سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حکم فيفا، بارسا و 6 چالش پيش رو

بروز شده : ٩-١٠-١٣٩٣, ٢٣:٢۶    نسخه چاپی    
باشگاه بارسلونا پس از دریافت حکم دادگاه حکمیت ورزشی و آگاهی از این امر که نمی تواند در دو پنجره نقل و انتقالات بعدی، بازیکن جدیدی خریداری کند، با 6 چالش جدی مواجه است


 باشگاه بارسلونا پس از دریافت حکم دادگاه حکمیت ورزشی و آگاهی از این امر که نمی تواند در دو پنجره نقل و انتقالات بعدی، بازیکن جدیدی خریداری کند، با 6 چالش جدی مواجه است. در زیر نگاهی می اندازیم به مصائب پیش روی بارسا تا سال 2016 میلادی :

1- قضیه مارتین مونتویا : این بازیکن مدتهاست که عزم رفتن از بارسونا را کرده و این مساله را از طریق مدیر برنامه هایش (خوان کاراسکو)، به اطلاع سران بارسا نیز رسانده است. سه باشگاه یوونتوس، لیورپول و اورتون، خواهان جذب مونتویا هستند اما بارسلونا تصمیم گیری نهایی را به اعلام رای دادگاه حکمیت ورزشی موکول کرده بود. حال با شرایط جدید به نظر می رسد که بارسلونا دیگر تمایلی به فروش مدافع راست خود نداشته باشد، مگر اینکه مونتویا بازهم روی تصمیم قبلی خود پافشاری کند. رقم فسخ قرارداد این بازیکن جوان، 20 میلیون یورو است.

2- تیم های پایه ای باشگاه : با حکم جدید، بارسلونا حالا مجبور است بیش از گذشته به تیم های پایه ای خود توجه کند. بازیکنانی چون مونیر الحدادی، ساندرو، سامپر، آداما و هلیلوویچ، حالا می توانند امیدوار باشند که از تیم دوم، بصورت قطعی به تیم اول باشگاه راه یابند. انریکه از این پس باید از تعداد بیشتری از این نفرات در تمرین تیم اول بارسا استفاده کند.

3- بازگرداندن بازیکنان قرضی : در حال حاضر، بازیکنانی نظیر دلوفئو (سویا)، دنیس سوارز (سویا)، کریستین تیو (پورتو)، افلای (المپیاکوس) و الکس سانگ (وستهام)، بصورت قرضی در باشگاه های دیگر بازی می کنند. الکس سانگ چند روز پیش تاکید کرد که دوست دارد همچنان برای وستهام بازی کند و قرارداد افلای با بارسا نیز ژوئن 2015 به اتمام می رسد و به نظر نمی رسد که این بازیکن علاقه ای برای تمدید قراردادش داشته باشد. سه بازیکن دیگر احتمالا تابستان آینده به بارسا باز می گردند.

4- قضیه دنی آلوس : آلوس تابستان امسال قصد جدایی از بارسلونا را داشت اما در نهایت پس از صحبت با لوئیس انریکه، متقاعد شد که یک فصل دیگر نیز در بارسلونا بماند. قرارداد این مدافع راست برزیلی، تا تابستان 2015 اعتبار دارد اما به نظر می رسد که با شرایط جدید، بارسلونا به این بازیکن یک قرارداد جدید پیشنهاد بدهد. آلوس نیز بی میل به ادامه حضور در بارسلونا نیست.

5- ژاوی هرناندز : ژاوی تابستان امسال، تقریبا جدائیش از بارسا و رفتنش به لیگ آمریکا حتمی شده بود اما بصورت غیرمنتظره ای او نیز ترجیح داد در بارسلونا بماند. قرارداد ژاوی تا ژوئن 2016 اعتبار دارد و با شرایط جدید، به احتمال زیاد او تا پایان قراردادش در بارسلونا می ماند.

6- معضل مدافع راست : با دنی آلوس مسن ، مونتویای جدایی طلب و داگلاس کم تجربه، این جناح به معضلی برای لوئیس انریکه بدل خواهد شد. بارسا در دیگر نقاط، مشکلی نخواهد داشت چرا که خرید های کافی را در تابستان امسال انجام داده است.

 منبع: ورزش3

 

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١٠-١٣٩٣, ٢٣:٢۶

   

پر مبحث ترین ها