سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علی پروین: گفتم پلاتینی باید مرا بگیرد

علی پروین می‌گوید تیم ملی به راحتی از گروه خود در جام ملت‌ها صعود می‌کند و مهم بازی‌های مرحله حذفی است.


علی پروین می‌گوید تیم ملی به راحتی از گروه خود در جام ملت‌ها صعود می‌کند و مهم بازی‌های مرحله حذفی است.
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال در گفت‌وگو با ایسنا، درباره دلخوری کی‌روش از یکی از اظهار نظرهایش گفت: من نمی‌دانم برای چه باید تیم ملی از دستم ناراحت باشند؟ من که حرف بدی نزدم. گفتم این تعطیلات زیاد لیگ که بالای 50 روز است به تیم‌ها و تمرینات‌شان لطمه می‌زند. کجای این حرف بد بوده؟ دروغ می‌گویم؟ الان تیم‌هایی که آمدند کیش چند تا از بازیکنان شان را دارند؟ نه اینکه بترسم اما با این سن و سال نمی‌خواهم حرفی بزنم که کسی از دستم ناراحت شود و حرفی بزنند که مجبور شوم جواب دهم.
پروین در ادامه در پاسخ به این سوال که در حال حاضر شما منتقد تیم ملی هستید یا خیر گفت: چه کسی؟ من ؟ باز هم می‌خواهید حاشیه درست کنید! من همیشه و همه جوره از تیم ملی حمایت کردم و می‌کنم. حرف من قبل از این چه بود؟ گفتم این تعطیلات 55 روزه به بازیکنان دیگر و تیم‌های لیگی ضربه می‌زند. برنامه‌های آماده سازی تیم را باید پخش‌تر و در زمان‌های کوتاه‌تری برگزار می‌کردند. کل ایرادی که من گرفتم همین بود. وگرنه من همیشه گفتم تیم ملی ایران نتیجه می گیرد و انشاالله امیدوارم که قهرمان آسیا بشود. ما خوشحال می شویم چون تا زمانی که ما بازی می‌کردیم، قهرمان آسیا می‌شدیم. الان هم افتخاری است برای مملکت ما. ما کی گفتیم بچه ها نتیجه نمی گیرند یا از تیم انتقاد کرده باشیم؟ الان شما این حرف مرا قبول ندارید که این 55 روز زیاد است؟
سرمربی باتجربه سال‌های دور فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که در تیم ملی پتانسیل قهرمانی را می‌بیند؟ گفت: درست است که تیم ملی در جام جهانی در گروهش چهارم شد ولی خوب بازی کرد. من همیشه خودم که مربی یا بازیکن تیم ملی بودم به بچه های تیم خودم می گفتم، اگر می‌بازیم هم خوب بازی کنیم و ببازیم. همه مردم توقع داشتند ما برویم از آرژانتین 5 یا 6 بخوریم و برگردیم اما دیدیم که همین تیم طوری بازی کرد که اصلا نباید گل می خورد. آن طوری نیست که تیم برود جلوی تیم‌های بزرگ دنیا کت‌بسته بازی کند. الان تیم ما در جام جهانی نشان داده که خوب بازی کرده و انشاالله اینجا هم بتواند نتیجه بگیرد.
او در پاسخ به این سوال که حریفان ایران را در گروه چطور می‌بیند؟ گفت: به نظر من این 3 بازی زیاد برای ما مهم نیست. بچه‌ها مثل آب خوردن از این گروه رد می شوند. مرحله حذفی مهم است. اینکه به چه تیمی می‌خوریم و چطور بازی می‌کنیم. بردن تیم های مثل قطر و دبی(منظور علی آقا امارات است) و بحرین که سخت نیست. زمان ما که مسئله‌ای نبودند ولی الان هم به نظر من مسئله‌ای نیستند.
پروین درباره اینکه چرا این کشورها به یک‌باره در فوتبال رشد کردند؟ گفت: شما این تیم‌ها را بزرگ‌شان کردید. مدام می‌گویید فلان بازیکن را آورده، آن یکی را آورده یا این یکی را آورده. بگذار برای‌تان یک خاطره بگویم و والسلام! یک روزی تیم ملی ما در پاریس با فرانسه بازی داشت. به من گفتند با پلاتینی در زمین چه‌ کار می خواهی بکنی؟ گفتم بابا او باید بیاید مرا بگیرد، نه من. من بروم دنبال او؟ ما فوتبال مان به آن جاها رسیده بود. الان هم فوتبال‌مان تقریبا دارد می‌رود به آن سمت. وقتی تیم اول آسیا می شویم باید یک پله برویم بالاتر و برسیم به سطح اروپایی‌ها.
او در پایان و در واکنش به این صحبت کی‌روش که گفته بود فوتبال باید به دست فوتبالی‌ها اداره شود گفت: من این حرف را نشنیده‌ام اما هیچ وقت در حرف‌هایم از او انتقاد غیرمنصفانه نکردم و اختلافی با کی‌روش ندارم. یادتان باشد من همیشه طرفدار مربی درجه یک خارجی بودم. اگر قرار است از این مربی‌های درجه 3 و 4 بیاورند به هیچ دردی نمی‌خورد. آقای کروش پرونده‌اش خیلی خوب است و ما هیچ موقع از ایشان انتقاد نکردیم. انتقادمان فقط از همین مسئله تعطیلی طولانی لیگ بوده است. ببین تعطیل کردن یعنی باید من مربی، بازیکنم را یک‌سال آماده نگه دارم. این سخت است دیگر. الان از 16 تیم لیگ 10 تیم مخالف هستند. ما همیشه گفتیم کروش نتیجه می‌گیرد، خوب هم هست. انشاالله الان هم نتیجه می گیرد. بس است دیگر خیلی حرف زدم!
منبع: فرارو

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٠-١٣٩٣, ٢٠:۴۵

   

پر مبحث ترین ها