سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پورمختار: باشگاه ورزشی پدیده مشکلی برای ادامه فعالیت ندارد

پورمختار درباره این سوال که آیا باشگاه پدیده سهمی در اختلاس پدیده شاندیز دارد، تاکیدکرد: موضوع پرونده پدیده شاندیز اختلاس نیست، اختلاس یعنی که کارمند دولت از اموال دولت بردارد و در پرونده پدیده چنین اتفاقی رخ نداده است.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با رد اختلاس در پدیده شاندیز درخصوص آخرین وضعیت باشگاه پدیده گفت: این باشگاه مشکلی برای ادامه فعالیت ندارد و تغییر نام آن از حقوق مالکین آن است لذا به دلیل مشکل مالی مجبور به تغییر نام نیستند.


محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با خانه ملت، با بیان اینکه پرونده پدیده شاندیز دو مطلب بیشتر ندارد، توضیح داد:‌ نکته اول درباره این پرونده، تعیین تکلیف سهامی هست که فروخته شده است و ما به ازای  مادی آن باید تعیین شود.

وی ادامه داد:‌ تکلیف سهام املاکی اعم از گردشگری، ساختمان، هتل و فروشگاه‌ها که در کیش و مشهد ساخته شده است، باید روشن شود تا اطمینان و آرامش لازم بین دارندگان سهام ایجاد شود، البته این سهام تحت عنوان پیش فروش نیز قابلیت تعریف دارد.

نماینده مردم همدان همچنین درباره مطلب دوم پرونده پدیده شاندیز گفت: عوارض و هزینه‌های مربوط به تغییر کاربری و اقداماتی بر روی زمین صورت گرفته شده است موضوع دوم این پرونده است. مدیر پدیده چند ماه پیش نامه‌ای به کمیسیون اصل 90 نوشته و برای پرداخت  کلیه عوارض‌ها و هزینه‌هایش اعلام آمادگی کرده است .

به گفته رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، اعلام آمادگی پدیده به تمام دستگاه‌ها  مربوطه از جمله جهاد کشاورزی و استانداری ابلاغ شد اما تا کنون هیچ کدام تعیین نکردند عوارض پدیده چه مبلغی باید باشد یا به ازای  ما التفاوت آن چه باید کرد.

 

 پورمختار اظهار داشت: البته منتظر هستیم که این اقدام دو طرفه هم از سوی پدیده و هم مسئولان اجرایی صورت بگیرد.

وی درباره باشگاه ورزشی پدیده گفت:‌این باشگاه مشکلی ندارد و می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد و بنای بررسی این پرونده بر تعطیل کردن نیست این باشگاه نیست.

نماینده مردم همدان درباره اینکه گفته می‌شود باشگاه پدیده باید اسم خود را تغییر دهد، توضیح داد:‌ تغییر نام به دست خود مالکین است و  به نظر بنده مشکلی ندارد این باشگاه همچنان با نام پدیده فعالیت کند و اطلاعی ندارم از این جهت که به دلیل مشکلات مالی باشگاه مجبور به تغییر نام است.

پورمختار درباره این سوال که آیا باشگاه پدیده سهمی در اختلاس پدیده شاندیز دارد، تاکیدکرد: موضوع پرونده پدیده شاندیز اختلاس نیست، اختلاس یعنی که  کارمند دولت از اموال دولت بردارد و در پرونده  پدیده چنین اتفاقی رخ نداده است.

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: پدیده بخش خصوصی است و به مردم سهام فروخته است و آنها مدعی هستند سهام را هزینه و  به ساختمان و فروشگاه تبدیل کردند  لذا این اختلاس نیست و  دارندگان سهام پدیده باید این اطمینان خاطر را داشته باشند که اختلاس نیست و باید مدیریتی صورت گیرد که باعث چالش بین مردم و پدیده به وجود نیاید.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٠-١٣٩٣, ١١:٣١

   

پر مبحث ترین ها