سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

میزبانی جام ملتها ار دست ایران پرید

علی کفاشیان می گوید مشکل ایران حضور بانوان در ورزشگاهها نیست بلکه حق پخش تلویزیونی و اسپانسرها است.


کنفدراسیون فوتبال آسیا سرانجام تصمیم خود را گرفت و میزبانی جام ملتهای آسیا را به امارات داد.

 
 نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از چندین بار سفر به ایران و امارات، دو نامزد نهایی میزبانی جام ملتهای آسیا ٢٠١٩ به امارات رای دادند و شرایط ایران را برای برگزاری بزرگترین رویداد فوتبال قاره کهن نپذیرفتند.

البته هنوز کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رسمی این خبر را اعلام نکرده است اما در نشست اخیر کفاشیان با شیخ سلمان و مدیران AFC این موضوع تلویحا به رییس فدراسیون فوتبال ایران گفته شده است.

در حالی که خبرگزاری رویترز اعلام کرد به دلیل اینکه زنان در ایران حق رفتن به ورزشگاه‌ها و دیدن بازی‌های فوتبال را ندارند شانس این کشور برای میزبانی بزرگترین رویداد فوتبالی در رده ملی در قاره آسیا کاهش پیدا کرده، و همچنین اظهارنظر سپ بلاتر که گفته بود: «وقتی نوامبر ۲۰۱۳ به ایران رفتم علاقه شدید مردم به فوتبال تنها چیزی نبود که به آن برخوردم. چیز دیگری که دیدم قانونی بود که حضور زنان در ورزشگاه‌ها را ممنوع می‌کرد.»

اما علی کفاشیان می گوید مشکل ایران حضور بانوان در ورزشگاهها نیست بلکه حق پخش تلویزیونی و اسپانسرها است.

بلاتر همچنین گفته بود: «در جلسه با حسن روحانی رئیس جمهور ایران این موضوع را مطرح کردم و برداشتم این بود که ایشان به زودی این مشکل را برطرف می‌کند ولی تاکنون این وضعیت تغییر نکرده است. »

غیر از این مشکلات باید مشکلات سخت افزاری و زیرساختهای فوتبال ایران از جمله ورزشگاههای مناسب برای برگزاری مسابقات و همچنین زمینهای تمرین مناسب اشاره کرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-١٢-١٣٩٣, ١١:۴۵

   

پر مبحث ترین ها