سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کارلوس کروش:می خواهم همه چیز را بگویم/قلعه نویی رهبر تحریم کردن بازیکنان در تیم ملی بود

بروز شده : ۴-١١-١٣٩٣, ١١:٣٨    نسخه چاپی    
بعضی افراد در طول این مدت به تیم ملی لطمه وارد کردند و یا مستقیم این کار را کردند و وقتی باشگاهشان باخت بازیکنان ملی‌پوش را مقصر اعلام کردند

؛سرمربی تیم ملی ایران در نشست خبری که امروز در هتل محل اقامت تیم ملی در استرالیا برگزار شد گفت:«یک روز پس از شکست مقابل عراق باید توضیح بدهم که دقیقا کجا بودیم و امروز به کجا رسیدیم.من می خواهم کمی هم درباره آینده حرف بزنم.شما می دانید که من در ماه های قبل به خاطر دلایلی سکوت کرده بودم.من تمام تلاشم را کرده بودم تا به خاطر منافع ملی هر چیزی را به زبان نیاورم اما امروز فکر می کنم حالا که نتوانستیم به رویایی که داشتیم برسیم باید گزارشی از آنچه که انجام دادیم را به شما بگویم.»

کروش این را گفت و ادامه داد:«قبل از جام جهانی با وجود همه مشکلاتی که داشتیم قدم به قدم حرکت کردیم.ما هر اردویی را در یک جایی برگزار می کردیم.در نهایت عملکردی در جام جهانی داشتیم که خیلی ها راضی نبودند.البته بعضی ها هم کمتر رضایت داشتند.من خوشحالم که بعد از جام جهانی کفاشیان از من حمایت کرد.هواداران هم حمایت خوبی از من داشتند.با توجه به این که اکثر بازیکنان هم تمایل داشتند من در تیم ملی ایران بمانم با این تیم ادامه همکاری دادم.»

سرمربی تیم ملی با اشاره به اینکه توقع داشت پس از جام جهانی اوضاع بهتر شود ادامه داد:«به خاطر حمایت هایی که شد این رویا را داشتم که شرایط بهتر می شود اما متاسفانه همه چیز بدتر شد.ما دشواری های بدی را تجربه کردیم.هیچ حمایت مالی از ما نشد و این واقعیتی بود که ما با آن روبرو بودیم.ما کاری نمی توانستیم بکنیم و بازی ها هم یکی پس از دیگری لغو می شدند.ما بازی تدارکاتی نداشتیم و شما دیدید که من با ارتباطاتی که داشتم در اردوی پرتغال سه بازی دوستانه برگزار کردم.در اردوی آفریقای جنوبی هم این اتفاق افتاد.حتی تیم فلسطین که توافق کرده بود با ما بازی کند این توافق را برهم زد.امروز می‌خواهم خیلی شفاف صحبت کنم.»

 

کروش ادامه داد:«من همیشه سعی کرده ام که دور و برم را به خوبی نگاه کنم.آن زمان می‌بینم که مربیان زیادی در فوتبال ایران هستند که با همین نوع مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند اکثر مربیان ایران نسبت به امکانات فوتبال ایران مشکل دارند و با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند. در نتیجه همه ما با یک نوع مشکل مواجه هستیم برای همین همیشه به خودم می‌گویم چرا باید گله و شکایت می‌کردم بلکه باید واقعیات را بپذیرم. همیشه صحبت‌هایی که با بازیکنانم می‌کنم می‌خواهم با شما در میان بگذارم.قطر و امارات منابع بیشتری دارند اما این مطلب باید ما را قوی‌تر کند یا ضعیف‌تر یا باید به ما روحیه دهد یا روحیه ما را بگیرد؟ همیشه به بازیکنانم می‌گویم هیچ بهانه‌ای ندارید بلکه با مجموعه مشکلاتی که با آن روبرو هستیم باید آنها یک منبع انگیزه و چالش بزرگی باشد که ما را تبدیل به تیمی قدرتمند کند. شکی نداریم که آنهایی که در فوتبال ایران هستند تقریبا با این مشکلات روبرو هستند برای همین فکر می‌کنم وقتی همه ما افرادی هستیم که جزو یک خانواده در کنار هم هستیم باید دست در دست هم داده تا برای مشکلات فوتبال راه‌حلی پیدا کنیم.»

 

سرمربی تیم ملی با بیان اینکه همه به این تیم ملی افتخار می کنند ادامه داد:«بازیکنان من در سه بازی قبلی خودشان عملکرد خوبی داشتند.آنها حتی بازی خوبی مقابل عراق 10 نفره انجام دادند.متاسفانه باختیم اما آروزی ما این بود که برای هواداران مدال بیاوریم.به همین دلیل هیچ کس ناراحت تر از بازیکنان،کادر فنی و مردم نیست.متاسفانه تیم سومی که دیشب در حال بازی بود دست و بال ما را بست. بازی در دستان ما بود اما آنها زنجیر انداختند و ما را محاصره کردند. این واقعیت فوتبال است و فوتبال از آن برنده‌هاست. ما نتوانستیم مدال بیاوریم اما اینجا توانستیم یک مطلب بزرگ را به دست بیاوریم. فکر می‌کنم اینجا رسانه‌های استرالیا، هواداران و حتی مربیان تیم‌های دیگر به تیم ایران احترام گذاشتند و می‌گذارند.»

 

کروش در ادامه نشست خبری اش گفت:«من باید چند کلمه ای درباره باتجربه ها حرف بزنم.آنها الگوی خوبی از تعهد، از خودگذشتگی و شجاعت بودند و امروز در تیم ملی دیگر با داستان افرادی که به تیم ملی پشت می‌کنند مواجه نیستیم. کاپیتان من دیشب به رکورد 149 بازی ملی رسید که این یک عدد و دستاورد فوق‌العاده است البته عدد و رقم مهم نیست بلکه الگویی که او از خود به جای گذاشت مهم است. الگویی برای بازیکنان جدید جوان است.»

 

او با بیان اینکه 10 بازیکن جدید و جوان را به تیم ملی معرفی کرده است می گوید:«من تشکر می کنم از بازیکنانی مثل غفوری، رضاییان، پورعلی گنجی و امیری آنه هم به خاطر کاری که انجام دادند.همینطور بازیکنانی مثل رفیعی، آزمون و جهانبخش که همین وضعیت را داشتند.ما امروز به خانه بر می گردیم بدون اینکه هیچ مدالی داشته باشیم.اما این بازگشت ما به خانه با یک آینده همراه است.من می خواهم روی یک موضوع تاکید کنم اینکه کاری که نباید انجام می دادیم را انجام دادیم.ما پس از جام جهانی یک سال فرصت داشتیم اما شش ماه خوابیدیم.اگر می توانستیم در بین جام جهانی تا جام ملت ها طبق برنامه هایمان پیش برویم فکر می کنید چه اتفاقی می افتاد؟شاید تفاوتش همان گلی بود که مسی وارد دروازه ما کرد.ما در جام جهانی درسمان را یاد گرفتیم اما چه اتفاقی افتاد؟ما چند ماه زمان از دست دادیم.در حال حاضر هم باید بیاییم و درباره جوانان حرف بزنیم.به نظرم باید برگردیم خانه و روحیه مان را بازسازی کنیم.باید کمی فکر کرد و خیلی سریع برای جام جهانی آماده شد.این گزارش مختصری بود از آنچه در این مدت اتفاق افتاده است.با کمال احترامی که برای کسانی که نقطه‌نظرات مختلف دارند فکر می‌کنم 4 مسابقه عالی را در جام ملت‌ها پشت سر گذاشتیم. تیم بحرین را بدون هیچ شک و شبهه‌ای شکست دادیم، رقیبی سنتی که همیشه برای ایران دردسرساز بوده است.ما قطر را بردیم که چند ماه پیش در جام خلیج فارس قهرمان شده بود.ما اماراتی را شکست دادیم که ژاپن را از گردونه رقابت ها حذف کرده است.ما مقابل عراق هم ده نفره شدیم و در ضربات پنالتی شکست خوردیم.ما به خانه بر می گردیم بدون مدال اما نه با دستان خالی.مطمئن هستم که  با سرمایه‌گذاری و همت و تلاش مستمر آینده درخشانی خواهیم داشت. »

 

در ادامه این نشست خبرنگاری از او سوال کرد که آیا همکاری شما با تیم ملی تداوم خواهد داشت یا نه که او گفت:«من نمی وخواهم در مورد این سوال درباره علایق شخصی حرف بزنم.حرف زدن در این مورد اشتباه است.باید این سوال را بنابر مدرن کردن فوتبال ایران و مسیری که می‌خواهد انتخاب کند به آن پاسخ داد. من حرف هایم را شفاف می زنم.در سال های گذشته هم سعی کرده ام تا آرامشم را حفظ کنم.من درباره یکسری از قسمت‌های فوتبال ایران سکوت می کنم.حتی یک قسمت‌هایی که در مورد تیم ملی به صورت غیرمتحرمانه شد صحبتی نکردم و فقط جاهایی صبحت کردم که راجع به منافع تیم ملی بود نه شخص کارلوس کروش ولی این سکوت و نگرش بنده باعث سوتفاهم یکسری افراد شده است به خاطر اینکه جوابی ندادم و سکوت کردم این سوتفاهم پیش آمده و این تفکر در ذهن آنها به وجود آمده که بنده بی‌تفاوت هستم یا ضعیف و ترسو شدم یا فاصله گرفتم.اما آنها مرتکب اشتباه شدند هرچند که برخی افراد دنبال آن بودند که با من مشکل داشته باشند و شاید فکر می‌کنند شخص خوبی را پیدا کردند به همین خاطر آنها می‌گویند بس است و دیگر کافی است.»

کروش ادامه داد:« من کارم را انجام می‌دهم نه به خاطر خودم بلکه به خاطر بازیکنان تیم ملی. بعضی افراد در طول این مدت به تیم ملی لطمه وارد کردند و یا مستقیم این کار را کردند و وقتی باشگاهشان باخت بازیکنان ملی‌پوش را مقصر اعلام کردند و اعتماد به نفس و باور بازیکنان را چه در تیم ملی و چه در خارج از تیم ملی را خدشه‌دار کردند. آقای قلعه‌نویی نیز روند تحریم‌ کردن بازیکنان در تیم ملی را در جام جهانی رهبری کردند. ایشان قرار بود قبل از جام جهانی بازیکنان را در اختیار من بگذارند که این کار را نکردند چه چیزی می‌شد از این کارها به دست آورد؟ دقیقا برعکس من فکر می‌کنم ما مربیان کنار هم باشیم چون همه ما یک مشکل داریم و باید راهکاری برای آن اعلام کنیم. ایشان برخی از اوقات که خودش نمی‌خواست مستقیم صحبت کند به دستیارانش می‌گفت صحبت کنند و یا  افرادی که از خودشان بود مثل پزشک و فیزیوتراپ تیم و یا مدیرعامل سابق استقلال.»

 

جشنواره نمایش اسب‌های زیبای نژاد عرب در باشگاه سوارکاری و پرورش اسب دشت بهشت برگزار شد. مراسمی که از مدتها پیش برای آن تدارکات ویژه ای در نظر گرفته شده بود و متولیان برگزاری این مراسم تمام تلاش خود را کرده بودند تا این مراسم با حضور بهترین و اصیل ترین نژادهای اسب عرب و حضور بهترین و بزرگترین مالکان و پرورش دهندگان اسب در ایران با کیفیت بالایی برگزار شود.

 

کروش در ادامه حرف هایش به حمید درخشان اشاره کرده و گفت:«سرمربی پرسپولیس بر این عقیده است که باید تیم ملی عراق را شکست می داد و من باید فورا از تیم ملی بروم.مشکلی ندارم اگر همکاران عزیز من نقطه‌نظر متفاوتی نسبت به من دارند ولی وقتی این کار را انجام می‌دهیم که با دست بردن بر واقعیاتی که موجود است و با استفاده از منافع خاص مخصوصا لطمه به بازیکنان تیم ملی و اینجا است که باید بگویم دیگر بس است.»

 

کروش به خطاب به منتقدینش می گوید:«شما دیدید که با نکونام و آندو چه کار کردند؟به این دو بازیکن از لحاظ روحی و روانی ضربه زدند تا در تیم ملی عملکرد بدی داشته باشند.من به درخشان می گویم که شما چه اختیار فکری دارید که درباره تیم ملی حرف می زنید؟ایشان یک بار مربی زیر 17 ساله های ایران بودند که عملکردش این بود،با تقلب و حضور بازیکنان صغر سن 4 سال از مربیگری محروم شد.او به خاطر یک عمل غیر قابل قبول باعث شرم کشورش شد.ضمن اینکه در سال 1986 همراه 13 بازیکنان دیگر تیم ملی را تحریم کرد. آیا امروز هم می‌خواهید شاهد این مسائل درتیم ملی باشید؟ »

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١١-١٣٩٣, ١١:٣٨

   

پر مبحث ترین ها