سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استقلال خصوصی شود همه با هم می رويم

پورحيدری:جواب قلعه‌نويی را بدهم تيم به هم می ريزد

منصور پورحيدري نمي‌خواهد عليه قلعه‌نويي حرف بزند. او به يکي دو جمله بسنده مي‌کند تا شايد اين غائله خاتمه يابد و استقلال در کوران آماده‌سازي با تمرکز بيشتر به تمرينات خود ادامه دهد.

 

 

منصور پورحيدري نمي‌خواهد عليه قلعه‌نويي حرف بزند. او به يکي دو جمله بسنده مي‌کند تا شايد اين غائله خاتمه يابد و استقلال در کوران آماده‌سازي با تمرکز بيشتر به تمرينات خود ادامه دهد.
 اختلاف‌های او با امیر اما علنی شده و اکنون هیچ‌کس نیست که نداند آنها موضع تندی علیه هم دارند. پورحیدری درباره خصوصی‌سازی نیز اطلاعات تازه‌ای را در اختیارمان قرار می‌دهد.

گفته می‌شود هفته آینده ممکن است دو نفر از اعضای هیات‌مدیره از سمت خود کنار گذاشته شوند. این خبر صحت دارد؟
 تا آنجایی که من می‌دانم اعضای هیات‌مدیره با احتساب دو نفر عضو علی‌البدل می‌توانند همین 9 نفر باشند. بعید می‌دانم چنین برنامه‌ای باشد اما اگر هم کسی را جا‌به‌جا کنند باز هم در اصل قضیه تغییری ایجاد نمی‌شود.

اصل قضیه چیست آقای پورحیدری؟
 به زودی استقلال به بخش خصوصی واگذار می‌شود و شما شک نکنید که وقتی مالکیت باشگاه تغییر کند آن وقت همه ما باید با هم برویم.

حتی مدیرعامل؟
من تصورم این است شخصی که باشگاه استقلال را می‌خرد خودش مدیرعامل انتخاب می‌کند. بله، وقتی می‌گویم همه می‌روند یعنی همه. از مدیرعامل باشگاه استقلال گرفته تا اعضای هیات‌مدیره که من هم یکی از آنها هستم و دیگر مسوولان. روند خصوصی‌سازی دارد به سرعت انجام می‌شود و شخصی که به زودی مالک باشگاه استقلال خواهد شد به طور قطع افرادی را در باشگاه به‌ عنوان مسوول و حتی اعضای هیات‌مدیره می‌گمارد که مورد توجه خودش باشد.
به این ترتیب باید منتظر تغییرات بزرگ در نحوه مدیریتی استقلال باشیم.
 همینطور است. تا قبل از عید این کار انجام می‌شود. همانطور که گفتم روند خصوصی‌سازی به تندی پیش می‌رود.

تحلیل شما از این تغییرات چیست؟ آیا می‌شود به آینده باشگاه استقلال امیدوار بود؟
باشگاه را به صورت کنترل شده به بخش خصوصی واگذار می‌کنند. این طبیعی هم هست که تا مدتی باشگاه را از دور کنترل کنند تا به یک ثبات نسبی برسد. اینکه چه شرایطی برای استقلال به وجود بیاید به نحوه واگذاری و شخصی که تیم را می‌خرد بستگی دارد. اگر آن شخص تمکن مالی مطلوبی داشته باشد وضعیت بهتر خواهد شد چون مشکلات مالی بسیاری وجود دارد و بخش خصوصی می‌تواند آنها را طی مدت زمان مشخصی از بین ببرد.

سهم بخش خصوصی چقدر است؟
مصوب شده 49 درصد باشد. باقی سهام هم در اختیار پیشکسوتان و احتمالا وزارت ورزش خواهد بود.
اگر وزارت ورزش همچنان سهامدار باشد ممکن است در تصمیم‌گیری‌ها دوباره اعمال نفوذ کند؟
 با توجه به اینکه قرار است هزینه‌های باشگاه را بخش خصوصی تامین کند خیر. تصمیم‌گیرنده آخر همان بخش خصوصی خواهد بود که در مزایده مشخص می‌شود چه کسی است.

به هر فردی واگذار خواهد شد؟
به این صورت نیست که هر فردی بخواهد بتواند تملک این دو باشگاه را برعهده بگیرد. افرادی انتخاب می‌شوند که صلاحیت اخلاقی و اقتصادی این کار را داشته باشند.

این جابه جایی نهایت تا چه زمان انجام می‌شود؟
به زودی. روند سریعی در حال انجام است و به زودی شاهد تغییراتی در نوع مدیریت باشگاه خواهیم بود. امیدوارم هر اتفاقی می‌افتد به نفع باشگاه باشد.
آقای پورحیدری ظاهرا اختلاف‌ها میان شما و امیر قلعه‌نویی به این سادگی‌ها از بین نمی‌رود. قلعه‌نویی گفته چون شما مدیر فنی نیستید پس نباید درباره مسائل فنی حرف بزنید.
 واقعا دیگر نمی‌خواهم درباره امیر قلعه‌نویی حرفی بزنم. از اول هم اشتباه بود که جوابش را دادم. من برای قلعه‌نویی احترام قایلم و همیشه معقتدم که برای باشگاه استقلال زحمت کشیده اما چرا این حرف‌ها مطرح می‌شود را حقیقتا خودم هم نمی‌دانم.

ریشه اختلاف‌های شما با قلعه‌نویی از کجا نشأت می‌گیرد؟
 نمی‌دانم. ما این همه برای استقلال هزینه کردیم. اگر الان من حرف‌هایی بزنم تیم به هم می‌ریزد پس بهتر است که سکوت کنم.

این سکوت تا چه زمان ادامه خواهد داشت؟
 تا زمان واگذاری سعی می‌کنم به این روند ادامه بدهم. تمام هدفم این است که استقلال آرام باشد و حرفی نزنم که به ضرر خودمان باشد. من هم خودم را جزو این تیم می‌دانم و دلیلی ندارد حرفی بزنم که ایجاد حاشیه کند.
شما که رابطه خوبی با قلعه‌نویی داشتید. حتی امیر در برخی نشست‌هایی که در باشگاه انجام می‌شد می‌گفت اسطوره باشگاه شما هستید. اظهارات قلعه‌نویی علیه شما اما با تعریف‌های گذشته در منافات است.
 احترام بزرگی و کوچکی باید حفظ شود. متاسفانه فضای این روزها به سمتی رفته که این احترام‌ها را نگه نمی‌دارند. من هم بهتر است چیزی نگویم تا اوضاع از این خراب‌تر نشود اما همه می‌دانند که من برای قلعه‌نویی احترام زیادی قایل هستم و نمی‌دانم معنی و مفهوم این اظهارات چیست.
 

منبع: ورزش 3

 

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١٠-١٣٩٣, ٢٠:٢۶

   

پر مبحث ترین ها