان پایان دهد.

آقایان "م" در کمین استقلال

مدیران ورزش در شرایط بحرانی برنامه های گوناگونی برای خروج از وضعیت به وجود آمده به کار می گیرند. برخی مدیران از یک سو دست به اقدامات چکشی و اخراج مربیان می زنند تا بدین ترتیب شوکی به تیم داده باشند و برخی دیگر نیز با ارائه وقت بیشتر به مربیان، آنها را از آلترناتیوهایی می ترسانند که هر لحظه امکان حضور آنها در جایگاه مربیگری وجود دارد. افشارزاده مدیر عامل آبی پوشان مدیری نیست که بخواهد به سادگی امیر قلعه نویی را از استقلال اخراج کند. اما خود قلعه نویی نیز می داند که آلترناتیوهایی دارد که در کمین او نشسته اند.

پرویزمظلومی، علی رضا منصوریان و صمد مرفاوی مردانی هستند که در صورت جدایی قلعه نویی از استقلال، هر لحظه ممکن است یکی از آنها جای وی را بگیرد. پرویز مظلومی با سابقه 2 فصل پی در پی مربیگری در استقلال اکنون بدون تیم است و شاید یکی از گزینه‌های مورد نظر باشد اما سوال این است که آیا او ریسک مربیگری در میانه‌های فصل را دوباره به جان می‌خرد یا خیر. یکی دیگر از گزینه‌های استقلال می‌تواند صمد مرفاوی باشد. مرفاوی از آن دست مربیانی است که استقلال را تحت هر شرایطی قبول می‌کند. سومین گزینه با تجربه پیش روی مدیران باشگاه استقلال علیرضا منصوریان است؛ مربی موفق باشگاه نفت تهران. منصوریان را هم می‌شود روی نیمکت استقلال تصور کرد به شرط آنکه او دل جدایی از نفت را داشته باشد و ایضا مدیران این باشگاه مانعی سر راهش نشوند.

بنابراین باید منتظر ماند و دید که استقلال با عبور از سد راه آهن شهر ری می تواند به شرایط بحران زده خود پایان دهد یا اینکه بار 3 گانه قلعه نویی در برابر پرسپولیسی ها با شکست از حمید استیلی تکمیل می شود.
telegram 19dey.com
مهدی    10 آذر 1393 16:57
جهارمین م مجیدی یادتون رفت
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٩-١٣٩٣, ١۶:٣٧

   

پر مبحث ترین ها