سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیکان پرونده را به فیفا می‌کشد؟

رئیس هیات مدیره باشگاه پیکان با بیان اینکه امیدوار است بحث شکایت این باشگاه از راه‌آهنی‌ها در ایران حل و فصل شود، گفت: باشگاه راه‌آهن تخلف کرده و باید نتایج بازی‌هایی این تیم برای راه‌آهن تغییر کند.


رئیس هیات مدیره باشگاه پیکان با بیان اینکه امیدوار است بحث شکایت این باشگاه از راه‌آهنی‌ها در ایران حل و فصل شود، گفت: باشگاه راه‌آهن تخلف کرده و باید نتایج بازی‌هایی این تیم برای راه‌آهن تغییر کند.

محمد جمشیدی در گفتگو با مهر، درخصوص شکایت باشگاه پیکان به کمیته انضباطی به خاطر تخلف باشگاه راه‌آهن در استفاده از یک بازیکن غیرمجاز ضمن بیان مطلب فوق گفت: شکایت‌مان به کمیته انضباطی رفته و منتظر اعلام رای نهایی از سوی این کمیته هستیم.

وی اضافه کرد: «موتونبا» بازیکن خارجی راه‌آهن به دلیل برخی مشکلات نمی‌توانست برای راه‌آهن بازی کند زیرا پس از عقد قرارداد با این تیم به ترکیه رفته و یک بازی برای تیمی از این کشور انجام داده است؛ پس باشگاه راه‌آهن در استفاده از این بازیکن تخلف کرده و باید نتایج تمام بازی‌هایی که این تیم برای راه‌آهن انجام داده، تغییر کند.

رئیس هیات مدیره باشگاه پیکان اضافه کرد: موتونبا در بازی حساس پیکان مقابل راه‌آهن یک بازیکن تاثیرگذار بود که هم گل زد و هم پاس گل داد؛ آنهم در شرایطی که حضورش در زمین غیرقانونی بود، پس باید نتیجه این بازی به سود پیکان تغییر کند.

وی اضافه کرد: متاسفانه به باشگاه ریشه‌داری مانند پیکان که این همه در فوتبال هزینه می‌کند، توجهی نمی‌شود. در این فصل بارها اسیر ناداوری و مشکلات اینچنینی شدیم، در نهایت داور محروم شد اما چه نفعی برای ما داشت زیرا در دیدارهای تاثیرگذار باختیم و امتیاز از دست دادیم.

جمشیدی با اشاره به اینکه برخی مسئولان نسبت به مشکلات پیکان بی‌تفاوت هستند، ادامه داد: در چنین وضعیتی تصمیم‌گیران برای باشگاه پیکان شاید از سرمایه‌گذاری دوباره در فوتبال پشیمان شوند زیرا در شرایطی که ما برای فوتبال از همه نظر سرمایه‌گذاری می‌کنیم اما با بی‌مهری مواجه شده و مشکلات داوری و مسائل دیگر به تیم ما ضربه می‌زند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در صورت نتیجه ندادن اعتراض شما در کمیته انضباطی به فیفا شکایت خواهید کرد؟، تصریح کرد: امیدوارم چنین مسائلی در کشور خودمان حل و فصل شود و مسئولان کمیته انضباطی و فدراسیون فوتبال تصمیم قاطع و درستی را در این خصوص بگیرند.

رئیس هیات مدیره باشگاه پیکان اضافه کرد: حتما این اتفاق میافتد زیرا تخلف بازیکن خارجی راآهن محرز است و امیدواریم حق باشگاه پیکان با تغییر نتیجه بازپس داده شود.

وی در مورد خرید سهام باشگاه استقلال توسط شرکت سمند که زیر مجموعه ایران‌خودرو است و اینکه آیا این موضوع تاثیری در فعالیتهای باشگاه پیکان دارد یا خیر،؟ یادآور شد: اگر شرکت خصوصی‌سازی با واگذاری سهام باشگاه استقلال به شرکت سمند موافقت کند، آنوقت باید در این خصوص صحبت کرد اما آن شرکت ارتباطی به پیکان ندارد.

جمشیدی در مورد اینکه اگر هیات مدیره و یا منابع مالی دو باشگاه مشترک باشد نمی‌تواند همزمان در لیگ برتر حضور یابند اینگونه اظهار نظر کرد: مگر تیم‌های نفت تهران و نفت مسجدسلیمان و یا فولاد اهواز و یا فولادنوین اهواز از یک منبع ارتزاق نمی‌کنند؟، این مسائل قابل حل است و قطعا مشکلی ایجاد نمی‌کند.

وی که چندی پیش عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس هم بوده است، تصریح کرد: خوشبختانه پرسپولیس توانست در بازی مهم مقابل الهلال پیروز شده و دل هوادارانش را شاد کند. بنده از همین‌جا این پیروزی را به همه هواداران پرسپولیس تبریک می‌گویم.

رئیس هیات مدیره پیشین باشگاه پرسپولیس در پایان گفت: هرچند پرسپولیس در لیگ نتایج خوبی به دست نیاورد اما خوشبختانه در ۲ - ۳ هفته اخیر هم دربی را برد و هم توانست در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد خوبی داشته باشد. بنده امیدوارم این روند در بازی برگشت هم ادامه یافته و این تیم با حذف الهلال به جمع ۸ تیم برتر آسیا صعود کند. 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٢-١٣٩۴, ١٩:٣۵

   

پر مبحث ترین ها