سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جواد نکونام: دو هفته دیگر درباره تیم ملی حرف می زنم

بروز شده : ٣-٠٣-١٣٩۴, ١٨:٢٨    نسخه چاپی    
جواد نکونام درباره حضورش در تیم ملی پاسخ روشنی نمی دهد و همه چیز را به آینده موکول می کند.

خبرگزاری خبرآنلاین؛ به بهانه خداحافظی ژاوی از بارسلونا و نامه ای که نکونام برایش نوشت، سراغ کاپیتان سابق تیم ملی رفتیم. او از دوستی اش با این بازیکن گفت و از اینکه چه محبوبیتی در اسپانیا دارد.

آقای نکونام چه شد که تصمیم گرفتید برای ژاوی نامه بنویسید.
ژاوی یکی از بازیکنان مورد علاقه من است. او برای من یک الگو بود. تصور بارسا بدون ژاوی بسیار سخت است. من به رسم ادب و احترام، این نامه را برای او ارسال کردم. شروع رابطه من و ژاوی هم به چند سال قبل بازمی گردد. وقتی به عنوان کاپیتان تیم ملی تیم برای انتخاب بهترین بازیکن دنیا رای می دادم، چند بار هم ژاوی را انتخاب کردم. قبل از یکی از بازی های بارسا و اوساسونا بود که با من دقایقی حرف زد و گفت می دانم چند بار به من رای داده ای و باید از تو تشکر کنم.

چند سال پی در پی هم به مسی رای دادی، آیا او هم از تو تشکر کرد؟
اعتقاد دارم مسی بهترین بازیکن دنیاست. من نیازی به تشکر مسی یا ژاوی نداشتم اما او با تشکری که از من کرد، نشان داد چقدر با اخلاق است و می تواند الگوی بازیکنان باشد. شما به دوران بازیگری او در بارسلونا نگاه کنید. آیا کسی به یاد دارد که او حرکت غیر اخلاقی در زمین بازی انجام داده؟ قطعا نه. ژاوی حتی در ال کلاسیکو وقتی شدیدترین ضربه ها را می خورد، هیچ واکنشی نشان نمی داد. به خاطر همین رفتار و اخلاق است که همه او را دوست دارند. ژاوی هم می توانست از من تشکر نکند. در واقع رای ندادم که او از من تشکر کند ولی اینقدر با اخلاق بود که سمتم آمد و این کار را انجام داد. بازی مقابل ژاوی یکی از بزرگترین افتخارات زندگی ام بود. بارها و بارها مقابلش بازی کردم و جزو فوتبالیست هایی که به زیباتر شدن فوتبال کمک زیادی کرد.

او با طرفداران هم رفتار خوبی دارد. مثلا یک بار در جشن قهرمانی اسپانیا کودکی به خاطر او گریه کرد و ژاوی بعد از مراسم، به سراغ همین کودک رفت و پیراهن امضا شده اش را به او داد.

این اتفاقی است که ما دیدیم ولی خیلی اتفاقات دیگر افتاده که ما متوجه نشده ایم. خیلی سخت است بازیکنی در خارج از ورزشگاه خانگی شان تشویق شود. ولی ژاوی در اغلب ورزشگاههای اسپانیا محبوب است. این به خاطر تلاش هایی که برای فوتبال اسپانیا کرده و همینطور اخلاق و رفتاری است که دارد. در اسپانیا همه از ژاوی تعریف می کنند. شما ببیند او در موفقیت تیم ملی این کشور چه تاثیر داشت. در قهرمانی جام جهانی ژاوی یک وزنه بود. او هم در داخل و هم بیرون از زمین، با شخصیت است. کسی نیست که یک بار بد او را گفته باشد.

سوال آخر ما هم درباره ماجرای حضور شما در تیم ملی است. آیا جواد نکونام را به عنوان مربی روی نیمکت ایران خواهیم دید؟
دو هفته دیگر باید کنار اوساسونا باشم. پس از پایان مسابقات، سریعا به ایران بازمی گردم. در آن زمان حتما به این سوال پاسخ می دهم. فعلا تمام تمرکزم را روی بازی های اوساسونا گذاشته ام. به موقع در این باره حرف می زنم.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٣-١٣٩۴, ١٨:٢٨

   

پر مبحث ترین ها