سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نشریه 9 دی توقیف شد/اهانت به امام راحل (ره)

مطابق تبصره 2 ماده 6 قانون مطبوعات، اصرار بر تخلف به لغو پروانه منجر می شود

- هیات نظارت بر مطبوعات با حضور اکثر اعضا در نشست روز جاری (دوشنبه) رای بر توقیف نشریه 9 دی داد.
 
به گزارش گروه فرهنگی ایرنا به نقل از دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات، در این جلسه گزارش های دبیرخانه هیأت درباره مطالب 12 رسانه اعم از نشریه، خبرگزار ی و سایت خبری بررسی و ضمن تذکر به دو رسانه درباره نشریه 9 دی به شرح زیر تصمیم گیری شد.

این هفته نامه در مطلبی نوشته است: «... اما علاوه بر نقش آفرینی علی اکبر ولایتی برای ریاست جمهوری بدل آقای رفسنجانی، وی در ماجرای قطعنامه 598 هم در راستای سیاست آقای رفسنجانی و به سازش کشاندن امام و رزمندگان و تحمیل جام زهر به ایشان فعال بود...»

در مطلبی دیگر نیز نوشته است: «هر قدم ظریف، صد کیلوگرم ذخیره اورانیوم را نابود کرد.»

همچنین در مطلبی دیگر نوشته است: «زمانی که وزرایی با ثروت های چند صد میلیارد تومانی در دولت روحانی مشغول به کار شدند و فردی چون بیژن زنگنه که پرونده های مفاسد رسواکننده کرسنت و استات اویل به دوره وزارت او در دولت خاتمی بر می گردد، دوباره به سطح وزارت رسید، می شد حدس زد که بار دیگر دوره رونق مفاسد اقتصادی رسیده است...»

مطلب اول شائبه اهانت به امام راحل (ره) دارد. همچنین مطلب دوم، مغایر سیاست های هسته ای نظام در حوزه هسته ای و مصداق بند 8 ماده 6 قانون مطبوعات تشخیص داده شد.

مطلب سوم نیز مصداق بندهای 8 و 11 ماده 6 قانون مطبوعات و سیاه نمایی شناخته شد و مقرر گردید به دلیل انتشار این مطالب و مطالب مشابه و همچنین بی توجهی به شش تذکر هیأت در یکسال گذشته، این نشریه، توقیف و پرونده آن به دادگاه ارجاع شود.

در این گزارش آمده است: مطابق تبصره 2 ماده 6 قانون مطبوعات، اصرار بر تخلف به لغو پروانه منجر می شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١١-١٣٩٣, ١٢:٣٣

   

پر مبحث ترین ها