سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پورحیدری:جدايي صادقي به دليل مسائل فوتبالي و فني نبود /قلعه نویی بهتر است فکرکند،بعداً حرف بزند

من هيچ وقت نگفتم صادقي بايد در استقلال بماند. حرف من اين بود كه اميرحسين از جواني در استقلال بوده و در اينجا بزرگ شده است. هفته گذشته هم گفتم تكليف او در باشگاه مشخص مي‌شود. در ضمن ماندن يا جدايي بازيكن دست سرمربي است نه من.

 - پورحیدری نسبت به حرف های امیر قلعه نویی واکنش نشان داد.
 
به گزارش خبرورزشی؛سرمربی استقلال دوباره علیه منصور پورحیدری یکی از اسطوره‌های تاریخ باشگاه استقلال موضع گرفته و در جدیدترین حرف‌هایش گفته چرا پورحیدری 3 سال پیش در مورد جدایی صادقی حرف نزد و آن زمان کادر فنی استقلال اجازه دادند که این بازیکن از استقلال برود. 

 

سرمربي استقلال گفته چرا شما گفته‌‌ايد صادقي بايد در استقلال بماند؟
من هيچ وقت نگفتم صادقي بايد در استقلال بماند. حرف من اين بود كه اميرحسين از جواني در استقلال بوده و در اينجا بزرگ شده است. هفته گذشته هم گفتم تكليف او در باشگاه مشخص مي‌شود. در ضمن ماندن يا جدايي بازيكن دست سرمربي است نه من.

 

او گفته چرا خودتان 3 سال پيش صادقي را نگه نداشتيد؟
من آن زمان نه مدير فني بودم و نه عضو هيأت‌ مديره بلكه سرپرست بودم و مظلومي هم سرمربي بود. بهتر است سرمربي استقلال 5 دقيقه فكر كند و بعد از گذشته حرف بزند. اگر به عقب برگرديم، معلوم مي‌شود صادقي چرا از استقلال جدا شد و نيازي نيست اين موضوع توسط من باز شود. حتي خود صادقي هم مي‌تواند در اين خصوص حرف بزند. جدايي صادقي آن زمان به دليل مسائل فوتبالي و فني نبود و اتفاقاتي افتاد كه همه مي‌دانند. من فكر مي‌كنم اطلاعات آقايان در اين زمينه كافي نبوده است، خودشان بايد بدانند چرا صادقي از استقلال رفت. من زياد دوست ندارم در مورد اين مسائل حرف بزنم و به خاطر اينكه به رسانه‌ها احترام بگذارم، پاسخگو هستم. براي من فقط موفقيت استقلال مهم است.

 

در مورد تيم‌ ملي و جدايي علي كريمي صحبت كنيد. فكر مي‌كرديد كريمي كناره‌‌گيري كند؟
او هنوز دليل جدايي‌‌اش را نگفته و نمي‌توان قضاوت روشني داشت ولي به‌ هر ‌حال سابقه نشان داده كه كار كردن با كروش سخت است. با اين حال بايد بگويم كريمي بازيكن باشخصيتي بود و حالا هم حتماً براي اين كارش دليل دارد.

 

آيا تيم ‌ملي در جام ملت‌ها موفق مي‌شود؟
متأسفانه تيم ايران مدت‌هاست در نوع بازي‌اش تغيير رويه داده و سيستم منسوخ شده‌اي را مورد استفاده قرار مي‌دهد. ما در جام ‌جهاني هم با همين شيوه بازي كرديم و عملاً حرفي براي گفتن نداشتيم. وقتي كروش هيچ بازيساز قابل اتكايي را به استراليا نبرده، پس مشخص است مي‌خواهد همان برنامه‌هاي قبلي را تكرار كند كه اين براي فوتبال ما خوب نيست.

 

پس از نظر شما شانسي نداريم؟
اگر بخواهيم عقلاني به تيم ‌ملي نگاه كنيم، اين تيم شانسي براي قهرماني ندارد اما در جام ملت‌ها چيزي قابل پيش‌بيني نيست. شايد هيچ ‌كس گمان نمي‌كرد روزي عراق قهرمان آسيا شود و شايد درباره ايران هم اين مسئله تكرار شود. نوع فوتبال تيم ايران بر اساس بازي فيزيكي است كه اين نوع فوتبال، بازيكنان جنگنده مي‌طلبد. نقطه ضعفش هم خستگي بازيكنان است. با شناختي كه از بازيكنان ايراني دارم، اگر دور گروهي را هم با همين شيوه موفق پشت‌ سر بگذاريم، ‌در دور حذفي به مشكل مي‌خوريم. چون اين بازيكنان از دل ليگ با خستگي به مسابقات مي‌روند و اگر قرار باشد ٩٠ دقيقه فوتبال فيزيكي انجام دهند، كم مي‌آورند. تمرين خاصي هم انجام نداده‌اند كه با اين مورد مقابله كنند. من هميشه به سرمربي پرتغالي تيم‌ ملي انتقاد داشته‌ام و الان هم پاي حرف‌هايم هستم. كروش براي فوتبال ايران اقدام مثبتي نكرده اما بهتر است حرف‌ها را بگذاريم براي پايان مسابقات جام ‌ملت‌هاي آسيا.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١٠-١٣٩٣, ١٩:٠۴

   

پر مبحث ترین ها