سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طالب لو برای حضور در استقلال منع قانونی دارد؟

بروز شده : ٣-١٠-١٣٩٣, ٠٠:١٧    نسخه چاپی    
از آنجا كه باشگاه راه آهن در بلاتكلیفی به سر می‌برد و دادستانی عهده دار امور این باشگاه شده، حضور طالب لو در استقلال با علامت سوال مواجه شده است.

وحید طالب لو دروازه بان محبوب استقلالی‌ها روز گذشته با این تیم تمرین کرد.
 
 طالب لو كه نیم فصل اول در راه آهن تهران بود، با مسئولان باشگاه استقلال به توافق رسیده و قرار است در نیم فصل دوم پیراهن استقلال را بر تن كند. البته او هنوز قرارداد رسمی‌اش را با باشگاه امضا نكرده است. از آنجا كه باشگاه راه آهن در بلاتكلیفی به سر می‌برد و دادستانی عهده دار امور این باشگاه شده، حضور طالب لو در استقلال با علامت سوال مواجه شده است.

بهروان رئیس كمیته مسابقات در مورد حضور طالب لو در استقلال به ایسنا می‌گوید: «راه‌آهن باشگاهی بسیار قدیمی است و آنها با توجه به این‌که در حال حاضر مالکی ندارند تا تعیین تکلیف نهایی‌شان مهلت خواسته‌اند. بسیاری از بازیکنان در تیم‌های ایرانی بخش اعظمی از قرار‌داد‌هایشان را دریافت نکردند و اگر بازیکنان بخواهند اینگونه آزاد برخورد کنند، سنگ روی سنگ بند نمی‌شود. تا تعیین تکلیف نهایی مالک باشگاه هیچ بازیکنی نمی‌تواند از جمع آنها خارج یا به این تیم اضافه شود. باید موضوع طالب‌لو براساس مفاد قرار‌داد‌ش مورد بررسی قرار گیرد اما در حال حاضر هیچ بازیکنی نمی‌تواند از جمع راه‌آهنی‌ها خارج و یا به آنها اضافه شود.»


اما با این حال، بندی در قرارداد وحید طالب لو با راه آهن وجود داشته كه به او اجازه می دهد قراردادش را یك طرفه فسخ و به باشگاهی دیگر برود. احمدرضا براتی كارشناس امور حقوقی فوتبال در مورد وضعیت طالب لو به فارس می گوید: «دستور دادستانی ناظر به مواردی است که در واقع بازیکنی بخواهد با توافق از باشگاهی جدا شود و در واقع دادستانی با جدایی توافقی اعلام مخالفت کرده و طبق دستور دادستانی اعلام شده که اجازه جدایی توافقی به بازیکن داده نمی‌شود و به این ترتیب آنها نه بازیکن می‌خرند و نه بازیکن می‌فروشند تا تکلیف این باشگاه مشخص شود. با این همه باید بگویم که جدایی وحید طالب‌لو از راه‌آهن توافقی نبوده و او با استناد به شرط فسخی که در قراردادش ذکر شده و در آئین‌نامه نقل انتقالات هم هست از این مسئله استفاده کرده و بنابراین می‌تواند از اختیارات مندرج در قرارداد استفاده کند و قراردادش را فسخ کرده و از راه‌آهن جدا شود. البته فسخ، عمل حقوقی یک طرفه است و با اراده یکی از طرفین محقق می‌شود و از نظر قانون قرارداد طالب‌لو با استقلال مشکلی ندارد.»
به گزارش خبرآنلاین؛ با این وجود تا زمانی كه قرارداد طالب لو و استقلال رسما ثبت نشود، نمی‌توان اطمینان داشت كه او بازیكن استقلال شده است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١٠-١٣٩٣, ٠٠:١٧

   

پر مبحث ترین ها