سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

منصوریان: باید کی‌روش را ایرانی بدانیم

بروز شده : ٩-١١-١٣٩٣, ١۶:١٧    نسخه چاپی    
سرمربی نفت تهران با دفاع از عملکرد کارلوس کی‌روش گفت: من از منظر فضای علمی وارد شده به فوتبال کشورمان به حضور کارلوس کی‌روش در ایران فکر می‌کنم و معتقدم که باید او را یک ایرانی بدانیم.


سرمربی نفت تهران با دفاع از عملکرد کارلوس کی‌روش گفت: من از منظر فضای علمی وارد شده به فوتبال کشورمان به حضور کارلوس کی‌روش در ایران فکر می‌کنم و معتقدم که باید او را یک ایرانی بدانیم.

علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از بازی با استقلال خوزستان درباره انتقادات مطرح شده نسبت به عملکرد تیم ملی و کارلوس کی‌روش و این که گفته می‌شود تیم ملی هیچ گونه تغییر تاکتیکی را در جام ملت‌های آسیا نداشت، اظهار کرد: ما برای تغییر سیستم نیاز به برگزاری بازی‌های دوستانه متعدد داریم تا در آن بازی‌ها سیستم‌های مختلف را آزمون و خطا کنیم و پس از آن به سیستم مطلوب خود برسیم و برای تغییر سیستم صرفا تمرین کافی نیست. بعد از جام جهانی برای کارلوس کی‌روش کاری نکردیم که انتظار داشته باشیم تیم ملی در جام ملت‌های آسیا تغییر سیستم داشته باشد. بنابراین تیم ملی مجبور شد تا بازی‌های گروهی را به عنوان نوعی بازی تدارکاتی در نظر بگیرد و آزمون و خطا را در آنجا انجام دهد. کما این که دیدیم در بازی با عراق این تغییر سیستم اعمال شد. به نظرم بازی با عراق نقطه رشد فوتبال تیم ملی بود و تنها کارت قرمز مهرداد پولادی بود که جریان بازی را تغییر داد.

وی در این باره افزود: من از منظر فضای علمی وارد شده به فوتبالمان به حضور کارلوس کی‌روش در ایران نگاه می‌کنم. مطمئنا کی‌روش در مدت حضورش در کشورمان بر روند مربیگری ما تاثیر گذاشته است. من تا پیش از این که با او کار کنم از تکنولوژی‌هایی مثل GPS و مانتیورینگ اطلاعی نداشتم. مسایلی که ما اکنون در باشگاه نفت به کار می‌بریم. با احترامی که برای تمام همکارانم قائل هستم که برخی از آنها مربی بنده نیز بوده اند باید بگویم که من مربیگری‌ام را مدیون کی‌روش هستم. تاثیری که او بر پیشرفت علمی فوتبال ما گذاشته است، باعث شده تا مربیان همچون من، عبدالله ویسی و دیگران در رنکینگ علمی مربیگری در جهان قرار بگیرند.

منصوریان با بیان این که مردم با شور و حال خاصی کی‌روش را دوست دارند، گفت: باید کارلوس را یک ایرانی ببینیم. نمی‌توان گفت که افکار عمومی همیشه اشتباه می‌کند. وقتی بسیاری از مردم از او حمایت می‌کنند حتما او داشته‌هایی دارد.

سرمربی نفت تهران در پاسخ به این سوال خبرنگار ایسنا، مبنی بر این که با توجه به پیشنهادهای مرتضی پورعلی گنجی از برخی باشگاه‌های اروپایی و همچنین باشگاه‌های حاشیه خلیج فارس، باشگاه نفت چه برنامه ای برای ترانسفر این بازیکن در نظر دارد؟ خاطر نشان کرد: من روی 14 بازیکن خود بسیار حساسم، چرا که مربی آنها در تیم ملی امید بودم. من به هیچ عنوان صلاح نمی دانم و اجازه نمی دهم بازیکن زیر 23 سالم در باشگاه‌های عربی بازی کند. به خاطر مسائل مالی وارد باشگاه‌های عربی شود. اگر پیشنهادی از بوندسلیگا ، لیگ انگلیس یا سایر لیگ‌های مطرح دنیا باشد، قطعا با فراغ بال می‌پذیریم، چرا که می خواهیم باشگاه نفت نه تنها دروازه‌ای برای ورود به تیم ملی باشد، بلکه دری برای لژیونر شدن نیز باشد. نظر من بر این است که پورعلی گنجی مثل علی کریمی، مهدی مهدوی کیا و سایر بزرگان فوتبال ما ابتدا وارد لیگ‌های اروپایی شود و بعد از 30 سال می‌تواند به خاطر مسائل مالی در تیم‌های عربی بازی کند. هر چند در این برهه مسائل مالی برای ما مهم است، ولی من با باشگاه صحبت کرده ام تا منابع مالی به گونه‌ای تامین شود که ما مجاب نشویم پورعلی گنجی را به عرب ها بفروشیم.

منصوریان با تمجید از اقدام کارلوس کی‌روش برای بازی دادن پورعلی گنجی در قلب خط دفاعی، خاطر نشان کرد: من هرگز فکر نمی کردم که کی‌روش چنین ریسکی کند و او را در با بعد از یک بازی دوستانه که مقابل عراق در خط دفاعی بازی داد در جام ملت‌های آسیا نیز از او به عنوان جایگزین پژمان منتظری استفاده کند.

وی در بخش دیگری از این نشست خبری درباره بازی روز جمعه تیمش مقابل استقلال خوزستان نیز، اظهار کرد: فکر می‌کنم که ما بعد از 50 روز باید لیگ را از ابتدا شروع کنیم. ما در این 50 روز کار بدنی روی بازیکنان انجام دادیم. مطمئنم فردا با استقلال خوزستانی متفاوت بازی خواهیم داشت. من احترام خاصی برای تفکرات عبدالله ویسی قائلم. با توجه به این که بازیکنان با تجربه خوبی نیز به جمع آنها اضافه شده است، بازی سختی را مقابل آنها پیش‌رو داریم. بنابراین باید بگویم که این بازی برای ما ارزش بیش از شش امتیاز دارد.

سرمربی نفت تهران در این باره خاطر نشان کرد: در این بازی ما شش بازیکن خود را در اختیار نخواهیم داشت و به آنها استراحت دادیم. سه بازیکن که برای تیم بزرگسالان بازی می‌کردند و سه بازیکن که در تیم ملی امید حضور داشتند. هر چند ممکن است وحید امیری در بازی فردا روی نیمکت بنشیند و در صورت لزوم از او استفاده کنیم، ولی بیرانوند و پورعلی گنجی در استراحت به سر می برند.

وی درباره اردوی ترکیه تیمش نیز اظهار کرد: این اردو باعث همدلی و وحدت تاکتیکی میان بازیکنانم شد. تلاشم بر این بود تا شرایط بازیکنان 20 ساله‌ام را به بازیکنان با تجربه تیم نزدیک کنم.

منصوریان در پایان با اشاره به تعطیلی طولانی مدت لیگ و این که این وقفه به تیم‌ها ضربه می‌زند، گفت: قطعا این تعطیلی در روند ما تاثیر می گذارد چرا که ما در یک روند صعودی بودیم، ولی موضوع برای سایر تیم‌ها نیز صادق است.

به گزارش ایسنا، وی درباره وضعیت مصدومان و محرومان تیمش نیز گفت: در بازی فردا (جمعه) مبعلی را به دلیل مصدومیت و گرفتگی همسترینگ چپ در اختیار نخواهیم داشت. غلامرضا رضایی نیز هفته پیش به جمع ما اضافه شد و شرایط آماده ای برای بازی مقابل استقلال خوزستان را ندارد.

telegram 19dey.com
یک دوست    9 بهمن 1393 21:34
داش علی منصور، خیلی قبولت داشتم و برام یک اسطوره واقعی بودی که حتی خصوصیات تو را از دوستان و نزدیکان و همبازیانت همیشه میشنیدم که همه باهات حال می کردند. اما .... حالا نمیدونم اصلا میشه تو این مملکت روی کسی حساب باز کرد یا خیر؟ میخواهی با هم بریم دانشگاه تا بهت نشون بدم راه ساده تری هم برای شناخت این تکنولوژی ها بود؟ 4سال با 60میلیارد دادیم و همین برامون کافی بود که ترکینگ را بهت یاد داده؟ چه علمی تو فوتبال ما اومد که در موردش صحبت می کنی؟ مثلا نمونه ای از سیستم اتوبوسی را وارد لیگمون کرد و الان مربیان داخلی میخواهند سر و دست بشکنند برای کپی برداری از این سیستم مهیج و مدرن؟ یعنی وقتی این مصاحبه را از خودت شنیدم متوجه شدم که ما همیشه مردمی بودیم که از خودمون خوردیم و غریبه ها برامون نقش یک آلت دست و بهانه را داشتند. همیشه پای یک انگلیسی را مثل دائی جان ناپلئون وسط می کشیم که خودمون به خودمون ضربه وارد کنیم. حالا یکمقدار هم از جشنی که تو رستورانت با کوئیروز و دوستان داشتی می گفتی! اونجا خبری از تکنولوژی نبود؟ واقعا تو عصر ارتباطات به چه حقارتی افتادیم که یک مربی با چنین هزینه ای بیاد مچلمون کنه و افتخار کنیم که از یک تکنولوژی ساده برامون پرده برداری کرده. نمیدونم این حرفت را هم مثل شوخی های باد روده ایت حساب کنم یا از خفتی که خیمه روی سر مملکتمون زده؟ جناب منصوریان یا همون داش علی منصور سابق، خیلی حساب شده اسامی شما توسط رسانه ها و نود وسط کشیده شد و کوئیروز هم طی 24 ساعت شما ها را نسل آینده فوتبال خواند. خوب من هم بودم الان براش دنیا را حلوا حلوا می کردم. بالاخره حتی سیستم جاسوسی برای تیم ملی را هم بهت یاد داده دیگه. اما بعنوان یک هوادار فوتبال و هوادار مربی وطنی یک چیزی را بهت میگم که آویزه گوشت داشته باشی. فردا روزی که پروسه اصلی تکمیل شد(جایگزینی شما به جای ریشه دارها بهانه است) و خودت هم کنار رفتی و مربی خارجی جایگزینت شد وای به روز و حالت اگر حرف از افشاگری و تهدید بزنی. به علی قسم بعنوان یکی از هوادارانت همون روز میام فخش عالم و آدم را بهت میدم. خودم میام به توی وطن فروش بی غیرت نشون میدم اینروزها داشتی چه خیانتی بر علیه هموطنان خودت می کردی. اما اگر بعد از یکی دو سال شما مربیان جوان تحت نظر کوئیروز بازهم با همین علوم و تکنولوژی نازل شده از سوی ایشون صدرنشین بودید نه با ولخرجی های باشگاهتون و اشتباهات عجیب و غریب داوری برای تیمتون بنده میام شخصا به دستت بوسه میزنم و عذرخواهی می کنم. فعلا تیمتون عجیب داره نتیجه می گیره و ما هم جیگر نیستیم.
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٩-١١-١٣٩٣, ١۶:١٧

   

پر مبحث ترین ها